Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszelkie próby pobrania materiału archiwalnego z listy M3U skończone na panewce
#1
Question 
Za pięć dni kończy mi się dostęp do listy m3u. Chciałbym pobrać jeden materiał z archiwum, który bezproblemowo mogę odtworzyć w takich aplikacjach jak Televizo. Ponieważ problem ten tyczy się również Kodi, a konkretniej wtyczki mTVGuide, a wiem, że IPTV jest tutaj jednym z tematów uznałem, że kto jak nie Wy możecie mi pomóc.

Na początek spróbowałem skorzystać z aplikacji IPTV Extreme, ponieważ na Reddicie bardzo dużo osób polecało tę aplikację właśnie do tego celu. Pomijam to, jak bardzo upierdliwa w użytkowaniu jest ta aplikacja, ale po ciężkich trudach i mękach aplikacja w pełni poprawnie wczytała listę kanałów i EPG. Normalnie odtwarzała materiały i w ogóle, ale niestety - próba uruchomienia czegokolwiek z archiwum kończy się niepowodzeniem, nie mówiąc już o funkcji "Nagraj", która ściąga jedynie pusty pliczek.

Dowiedziałem się więc, że najlepiej będzie skorzystać z MX Playera i opcji odtwarzania w zewnętrznym odtwarzaczu. MX Player bezproblemowo uruchamiał w ten sposób kanały na żywo. Można było nawet samodzielnie dać mu plik M3U8, który bezproblemowo odtwarzał. Niestety MX Player nie obsługuje EPG, a próba odtworzenia archiwum z IPTV Extreme w MX Playerze kończyła się tak jak wcześniej - ładowaniem bez skutku.

Znalazłem w Internecie program M3U IPTV CatchUp Downloader. Jest on zachwalany przez użytkowników rozmaitych forów, ale niestety - w moim przypadku wykrzacza się, jak tylko klikam przycisk "Download".

Czytałem też na Reddicie, że archiwa można pobierać poprzez wprowadzenie do adresu przeglądarki
Cytat:SERWERTongueORT/streaming/timeshift.php?username=LOGIN&password=HASŁO&stream=153&start=2023-03-08:22-30&duration=5
To również nie pomagało, przeglądarka za każdym razem wywalała 404 Not found.

Alternatywnie miało też działać 
Cytat:SERWERTongueORT/timeshift/LOGIN/HASŁO/153/2023-03-08:22-30/xxxxxxx.ts
Ale niestety, tu również nic.

Ostatecznie stwierdziłem, że poczciwe Kodi powinno pomóc. Czytałem na Wykopie, że ktoś z administracji KwP polecał użycie do tego celu mTVGuide. Postanowiłem więc spróbować i tutaj zmarnowałem chyba najwięcej czasu.

Najpierw próbowałem na media center zbudowanym z Raspberry Pi 3 i OSMC, ale ciągłe problemy z ffmpeg dały mi znać, że nie tędy droga.
Ściągnąłem więc Kodi na Androida, żeby po zainstalowaniu repo mods-kodi.pl dostawać za każdym razem monit, że nie ma połączenia z repo.
Postanowiłem więc zainstalować wtyczkę zipką, ale tuż po jej wybraniu Kodi zaczęło wyświetlać, że coś się pobiera i tak do zasranej śmierci.

Ściągnąłem więc Kodi na Windowsa. Tutaj problem z repo również występował, ale zipka zainstalowała się bezproblemowo.
Myślałem, że już jestem w domu. Odpalam mTVGuide, wszystko pięknie konfiguruję dodając link do listy M3U, Waszego EPG, włączam archiwum, włączam nagrywanie, wybieram system, wszystko przebiegło pomyślnie... ale mTVGuide wyświetla z jakiegoś powodu tylko siedem kanałów spośród trzystu, które normalnie wyświetlają się w innych usługach IPTV. Nie mam zielonego pojęcia czemu akurat te, ponieważ sprawdziłem i niczym się na liście M3U nie wyróżniają, a pomimo trzykrotnego odinstalowania całego Kodi i ponownego stawiania wszystkiego na nowo mTVGuide cały czas pokazuje tylko te siedem tych samych kanałów.[Obrazek: C54U0tv.jpg]Gdy zmodyfikowałem listę, zostawiając na niej wyłącznie ten jeden, interesujący mnie kanał, mTVGuide nie wyświetlał nic, zachęcając mnie do tego komunikatem, żeby opuścić program.[Obrazek: JSokStU.png]Pytanie do Was Moi Drodzy, to oczywiście co zrobić, aby móc to nagranie z catch-upa ściągnąć.
W jaki sposób mogę na przykład dostać się do linka, który będzie bezpośrednio się do nagrania z archiwum odnosił.
Czytałem na przykład na Wykopie, że ktoś z KwP pisał o metodzie z ffmpeg przez terminal. Nie znalazłem w anglo- i polskojęzycznym Internecie wyjaśnienia jakby to miało wyglądać, a całkiem możliwe, że to właśnie ta metoda sprawdziłaby się najlepiej w moim przypadku.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:





Wiadomości w tym wątku
Wszelkie próby pobrania materiału archiwalnego z listy M3U skończone na panewce - przez bmn123 - 08-03-2023, 11:07 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości