Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UPlayer, dobry odtwarzacz wideo na Androida.
#15
W tym wątku jest opisanych sporo odtwarzaczy audio-wideo o różnej funkcjonalności, ale jeżeli chodzi o niezawodność, król jest tylko jeden, jest to Kodi.  Kodi zawsze radzi sobie z większością formatów wideo. Nie licząc kilku "egzotycznych" formatów, nigdy nie miałem pliku wideo który by nie został odtworzony przez Kodi...

Ogólmie jestem zdeklarowanym zwolennikiem używania Kodi do odtwarzania pliów Audio-Wideo, ale niekiedy wygodniej jest użuć innych odtwarzaczy audio-Wideo, w tym np. różnych wersji MX Player i GOM Player w zależności od potrzeb.
Tak więc kolejnym niezawodnym odtwarzaczem jest MX Player, ja do tej pory byłem zwolennikiem nowszych wersji MX Playera, ale te ostatnio rozrosły się do bardzo "kobylastych" rozmiarów zżerających pamięć wewnętrzną urządzenia. Na Android TV warto sięgnąć do zmodowanych wersji MX Player, często mają one mniejszy rozmiar oraz niektóre wersje zmodowane nie wzbudzają Facebooka.

Biorąc pod uwagę niezawodność we współpracy z jak największą gamą formatów wideo, to jeszcze super działa GOM Player, jest to jedna z najbardziej stabilnych w działaniu aplikacji odtwarzacza wideo na Androida. Ja zwróciłem uwagę na niego, ponieważ jest solidnym odtwarzaczem wideo bardzo niezawodnym przy odtwarzaniu filmów. Gdzie inne odtwarzacze nie dawały rady tam GOM Player najczęściej odtwarzał wszystko bez problemu. W GOM Player 1.5.3 bardzo dobrze działa automatyka wyboru dekodera, nie zacina się i jest duży wybór wbudowanych kodeków. GOM Player znakomicie działa z przeglądarką Dolphin 12.0.18 i Amaze Browser. Uwaga. Sterowanie aplikacją GOM Player na telewizorach Android TV jest możliwe myszką bezprzewodową lub pilotem Air Mouse.

Plik APK GOM Player 1.5.3:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Plik APK GOM Player 1.5.3, wraz z opisem aplikacji:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Na sprzęt majacy dostęp do Sklepu Google Play, GOM Player do pobrania z oficjalnej strony Sklepu Google Play:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=en&gl=US

Odtwarzaczy wideo jest wiele i każdy ma jakieś zalety, jednak tylko trzy znane mi aplikacje wideo odtwarzają wszystkie linki otwarte w przeglądarce Amaze Browsert tj. Kodi,  MX Player (niektóre wersje zmodowane nie wzbudzają Facebooka) oraz GOM Player.

Edycja.  Uzupełnienie informacji:

W przeglądarce Amaze Browser następuje automatyczne zapisywanie wykrywanch linków audio/wideo (otwieranych filmów), dzięki czemu można z nich korzystać później bez ponownego odwiedzania stron internetowych, ale "link do multimediów (filmu) zwykle wygasa po pewnym czasie, na przykład po 1 dniu lub kilku godzinach. Po ponownym otwarciu strony serwer odeśle nowy wygenerowany link, który ponownie będzie aktywny przez kilka godzin." Zapisane linki można odtwarzać dowolnym odtwarzaczem audio-wideo zainstalowanym na Androidzie. Polecam 3 odtwarzacze wideo.

Potestowałem odtwarzacze audio-wideo na kilku boxach z Android TV najlepiej sprawuje się jednak Wuffy Media Player, nie wymaga on w zasadzie żadnej konfiguracji, ewentualnie można rozszerzyć dekodowanie.
Po otwarciu Wuffy Player, wchodzimy w SETTINGS/Allowed OMX Codecs/all above+Software
Wuffy Media Player bez nawet najmniejszego problemu odtwarza praktycznie wszystkie formaty plików multimedialnych. Wuffy Media Player ma pełną obsługę z pilota Android TV oraz z pilota Air Mouse.

Info, pobieranie/instalacja aplikacji:
Wuffy Media Player, można zainstalować z pliku APK lub  ze Sklepu Aptoide:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Bezpłatne pobieranie przeglądarki Amaze Browse z oicjalnej strony Sklepu Google Play:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Bezpłatne pobieranie pliku APK, ze strony:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Uwaga. Sterowanie aplikacją Amaze Browse na telewizorach Android TV jest możliwe myszką bezprzewodową lub pilotem Air Mouse.

Pozdrawiam
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: UPlayer, dobry odtwarzacz wideo na Androida. - przez arkady1964 - 24-12-2021, 09:35 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości