Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze bezpłatne przeglądarki na Android TV.
#31
Star 
Podsumowanie postu.

W ciągu ostatnich kilku lat stosowałem dużą ilość przeglądarek które działają na Android TV. W tym poście opisanych jest 14 bezpłatnych najlepiej działających na Android TV. Do tego dodałem jeszcze 6, ale są to forki lub podobne w interfejsie aplikacje (ogółem jest 20 aplikacji podanych na początku wątku). Pierwsze 7 przeglądarek jest dedykowanych typowo na Android TV (sterowanie pilotem od Android TV). Pozostałe działają na Android TV, jednak do sterowania wymagają pilota Air Mouse lub myszkę bezprzewodową.

Dla zainteresowanych polecam przetestowanie opisanych w wątku aplikacji.

Najlepszą przeglądarka na Android TV pod względem komfortu obsługi jest JioPagesTV, charakteryzuje się wygodnym i intuicyjnym sterowaniem, wyszukiwaniem głosowym oraz skutecznym blokerem reklam.

Kolejną godną uwagi przeglądarką jest  Open TV Browser  ( Uwaga! Nie mylić z podobną z nazwy OPEN BROWSER ).   Dostępna do zainstalowania z oficjalnego Sklepu Google Play, link do instalacji ze Sklepu Google Play i info o tej aplikacji:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl  

Jedną z lepszych przeglądarek biorąc pod uwagę szereg aspektów, szybkość, funkcje itd. jest Samsung Internet Browser w tym wersja Samsung Internet Browser BETA tej przeglądarki. Przeglądarka ta umożliwia sterowanie pilotem od Android TV, chociaż pełną funkcjonalność najlepiej można uzyskać poprzez sterowanie pilotem Air Mouse. W Menu przeglądarki zalecam ustawienie Powiększenie strony WWW do 110 %, zastosowanie dla wszystkich zakładek i witryn internetowych.  

Z aplikacji dedykowanych na Android TV (sterowanie pilotem od Android TV) Polecam: 
TV-Browser Internet

Z aplikacji wymagających sterowania pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową polecam Kiwi Browser (rozszerzenia) i Soul Browser (super interfejs, wbudowany odtwarzacz wideo, dużo funkcji, konfiguracyjny bloker reklam).

Nadmieniam, że znakomite przeglądarki takie jak, Google Chrome, Edge, Opera, pomimo, że można je zainstalować na Android TV (możliwe jest też sterowanie pilotem Air Mouse lub myszką bezprzewodową), ale z kilku powodów słabo sprawują się na Android TV. Natomiast zdecydowanie polecam je na smartfony, szczególnie Google Chrome. 

Na początku wątku ogółem podałem 20 przeglądarek, jednak z tego 14 jest najbardziej godne uwagi dla zainteresowanych. Oczywiście z nich wystarczy wybrać do użytku 1 lub 2 przeglądarki. Zaznaczam, zalecam stosowanie wszystkich uwag które są zawarte w wątku, a mogą mieć istotne znaczenie...

Aby uprzedzić jakieś zbędne dywagacje, nadmieniam, że ja używam przeglądarki w około 20 % na Android TV. Reszta czasu spędzona na sprzęcie to Netflix oraz Kodi. Jak ktoś chce może sobie zainstalować przeglądarkę internetową na Android TV i używać jej w zależności od potrzeb. 

Myślę, że dla wszystkich zainteresowanych jest duży wybór przeglądarek działających na Android TV. 
Proszę użytkowników tego Szacownego Forum o podawanie w tym wątku ciekawych przeglądarek, z mej strony raczej to już wszystko. Chyba, że pojawi się jakaś nowość, wtedy dam znać. Na wszelkie pytania związane z tematem postu postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Podziękowali: Tomek
Odpowiedz
REKLAMA:





Wiadomości w tym wątku
RE: Najlepsze bezpłatne przeglądarki na Android TV. - przez arkady1964 - 05-12-2022, 07:12 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości