Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
#71
Nie ma takich ustawień, u mnie robi to wLED w NodeMCU albo WeMOS przy sterownikach LED.
Odpowiedz
REKLAMA:



#72
(21-11-2021, 09:41 PM)kazkazki napisał(a): Czy można w hyperiom ustawić godzinę załączania ambilight? Mam jasny pokój i nie chcę żeby ambilight było włączone cały czas tylko od momentu kiedy robi się ciemno na dworze.
Zerknij w pierwszy post - jest tam rozwiązanie. 
Ja obecnie korzystam z takiej komendy:

hyperion-remote -D LEDDEVICE - dla wyłączenia
hyperion-remote -E LEDDEVICE - dla włączenia
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#73
Bardziej chodziło raczej  o automat kiedy się ściemnia to ma załączyć dopiero. 
To raczej obecnie można tylko zrealizować na samych sterownikach do LED.
Jedną z opcji jest zegar który ułatwia zaprogramowanie dowolnych czasów załączenia i wyłączenia albo podpięcie czujnika światła. Wcześniej sam kombinowałem ręcznie jak polecasz, potem stosowałem zewnętrze timery do sterowania, po zmianie kontrolerów LED na WeMOS czy NodeMCU i przejście na bezprzewodowa zarządzanie światłami wszystko jest do ustawienia w oprogramowaniu wLED nawet dla kilkunastu zegarów i makr.

[Obrazek: 83192260-9bc8d880-a178-11ea-8bd5-b05d11abc4d6.png]

@kazkazki  na czym masz sterownik ledów ?  Znając życie tak jak większość  masz na tańszych arduino a najlepszą alternatywą są jednak  szybsze układy WeMOS czy NodeMCU działające zarówno przez kabel USB jak i po WiFi, na dodatek w pełni i bez problemów można wgrywać do nich oprogramowanie  arduino.
Odpowiedz
#74
(23-11-2021, 05:06 PM)Ktosi napisał(a): Bardziej chodziło raczej  o automat kiedy się ściemnia to ma załączyć dopiero. 
To raczej obecnie można tylko zrealizować na samych sterownikach do LED.
Jedną z opcji jest zegar który ułatwia zaprogramowanie dowolnych czasów załączenia i wyłączenia albo podpięcie czujnika światła. Wcześniej sam kombinowałem ręcznie jak polecasz, potem stosowałem zewnętrze timery do sterowania, po zmianie kontrolerów LED na WeMOS czy NodeMCU i przejście na bezprzewodowa zarządzanie światłami wszystko jest do ustawienia w oprogramowaniu wLED nawet dla kilkunastu zegarów i makr.

[Obrazek: 83192260-9bc8d880-a178-11ea-8bd5-b05d11abc4d6.png]

@kazkazki  na czym masz sterownik ledów ?  Znając życie tak jak większość  masz na tańszych arduino a najlepszą alternatywą są jednak  szybsze układy WeMOS czy NodeMCU działające zarówno przez kabel USB jak i po WiFi, na dodatek w pełni i bez problemów można wgrywać do nich oprogramowanie  arduino.
Dopiero się przymierzam. Rozważam za i przeciw. Czujnik fajna opcja ,ale przewody .Skłaniam się nad esp32 i jeśli to wybiorę to problem z głowy widzę. Zewnętrzny timer , jakaś alternatywa dla pozostałych urządzeń od naszych frendów. Zwłaszcza stosując zegar astronomiczny(przekaźnik z zegarem), o tej opcji nie pomyślałem (wszystko za TV bez kabli do okna). Dzięki.

(23-11-2021, 04:10 PM)Tomek napisał(a):
(21-11-2021, 09:41 PM)kazkazki napisał(a): Czy można w hyperiom ustawić godzinę załączania ambilight? Mam jasny pokój i nie chcę żeby ambilight było włączone cały czas tylko od momentu kiedy robi się ciemno na dworze.
Zerknij w pierwszy post - jest tam rozwiązanie. 
Ja obecnie korzystam z takiej komendy:

hyperion-remote -D LEDDEVICE - dla wyłączenia
hyperion-remote -E LEDDEVICE - dla włączenia
Sorki . Fakt nie doczytałem. Rozwiązane. Opcja z pilotem też super. Smile Chodź sztywne godziny trzeba co jakiś czas zmieniać, bo w lato później ciemno. Zegar astronomiczny np. PCZ-525 to rozwiązuje.
Ps. Mam nadzieje że odłączając zasilanie diod na sztywno od NodeMCU , nie zakłócę działania układu.
Odpowiedz
#75
Pewnie spokojnie można pythonem sobie godziny wschodu-zachodu słońca zaciągnąć do pliku i zmodyfikowanie wtyczki hyperion control.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#76
Jeszcze jedno pytanko.
Kupując zestaw od frendów z 3m taśmą led ws2812b . Wychodzi taniej ,niż na naszych aukcjach same diody. Czy coś z jakością tych diod nie tak? Może macie namiary na diody bo esp32 jest tani, nie warto szukać gdzieś indziej niż A...ro .

(24-11-2021, 10:31 AM)mjw napisał(a): Pewnie spokojnie można pythonem sobie godziny wschodu-zachodu słońca zaciągnąć do pliku i zmodyfikowanie wtyczki hyperion control.
Jestem elektronikiem i z zegarem i podłączeniem dam radę , jednak modyfikacje oprogramowania to już inna bajka.
Odpowiedz
REKLAMA:



#77
Możesz też pojechać po bandzie i postawić serwer nodered na którym taka automatyzację ogarniesz w 5 minut. Na coreelec zdaje się można postawić container dockera a w nim node-red. Ja mam to postawione na serwerze domowym ale tam biega mi cały smartdom - teraz nie mam Hyperiona bo nie działa na android TV ale steruje lampkami wifi w suficie. Jak słońce jest poniżej horyzontu a tv jest włączony to zapalam 3 halogeny za telewizorem.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#78
(24-11-2021, 10:41 AM)bratmat napisał(a): Możesz też pojechać po bandzie i postawić serwer nodered na którym taka automatyzację ogarniesz w 5 minut. Na coreelec zdaje się można postawić container dockera a w nim node-red. Ja mam to postawione na serwerze domowym ale tam biega mi cały smartdom - teraz nie mam Hyperiona bo nie działa na android TV ale steruje lampkami wifi w suficie. Jak słońce jest poniżej horyzontu a tv jest włączony to zapalam 3 halogeny za telewizorem.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka
Opcja bez nakładu finansowego, dobra rzecz.
Jedynym minusem jest to że , naczytam się ,na główkuję , poświęcę mnóstwo czasu i w końcu to zrobię . A za rok mi się coś posypie ,znowu będę główkować  bo pamięć słaba Smile
Odpowiedz
#79
(24-11-2021, 10:34 AM)kazkazki napisał(a): Jeszcze jedno pytanko.
Kupując zestaw od frendów z 3m taśmą led ws2812b . Wychodzi taniej ,niż na naszych aukcjach same diody. Czy coś z jakością tych diod nie tak? Może macie namiary na diody bo esp32 jest tani, nie warto szukać gdzieś indziej niż A...ro .

(24-11-2021, 10:31 AM)mjw napisał(a): Pewnie spokojnie można pythonem sobie godziny wschodu-zachodu słońca zaciągnąć do pliku i zmodyfikowanie wtyczki hyperion control.
Jestem elektronikiem i z zegarem i podłączeniem dam radę , jednak modyfikacje oprogramowania to już inna bajka.
Jeśli chodzi o diody od myfriendow to mu ostatnio przerzuciliśmy się na ws2815 - i trzeba pilnować grubości podkładu oraz taśmy samoprzylepnej dużo jest podróbek firmy 3M. Zamiast może być EM a ta taśma nic nie trzyma

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#80
(24-11-2021, 11:15 AM)bratmat napisał(a):
(24-11-2021, 10:34 AM)kazkazki napisał(a): Jeszcze jedno pytanko.
Kupując zestaw od frendów z 3m taśmą led ws2812b . Wychodzi taniej ,niż na naszych aukcjach same diody. Czy coś z jakością tych diod nie tak? Może macie namiary na diody bo esp32 jest tani, nie warto szukać gdzieś indziej niż A...ro .

(24-11-2021, 10:31 AM)mjw napisał(a): Pewnie spokojnie można pythonem sobie godziny wschodu-zachodu słońca zaciągnąć do pliku i zmodyfikowanie wtyczki hyperion control.
Jestem elektronikiem i z zegarem i podłączeniem dam radę , jednak modyfikacje oprogramowania to już inna bajka.
Jeśli chodzi o diody od myfriendow to mu ostatnio przerzuciliśmy się na ws2815 - i trzeba pilnować grubości podkładu oraz taśmy samoprzylepnej dużo jest podróbek firmy 3M. Zamiast może być EM a ta taśma nic nie trzyma

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka
Dzięki,poszukam .Swoja drogą-Myfrendy ,podrabiaja   myfrendów produkujących 3M (zakładam że wszystko produkowane jest tam).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości