Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Black Glass Nova i inne skórki zmieniające wygląd Kodi
#1
Video 
skin  Black Glass Nova

Skórka Black Glass Nova (znana też pod pod skrótem BGN) przez autora Tgx była rozwijana do Kodi 18.

Następnie powstało rozwidlenie (fork) dające możliwość działania na Kodi 19:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Co ciekawe  skórka działa też na Kodi 20 .

Używałem tej skórki na Kodi 19 oraz na Kodi 20, jak tylko wyszła stabilna wersja Nexus-a.

Zaznaczam, że używam tę skórkę na Kodi tylko dla moich potrzeb, które te potrzeby skórka Black Glass Nova zaspokaja całkowicie, w tym:

1. Bardzo szybkie działanie.
2. Bardzo wygodny w obsłudze interfejs, dający szybki dostęp do wielu funkcji. 
3. Wszystkie zainstalowane wtyczki działają bez żadnych problemów.
4. Niepospolity i ładny wygląd.
5. Lekka, plik instalacyjny około 13,4 MB
6. Działa prawie na każdym sprzęcie z Androidem, ma bardzo małe wymagania sprzętowe.

Uwaga!  po zainstalowaniu wtyczki z pliku zip trzeba dość długo czekać na komunikat czy zaakceptować skórę.
Gdyby nie było komunikatu, można pobraną skórę zainstalować z "Moich dodatków".
Ustawienia > Dodatki > Moje dodatki > Wygląd i działanie > Skóra >  Black Glass Nova > Użyj
Podkreślam, jest to istotne,  przewijanie wszystkich kolejnych funkcji (wyświetlanych w ramkach) jest możliwe jedynie przez klikanie na górny klawisz na pilocie (powyżej przycisku OK). Przewijanie "chodzi" w koło .

Można zmienić menu startowe z poziomego na pionowe
Ustawienia > Skóra > Start > Użyj pionowego menu startowego
Wydaje mi się, że na ekranie telewizora pionowe menu startowe jest dużo lepsze od poziomego (przynajmniej w skórce Black Glass Nova). Poziome menu startowe w tej skórce chyba lepiej sprawdza się wyświetlane na tabletach oraz smartfonach.

W czasie użytkowania skórki klikanie na przyciski wokół OK (tj. góra, prawy, dół, lewy) daje szybki dostęp do wielu funkcji np. do górnego paska sterowania i narzędzi.

Na pasku stanu filmu jest możliwość szybkiego przewijania za pomocą pilota Air Mouse (klikamy wybrane miejsce na wysokości kropki na pasku postępu filmu).

Moim zdaniem skórka Black Glass Nova jest wygodną skórka do oglądania filmów z zainstalowanych wtyczek wideo, polecam wypróbować tę skórkę. 

Plik instalacyjny zip do pobrania ze strony Github:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Skórka jest zamieszczona w wątku SPIS SKÓREK DO KODI 19+ , gdzie podany jest opis instalacji skórki z pliku zip:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Video 
Dla zainteresowanych skórkami dla Kodi, duży wybór rozmaitych skórek znajduje się w  repozytorium  Funstersplace , Po zainstalowaniu tego repozytorium mamy możliwość instalacji dowolnej skórki, obecnie jest ich 12 w tym Black Glass Nova. Wszystkie z 12- stu skórek działają na Kodi Matrix i Nexus.

Repozytorium instalujemy z pliku zip:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ustawienia > Dodatki > Zainstaluj z pliku zip > np. plik wgrany na pędrajwa

Następnie,  Zainstaluj z repozytorium > Funstersplace Repository > Wygląd i działanie > Skóra > 12 skórek  Tak jak pisałem powyżej wszystkie działają na Kodi 19 i Kodi 20, jest to sprawdzone i pewne.

Zaznaczam, że pod względem szybkości działania Black Glass Nova  jest podobna do skórki  Extuary .

Extuary jest to zmodowana wersja systemowej skórki Estuary, podobnie jak Estuary MOD V2. 
Skórka  Extuary  dziala szybko oraz stabilnie. Ma też trochę inny interfejs. Polecam tę skórkę.

Repo Funstersplace ma też inne możliwości, ale ja nie jestem zainteresowany "kombajnami", wole instalować dodatki/wtyczki samodzielnie. 

Jednak zebranie 12 - cie bardzo ciekawych skórek w jednym repo jest super sprawą, ponieważ wygodnie można sobie przetestować dostępne do instalacji skórki dla Kodi i ewentualnie wybrać sobie najbardziej pasującą do indywidualnych preferencji. Dla mnie najbardziej odpowiednie są Black Glass Nova oraz Extuary. Kiedyś miałem inne ulubione skórki np. Titan, ale nie są one dostępne na Kodi 20, a ich zmodowane wersje są strasznie wolne np. Titan Bingie Mod.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3


Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
#4
Uzywam Titan Bingie Mod na Kodi 21 (master Omega) na Nvidii Pro i nie powiedziałbym żeby był strasznie wolny.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
#5
Video 
Odpowiedz
#6
Video 
@szopns, napisał, "Staram siię nie komentować takich postów ale tym razem nie mogę tego nie zrobić. linkować repo po czym napisać, że nie jesteś zainteresowany kombajnami to trochę nie tak. I ten zbiór 12 sztuk też cieniutki, a zobacz na Guidos skinbase (nie linkuje bo ogarniesz w kilka sekund) zobaczysz żę 12 to słabo,a i może znajdziesz coś lepszego do polecania."


Dzięki za odzew. Co do mego nie zainteresowania "kombajnami", zaszło nieporozumienie, gdyż polecając  skórkę Extuary  napisałem poniżej, że repo funstersplace ma też inne możliwości (niż instalacja samych tylko "gołych" skórek...)  tj.  jest to również repozytorium z programami wizard, z możliwością wypakowania z zapisanych linków do paczek tzw. build - ów Kodi . Pozwala to automatycznie pobrać i wypakować build (kompilację) zmieniający wygląd i instalujący wiele różnych dodatków do kodi. W tym przypadku tj. z repo Funstersplace build dodatki/wtyczki są niepolskojęzyczne. Repo Funstersplace ma takie główne zadanie, ja jak napisałem nie jestem zainteresowany "kombajnami" (nawet polskojęzycznymi build-ami). Gdy napisałem "kombajn" nawiązałem do wizard-a zawartego w tym repo (wizard/build to taki automatyczny "kombajn") oraz, że wole instalować dodatki/wtyczki samodzielnie...  Nie interesują mnie żadne build-y tj. "kombajny".  
Na dowód tego, że słowo "kombajn" już dużo wcześniej używałem dla określenia wszystkich wizard - ów/build - ów, przytaczam słowa z mego postu, który nie był modyfikowany od dnia 10.06.2020 roku:
>  Skórka Titan i titan Vanilla bardzo dobrze działa z Tom Wizard. Co prawda nie jestem miłośnikiem tego typu "kombajnów" (jednak wolę instalować wybrane wtyczki/dodatki), ale gwoli informacji, że Titan i titan Vanilla można zainstalować jako skórkę Tom Wizard na Kodi 17 i Kodi 18 . <
Te zdania powyżej napisałem w jednym z wątków postu o Titan Vanilla:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
To tyle dla wyjaśnienia co miałem na myśli używając słowa "kombajn"...

Wracając do Guidos Skinbase, znałem to repo, ale pomimo tego, że jest tam podanych około 50 skórek (48 skórek), nie ma tam skórek, które mnie obecnie interesują, ale jednak jest tam duży wybór i niektóre z podanych tam skórek mogą spodobać się innym użytkownikom Kodi.

GUIDOS SKINBASE  Tylko skórki dla Kodi 19+20 :
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Wracając do repo  Funstersplace  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. ,  zaznaczam, że są tam podane skórki, których niestety, ale nie ma w repo  Guidos Skinbase . W tym dwie aktualnie najbardziej polecane przeze mnie skórki tj.

1. Black Glass Nova
2. Extuary  (zmodowana Estuary - domyślna skórka Kodi)

Repozytorium Funstersplace jako jedyne zawiera w swoim składzie te 2 - ie skórki razem. Podałem to repo w tym poście, ponieważ ułatwia to instalację tych skórek dla zainteresowanych.   Smile

Oczywiście, wybór używanej skórki na Kodi jest sprawą indywidualną. Naprawdę tylko zależną od potrzeb i upodobań, mi obecnie pasują te dwie powyższe skórki, moja pozytywna ocena tych skórek jest subiektywna, ale mogą się one spodobać w działaniu na Kodi niektórym użytkownikom. Dlatego zwracam na te 2 - ie skórki szczególna uwagę, z pośród dziesiątek dostępnych skórek na Kodi. 

Pozdrawiam

Edit.  Nie bez znaczenia jest też fakt, że skórki Black Glass Nova oraz Extuary można zainstalować dosłownie na każdym dowolnym sprzęcie z Androidem/Androidem TV na którym działa Kodi 19 Matrix i Kodi 20 Nexus, skórki te wraz z podanymi poniżej 3 - ma skórkami (ogółem 5 lekkich skórek) działają naprawdę bardzo szybko. Skórki w rodzaju Titan Bingie Mod koniecznie do poprawnego działania wymagają sprzętu dość wydajnego, aby działały w miarę szybko.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Szopns, napisał,  "(...)  może znajdziesz coś lepszego do polecania."


Moim zdaniem, coś lepszego to nie, ale też nic gorszego. Są to 3 - skórki, które co prawda przewinęły mi się już, ale tutaj są w jednym repo tj. 
GUIDOS SKINBASE  tylko skórki dla Kodi 19+20 :
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Z 48 skórek z tego repo wybrałem tylko 3 lekkie skórki (są to zmodowane wersje znanych skórek).

Trzy skórki w wersjach lekkich - Lite/Minimal/Light:

Mój zdecydowany faworyt, z repo Guidos Skinbase .
1.  Slam Lite 20   Confluence skin by Jezz_X.
 
Prosta i szybka skórka.
2.  Confluence minimal   Skóra Confluence autorstwa Jezz_X

Lekka i szybka skórka.
3.  KUS Mediacenter Light

Na powyższych 3 - ech skórkach zamyka się moja lista polecanych przeze mnie skórek z repo Guidos Skinbase . Razem ze skórkami  Black Glass Nova  i  Extuary  z repo Funstersplace  -  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. , bardzo  polecam te 5 - ięć skórek do przetestowania dla zainteresowanych.  Skórki mają bardzo małe wymagania sprzętowe,  są niezawodnie oraz szybko działają na każdym sprzęcie z systemem Android/Android TV. Wszystkie podane w tym poście skórki bardzo dobrze funkcjonują na Kodi 19 i Kodi 20.

Oczywiście, skórek jest wiele, ciekawe skórki są podane w spisie skórek do Kodi 19+:
 By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. 
Jest więc z czego wybierać i testować.  Gdy komuś przypadnie do gustu jakaś  skórka może sobie ją zastosować na Kodi, użytkowanie Kodi jest wtedy dużo przyjemniejsze i wygodniejsze.  Natomiast 5 - ięć wyszczególnionych przeze mnie w tym  poście skórek, jest to tylko dodatkowa  propozycja do ewentualnego przetestowania.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Video 
Z wcześniejszego założenia niniejszy post miał dotyczyć głównie lekkiej skórki Black Glass Nova oraz repozytorium Funstersplace, ale odpowiadając jednemu z użytkowników tego szacownego Forum dodałem jeszcze kilka lekkich i szybkich skórek. Są też inne lekkie skórki. Dlatego, aby nie tworzyć nowych postów, będę kontynuował w tym wątku polecanie lekkich i szybkich skórek na Kodi.

Prostą, łatwą w obsłudze, bardzo lekką i szybką skórką jest, skórka:
Cosmic

Skórka jest autorstwa heppen, działa na Kodi 19 i Kodi 20. Można ja zainstalować z pliku zip, dostępnego w repozytorium heppen:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Polecam skórkę Cosmic.

Pozdrawiam

Edit. Skórki  Cosmic  i  Blue Twilight  są opisane na Forum, ale dodałem je do zbioru lekkich skórek dla uzupełnienia tego zbioru oraz docenienia pracy heppen autora świetnych skórek do Kodi. W tym poście są podane tylko lekkie i szybkie skórki.
Odpowiedz
#9
Video 
Skórka:
Blue Twilight

Według autora heppen:
"Skórka opiera się na koncepcji, która jest unikatowa (?). Otóż opiera się na globalnej ścianie widżetów i lokalnym pasku z banerami.
Skórka bazuje na  Cosmic , ale posiada wiele ulepszeń.
Animacje są płynniejsze, szybsze, przyjemniejsze. Widoki są dopracowane. Uproszczone ustawienia."

Skórka jest dostępna w repo heppen, plik zip do pobrania z:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Autor heppen jest też współautorem skórki Arctic Zepher 2 - Resurrection, ale nie jestem fanem tej skórki (czy dana skórka się podoba, to tylko kwestia gustu, a o gustach nie ma co dyskutować). Skórka ta jest opisana na tym Forum.

Wracają do Blue Twilight działa ona na Kodi 19 i Kodi 20, podobnie jak Cosmic jest lekka i szybka, ma też ciekawy interfejs, który może się podobać.  Polecam tę skórkę.

Pozdrawiam

Edit. Skórki  Cosmic  i  Blue Twilight  są opisane na Forum, ale dodałem je do zbioru lekkich skórek dla uzupełnienia tego zbioru oraz docenienia pracy heppen autora świetnych skórek do Kodi. W tym poście są podane tylko lekkie i szybkie skórki.
Odpowiedz
#10
Video 
Jedna z moich ulubionych lekkich i szybkich skórek wróciła do życia z Kodi 18 do Kodi 19 i 20.  Smile  Kultowa skórka:

Chroma

Autor: Tgx

Twórca Tgx jest autorem kilku znanych skórek w tym podobnej do Chroma skórki Black Glass Nova, ale Chroma ma bardziej stonowany interfejs.

Chroma można pobrać i zainstalować z pliku zip:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zrzuty ekranu: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Lub z repo GUIDOS SKINBASE
Github/repository.skinbase.19-3.1.34  zip (3,49 MB):  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.  
Instalacja: Wejdź w Ustawienia > Dodatki > Zainstaluj z pliku zip najpierw repozytorium, następnie zainstaluj z repozytorium > Chroma

Trzeba czekać dość długo, aby skórka się do końca zainstalowała.

Warto zmienić w ustawieniach skóry zielonkawy motyw (kolor tła) na inny np. Indygo (niebiesko-stalowy).  Można zmienić też menu startowe skórki z poziomego na pionowe .  

Uwaga!!!

W skórce Chroma zainstalowanej na Kodi 19 oraz 20 nie działa przycisk Zamknij w menu startowym pionowym. Natomiast w poziomym menu startowym działa, ale nie po kliknięciu w okienko animacji, lecz koniecznie trzeba kliknąć na napis poniżej okienka (wtedy się podświetli) - Zamknij . Zostaje więc do dyspozycji w skórce Chroma tylko poziome menu startowe, dlaczego o tym napisałem w uwadze powyżej.

Skórka  Chroma  z motywem  bursztynowym (złoto - żółty w różnych odcieniach)  to moja najbardziej ulubiona skórka ze wszystkich lekkich skórek.

Szerszy opis konfiguracji skórki jest w moim starszym poście o Chroma (co prawda opis jest dla Kodi 18.9, ale wszystkie ustawienia są takie same dla Kodi 19 i Kodi 20):
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Bardzo polecam skórkę Chroma, naprawdę, jest to wyjątkowa skórka, bardzo szybka i przyjemna w obsłudze.

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości