Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze bezpłatne przeglądarki na Android TV
#22
Star 
W Sklepie Google Play jest dziesiątki aplikacji z przeglądarkami, ale bardzo niewielka część z nich ma ciekawe funkcje oraz interfejs wygodny do nawigacji pilotem Air Mouse. Taką aplikacją, która dobrze działa na Android TV jest przeglądarka Lemur Browser - extensions.

Uwaga!!! Zaznaczam podkreślając, Lemur Browser zalicza się do przeglądarek niszowych... Pomimo tego że jest dostępna w Sklepie Google Play, pod względem bezpieczeństwa przeglądarka ta nie ma żadnej renomy, jaką ma np. Google Chrome. Zdecydowanie odradzam instalowanie Lemur Browser na smartfonie oraz na wszystkich urządzeniach opartych na Androidzie, gdzie przeprowadzamy jakiekolwiek transakcje finansowe np. bankowe, zakupy przez internet lub przeglądamy poufne dane.

Ja używam aplikację Lemur  Browser wyłącznie na urządzeniach z Android TV tj. Xiaomi Mi Box i Boxi-e canal+, nie przeglądam w niej żadnych stron, gdzie są podawane moje dane wymagające szczególnej ochrony. Jak ktoś ma jakiekolwiek obawy o bezpieczeństwo swoich danych, niech nie instaluje przeglądarki Lemur Browser, zamiast niej może zainstalować np. Kiwi Browser lub inną renomowaną i polecaną pod względem bezpieczeństwa przeglądarkę... 

W moim przypadku nie instalowałem Lemur Browser na smartfonie/telefonie, lecz tylko i wyłącznie na Android TV.

Przeglądarka Lemur Browser jest oparta na Chromium, prawdopodobnie jest to fork przeglądarki Edge, ale z rozszerzonymi funkcjami tj. pełną obsługą wielu rozszerzeń z Chrome np. ublock Orgin i Edge np. Menadżer zakładek - Boczna lista zakładek. Przeglądarka jest wyposażona w intuicyjny interfejs, wygodny w sterowaniu pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową. Na moim sprzęcie z Android TV apka działa bez problemów, aby mieć dostęp do ikonki wybierania Lemur Browser, mam w tym celu dodatkowo zainstalowaną aplikcję Sideload Launcher - Android TV. Aplikacja Sideload launcher jest dostępną do pobrania z oficjalnego Sklepu Google Play:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl&gl=US

Poniżej oficjalna strona Lemur Browser (producent przeglądarki STARLAB.QLY TECHNOLOGY CO., LIMITED i niektórych rozszerzeń dla przeglądarek w tym Chrome oraz Edge)  Na Android TV działa wersja 32-bitowa (arm-v7):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pliki APK apki Lemur Browser są też dostępne na innych stronach, ale z powyższej strony jest sprawdzony pod względem instalacji na Android TV.

Dla chcących instalować na Androida aplikacje Lemur Browser, proszę o wzięcie pod uwagę podkreślone, ważne i istotne uwagi.

Pozdrawiam

Edit. Uwagi które podkreśliłem w powyższym wątku, dotyczą wszystkich niszowych przeglądarek dostępnych w Sklepie Google Play... 

Zdecydowanie odradzam instalowanie ich na smartfonach, tutaj najbardziej bezpieczną i polecaną przeglądarką jest najnowsza zawsze zaktualizowana wersja Google Chrome i taką stosuję np. do aplikacji związanych z finansami, przelewy pieniędzy za zakupy itp.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Najlepsze bezpłatne przeglądarki na Android TV. - przez arkady1964 - 14-11-2022, 04:02 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości