Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VPN jak skonfigurować KODI
#21
Łączę się z vpn przez vps a konfiguracja openvpn manager polegała tylko na imporcie plików ovpn i tyle.
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
holore wie oco kaman najważniejsze ze mi działa robiłem rózne z hasłem do wpisania z hasłem w środku nic nie działało dopiero ta medota dała rade
Odpowiedz
#23
Ja też pliki importowałem przez wizard, wskazywałem folder i sam importował pliki, potem tylko hasło i działało Smile
Odpowiedz
#24
Witam,

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo mam podobny problem. Jestem nowy na forum i zielony w temacie więc proszę o pomoc.

Zainstalowałem Coreelec na Magicsee n5. Niestety mojego vpna (Surfshark) nie ma na liście wspieranych przez VPN Managera. Ściągnąłem plik ovpn ze stronki surfshark. Zgodnie z radą utworzyłem katalog UserDefinied w który wrzuciłem:
- plik xxx.ovpn który ściągnąłem ze stronki Surfshark,
- plik user_surfshark.crt w który wkleiłem tekst wycięty z pliku ovpn. Wygląda tak:

-----BEGIN CERTIFICATE-----
>>> tu jest jakiś tam tekst <<<
-----END CERTIFICATE-----

- plik user_surfshark.key w który wkleiłem tekst wycięty z pliku ovpn. Wygląda tak:

# 2048 bit OpenVPN static key
#
-----BEGIN OpenVPN Static key V1-----
>>> tu jest jakiś tam tekst <<<
-----END OpenVPN Static key V1-----
</tls-auth>

I teraz nie wiem do końca gdzie mam wrzucić ten katalog. I jak to zrobić. Przez manager plików w kodi? Tam nie widzę nigdzie katalogu addons_data. Wrzuciłem katalog do addons ale nic to nie dało. VPN Managera konfiguruję przez wizarda. Wskazuję plik ovpn, wpisuję login i hasło i nic - connecting error. VPN nadal pokazuje w logu auth_failed.

Sorry za lamerskie pytania ale jestem zielony i nie wiem jak to ugryźć.
Odpowiedz
#25
Wrzucasz plik OVPN do jakiegoś folderu, we wtyczce (nie pamiętam gdzie bo nie mam jak teraz sprawdzić) uruchamiasz wizard do konfiguracji, który krok, po kroku "wypyta" Cię o ustawienia twojego dostawcy.
Podczas działania z wizardem wybierasz UserDefinied, folder, w którym masz plik OVPN, login i hasło. Przeprowadzi pierwsze połączenie i zapyta do jakich wtyczek ma się automatycznie połączyć. Jak będziesz mieć problem to zrobię z obrazkami krok po kroku jak to wygląda.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#26
(01-05-2019, 08:04 AM)mjw napisał(a): Wrzucasz plik OVPN do jakiegoś folderu, we wtyczce (nie pamiętam gdzie bo nie mam jak teraz sprawdzić) uruchamiasz wizard do konfiguracji, który krok, po kroku "wypyta" Cię o ustawienia twojego dostawcy.
Podczas działania z wizardem wybierasz UserDefinied, folder, w którym masz plik OVPN, login i hasło. Przeprowadzi pierwsze połączenie i zapyta do jakich wtyczek ma się automatycznie połączyć. Jak będziesz mieć problem to zrobię z obrazkami krok po kroku jak to wygląda.

Sorki. Teraz dopiero edytowałem swój post i dodałem info jak to konfiguruję.

Katalog z UserDefined mam na pendrajwie. W VPN Managerze włączam wizarda. Wskazuję cały katalog UserDefined w wizardzie, wpisuję login i hasło. I na końcu i tak connecting error.

Robię dokładnie tak jak to opisałeś. I przy próbie połączenia wyskakuje error. W logu widać linijkę auth_failed. Może zły tekst skopiowałem do plików crt i key. Już sam nie wiem. Poza tym ścieżkę do katalogu UserDefined wskazuję tylko w wizardzie. Nigdzie więcej.
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Odpowiedz
#28
Nic ten dodatek jest jakis dziwny, te same pliki bez danych logowania etc libreelec od strzała wszystko działa te same pliki te same ustawienia na windows woła o hasło "ktorego nie ma" i nie działa jakis czas temu uzywałem dzialało wszystko teraz problem

Podziękowali: czynmydobro4fun
Odpowiedz
#29
Nie wiem jak twój dostawca ale np ja korzystam z MyDevil i plik OVPN jest już z certyfikatem. Może dlatego u mnie idzie gładko. Nie mam jak sprawdzić twojego dostawcy bo nie oferuje okresu próbnego. Wink

Podziękowali: czynmydobro4fun
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#30
(01-05-2019, 07:56 AM)czynmydobro4fun napisał(a): Ściągnąłem plik ovpn ze stronki surfshark. Zgodnie z radą utworzyłem katalog UserDefinied w który wrzuciłem:
- plik xxx.ovpn który ściągnąłem ze stronki Surfshark,
- plik user_surfshark.crt w który wkleiłem tekst wycięty z pliku ovpn. Wygląda tak:

-----BEGIN CERTIFICATE-----
>>> tu jest jakiś tam tekst <<<
-----END CERTIFICATE-----

- plik user_surfshark.key w który wkleiłem tekst wycięty z pliku ovpn. Wygląda tak:

# 2048 bit OpenVPN static key
#
-----BEGIN OpenVPN Static key V1-----
>>> tu jest jakiś tam tekst <<<
-----END OpenVPN Static key V1-----
</tls-auth>

Nie wiem czym to robiłeś ale nie robi się tego notatnikiem. Istotny jest znak końca linii. Najlepiej modyfikować działające pliki na dany system programem notepad++ lub innym, który ich nie popsuje. OpenVPN jest na różne systemy i pliki konfiguracyjne trzeba odpowiednio przygotować.

Podziękowali: czynmydobro4fun
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości