Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MXQ PRO 4K i CoreELEC - ogólna beznadziejna sytuacja...
#5
(13-11-2021, 10:02 AM)DenDy napisał(a): Oh, takiej wersji MXQ się nie spodziewałem Big Grin
Jesteś pewny, że był tam android 7? Ja widzę, że był sprzedawany z androidem 6 na pokładzie.
Tak czy siak wydaje mi się, że wersja jest dość mało spotykana i z custom rom-ami też może być problem.

Powiem Ci tak. Miałem do czynienia wcześniej z innym MXQ już nie pamiętam jakim ale ten akurat chodzi o niebo lepiej niż tamten (usmażyłem tamtemu pamięć RAM, gdy przewierciłem się przez 3 fazy i kondesatorki w zaliaczu powiedziały papa - jakakolwiek próba odpalenia wideo kończyła się natychmiastowym resetem, dlatego padł wybór na ten). Mimo tych 1GB RAMu YT, Netflix czy inne wtyczki oagrniają wideo spokojnie w 1080p bez zacięć (60fps też nie jest problemem). Jedyny minus, że nie chce ten CoreELEC 19 wskoczyć a obawiam się, że Widevine na tej wersji CE (9.2.8) będzie za niedługo wspomnieniem.

Teraz robiłem test i spokojnie działa bez zacięć na wersji 9.2.8. Widevine, na którym mi najbardziej zależało dobrze współpracuje z Polsat Box Go, co chciałem osiągnąć. Póki co jest dobrze, choć nie rewelacyjnie.

Jak dobrze pamiętam to był tam Andek 7.0, choć głowy nie dam (może się mylę). Jak go brałem (3 lata temu) to nówki kosztowały w granicach 300 złotych na naszym popularnym serwisie aukcyjnym (dokladnie te). Ten jest - jak to nazwał sprzedający - POWYSTAWOWY (nie wiem jak może być powystawowy - gdzieś w stacjonarnych sklepach sprzedają takie ustrojstwa?) i kosztował połowę ceny. Szwagierce sprawiłem dokładnie taki jak miałem i tam ogółem jest problem z tymi nowymi wersjami - więcej niż 480p nie ma co odpalać bo klatkuje i się wiesza na CE 9.2.5 (nie wspomnę jak działają wyższe wersje). Moja mama ma jakiegoś z prockiem s905x2 i tam siedzi andek + Kodi - działa to znośnie - to tak poza tematem.

Z tego co udało mi się wyczytać to ogolem będzie problem na tym procu odpalić CE 19, gdyż nie ogarniają kernela powyżej 3.16 czy tam 3.14 a w CE 19 jest już chyba 4.9 (niestety Python3 nie działa na starszych jądrach linucha), więc jest kłopot, chyba, że ktoś ma rozwiązanie i będzie się to dało ogarnąć. Ew. ręcznie skompilować jądro ale nie mam na to czasu i odpowiedniej wiedzy na temat GNU/Linux, choć sam lubię wiele dystrybucji linucha to kompilować jądro jest dla mnie jak czarna magia Smile

PS.

Teraz po obejrzeniu 2 odcinków w 1080p na Netflixie - temp. procka 61 stopni i bangla w porządku. RAMu wolne 556MB z 804 dostępnych.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: MXQ PRO 4K i CoreELEC - ogólna beznadziejna sytuacja... - przez Diseant - 13-11-2021, 11:30 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości