Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[LISTA] Polecane TV Boxy
#10
Używam sporo sprzętu i generalnie mało korzystam z YouTube , gdzie jestem tylko zalogowany na podstawowym koncie - raczej jak znajdę gdzie indziej ciekawy utwór muzyczny i nie ściągnę w locie, to z YouTube  (jak jest)  na PC ściągam i przerabiam na mp3 "320" i to mi wystarczy.
Tak, że w tym temacie nie pomogę. Wszystko toczy się w 80% w okolicach mojego ulubionego jazzu - stąd IPTV

QTV - to fabryczny odtwarzacz IPTV (po polsku, jak cały Android), który sprawuje się b. dobrze , ale wskazuje taką wadę pudełka, że jako jedyny nagrań dokonuje na zewnętrzny HDD (jedna z wad boxa - Android) - przy mało intuicyjnym menu (w porównaniu do innych odtwarzaczy IPTV).

Android jednak zezwala na wybór wielu odtwarzaczy IPTV (czasami płatne za drobne sumy) , które zachowują się o wiele lepiej przy np VOD/IPTV- szczególnie przycinania i zawieszania się przy przewijaniu, które jest często na Enigmie.

Generalnie w 90% pracuję na Enigmie i z tego z 80% w formie "naciśnij nagranie przy EPG i zapomnij" (potem przez ftp na PC).
Wadą "niestabilnego IPTV" jest, ze Enigma2 (opisywane od lat) ma kłopoty przy transferze "4097" (przycinki gdy niestabilne IPTV).
Jedyne wyjście to Xstreamity i przejście na inny port - ale wtedy na 100% nagranie do wyrzucenia.

Android  tych wad jest pozbawiony. Odtwarzacze Androida oparte na własnym podejściu (takie same , jak w "smart TV") są zawsze stabilne i mają często dużo lepsze funkcje przewijania, przeskoku.

Kolejna wada - ten box przechodząc na Androida , zawsze uruchamia HDR (Enigma ma wł/wył) - i tylko ręcznie można nastawy przywrócić i zapisać.
Napisałem do producenta , ale milczy od pół roku.

Przerobiłem trochę sprzętu (oprócz Dreamboxa) i ten mimo wszystko sprawuje się adekwatnie do ceny.

Multi-boot z czterema Enigmami do wyboru - zezwala na szybkie eksperymenty bez utraty danych

Jednak pod TV stoi także  nadal miniPC z Kodi i czasami on jest ratunkem (jako odtwarzacz nietypowych plikow )
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[LISTA] Polecane TV Boxy - przez mjw - 29-01-2021, 06:38 PM
RE: [LISTA] Polecane TV Boxy - przez Łonogrzmot - 29-01-2021, 08:10 PM
RE: [LISTA] Polecane TV Boxy - przez mjw - 29-01-2021, 08:16 PM
RE: [LISTA] Polecane TV Boxy - przez Marek - 31-03-2023, 06:31 PM
[LISTA] Polecane TV Boxy - przez Tomek - 31-03-2023, 06:42 PM
RE: [LISTA] Polecane TV Boxy - przez DzidekK - 15-04-2023, 11:05 AM
RE: [LISTA] Polecane TV Boxy - przez Ktosi - 15-04-2023, 11:53 AM
RE: [LISTA] Polecane TV Boxy - przez DzidekK - 16-04-2023, 04:24 PM
RE: [LISTA] Polecane TV Boxy - przez sky02 - 16-04-2023, 04:48 PM
RE: [LISTA] Polecane TV Boxy - przez DzidekK - 22-04-2023, 06:09 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości