Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[patched] Tivimate 4.6.1 root
#31
(17-08-2023, 07:40 PM)xnvmx napisał(a):
(15-12-2022, 08:01 PM)OlaszPL napisał(a): Zainstalowałem na Canal+ Box przez adb i jak na razie ładnie działa. Musiałem zainstalować dns66 z folderu, który ma już wbudowany adres serwisu tivimate do blokady. Zobaczymy ile pożyje.

Jak to się instaluje przez ADB? Bo chciałbym to zrobić na swoim Chromecast'cie 4 HD, o ile to możliwe.
Witam,
jesli chodzi o instalacje poprzez tivimate_patch_2.0.apk to dotyczy ona tylko zrootowanych boxow.

W tym przypadku zakladam, ze Twoja Canal+ Box  jest z root wiec nie ma problemu podczas patchowania.
Jesli chodzi o dns66.apk to Tivimate   host "tivimate.ba4.io" jest juz nieaktualny.
Osobiscie spatchowalem Tivimate Premium na moim  Amazon Fire TV 4K i nie uzywam wogole dns66.

Ten drugi plik tivimate_tool.zip jest przewidziany tylko do odbiornikow TV z androidem bez root.
Problem jest taki, ze co jakis czas wersja Premium jest usuwana wiec trzeba cala procedure na nowo powtarzac. (a dns66 juz w tym przypadku nie blokuje dostepu do Tivimate premium)
Pozdrawiam Smile
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
REKLAMA:



#32
(18-08-2023, 05:32 AM)coni napisał(a):
(17-08-2023, 07:40 PM)xnvmx napisał(a):
(15-12-2022, 08:01 PM)OlaszPL napisał(a): Zainstalowałem na Canal+ Box przez adb i jak na razie ładnie działa. Musiałem zainstalować dns66 z folderu, który ma już wbudowany adres serwisu tivimate do blokady. Zobaczymy ile pożyje.

Jak to się instaluje przez ADB? Bo chciałbym to zrobić na swoim Chromecast'cie 4 HD, o ile to możliwe.
Witam,
jesli chodzi o instalacje poprzez tivimate_patch_2.0.apk to dotyczy ona tylko zrootowanych boxow.

W tym przypadku zakladam, ze Twoja Canal+ Box  jest z root wiec nie ma problemu podczas patchowania.
Jesli chodzi o dns66.apk to Tivimate   host "tivimate.ba4.io" jest juz nieaktualny.
Osobiscie spatchowalem Tivimate Premium na moim  Amazon Fire TV 4K i nie uzywam wogole dns66.

Ten drugi plik tivimate_tool.zip jest przewidziany tylko do odbiornikow TV z androidem bez root.
Problem jest taki, ze co jakis czas wersja Premium jest usuwana wiec trzeba cala procedure na nowo powtarzac. (a dns66 juz w tym przypadku nie blokuje dostepu do Tivimate premium)
Pozdrawiam Smile

Tzn. ja odnosiłem się do wypowiedzi kolegi, który ma Canal+ Boxa, ja osobiście mam Chromecasta 4 HD i on jest na adroidzie TV bez root.
Dlatego pytałem o instalacje przez ADB, bo podobno działa na niezrootowanych boxach, ale nie wiem jak to się robi.
Tzn. chyba kojarze, że przez komputer, ale nie wiem jak podłączyć laptopa do Chromecasta.
Odpowiedz
#33
(18-08-2023, 07:05 PM)xnvmx napisał(a):
(18-08-2023, 05:32 AM)coni napisał(a):
(17-08-2023, 07:40 PM)xnvmx napisał(a):
(15-12-2022, 08:01 PM)OlaszPL napisał(a): Zainstalowałem na Canal+ Box przez adb i jak na razie ładnie działa. Musiałem zainstalować dns66 z folderu, który ma już wbudowany adres serwisu tivimate do blokady. Zobaczymy ile pożyje.

Jak to się instaluje przez ADB? Bo chciałbym to zrobić na swoim Chromecast'cie 4 HD, o ile to możliwe.
Witam,
jesli chodzi o instalacje poprzez tivimate_patch_2.0.apk to dotyczy ona tylko zrootowanych boxow.

W tym przypadku zakladam, ze Twoja Canal+ Box  jest z root wiec nie ma problemu podczas patchowania.
Jesli chodzi o dns66.apk to Tivimate   host "tivimate.ba4.io" jest juz nieaktualny.
Osobiscie spatchowalem Tivimate Premium na moim  Amazon Fire TV 4K i nie uzywam wogole dns66.

Ten drugi plik tivimate_tool.zip jest przewidziany tylko do odbiornikow TV z androidem bez root.
Problem jest taki, ze co jakis czas wersja Premium jest usuwana wiec trzeba cala procedure na nowo powtarzac. (a dns66 juz w tym przypadku nie blokuje dostepu do Tivimate premium)
Pozdrawiam Smile

Tzn. ja odnosiłem się do wypowiedzi kolegi, który ma Canal+ Boxa, ja osobiście mam Chromecasta 4 HD i on jest na adroidzie TV bez root.
Dlatego pytałem o instalacje przez ADB, bo podobno działa na niezrootowanych boxach, ale nie wiem jak to się robi.
Tzn. chyba kojarze, że przez komputer, ale nie wiem jak podłączyć laptopa do Chromecasta.
Tak zgadza sie. Sprzed pol rokiem jescze dzialalo. Na dzien dzisiejszy nie ma szans na to by premium dzialalo.
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#34
Patch dziala jak powinien wszystko zależy od tego jak i czy poprawnie został zablokowany serwer sprawdzajacy licencje jedne androidy dzialaja na 0.0.0.0 inne na 127.0.0.1 to odnośnie edycji hosts na zrotowanym androidzie osobiście na ten moment używam tylko AdGuard dns zainstalowany na serwerze linuxa ( na X96 Max+) po dodaniu adresu który przynajmniej 2x w godzinie sprawdza prawidłowość licencji aplikacja nie traci Premium.
Odpowiedz
#35
To powie mi ktoś jak się instaluje wersje z adb na boxach bez roota?
Z tego co wiem adb obsługuje się przez Windowsa i podłączone urządzenie za pomocą USB. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
Jednakże mój Chromecast nie posiada żadnego wyjścia poza portem HDMI i portem zasilania zakończonym USB C.
Czy w takim układzie nie ma szansy na zainstalowanie tego spatchowanego TiviMate?
Odpowiedz
#36
(18-08-2023, 11:21 PM)Jaca napisał(a): Patch dziala jak powinien wszystko zależy od tego jak i czy poprawnie został zablokowany serwer sprawdzajacy licencje jedne androidy dzialaja na 0.0.0.0 inne na 127.0.0.1 to odnośnie edycji hosts na zrotowanym androidzie osobiście na ten moment używam tylko AdGuard dns zainstalowany na serwerze linuxa ( na X96 Max+) po dodaniu adresu który przynajmniej 2x w godzinie sprawdza prawidłowość licencji aplikacja nie traci Premium.

Patch dziala ale tylko na zrootowanych Boxach (w moim przypadku Fire TV 4K z Root).
Przy starcie sprawdza root danego device. Jesli go nie ma to patch sie nie odbywa.
W tym przypadku DNS jest zbedny.

Inaczej wyglada to z tivimate_tool.zip ktory nadaje sie tylko do TV  z anroidem bez root!

Niestety, na dzien dzisiejszy nie jest mi wiadomo, by jakikolwiek DNS potrafil zablokowac (hosta Tivimate) sprawdzajacego prawidlowosc licencji.


(19-08-2023, 12:00 AM)xnvmx napisał(a): ...To powie mi ktoś jak się instaluje wersje z adb na boxach bez roota?...

Przeciez napisalem Ci na PW ze sczczegolami, jak to sie odbywa za pomoca ADB!
Pisalem Ci tez, ze ta metoda dotyczy tylko zrootowanych TV's z Androidem.
I do tego nie potrzeba zadnego kabla.
Twoj Chromecast to box, wiec  musisz do tego uzyc apke patch. A Patch wystartuje dopiero wtedy,  kiedy go zrootujesz.
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
REKLAMA:



#37
Na zrotowane urzadzenia - tylko dla tego żąda praw administratora bo dodaje wpis do pliku hosts bez root jest to nie do obejscia.

Bez root poprzez ADB - wystarczy to By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. masa opcji mozna tez w nlogu zobaczyc adresy z jakimi łączy sie TiviMate

Co zablokować?

127.0.0.1 tivimate.b4a.io

Lub

0.0.0.0 tivimate.b4a.io

3 opcja odszukać w logu aplikacji (z linku) adres 'tivimate.b4a.io' i go zablokowac aplikacja sobie z nim poradzi. 


Uwaga: Nie spotkalem sie jeszcze aby jaka kolwiek aplikacja DNS działała z włączonym vpn-em ,ponieważ DNS to vpn sieci domowej localhost:// jedno 2 wyłącza.
Odpowiedz
#38
tivimate 4.7.0    [nie wymagany root]
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

jest tam też wideoporadnik (wideo dotyczy 4.6.1 i pokazuje poglądowo, nazwy plików się delikatnie różnią od wersji 4.7.1),
podobno nie trzeba blokować żadnych adresów

działa, sprawdzona na dv8988 i wersji 4.7.0 ,

Podziękowali: Jaca
Odpowiedz
#39
(21-08-2023, 10:35 PM)Jaca napisał(a): 127.0.0.1 tivimate.b4a.io

Lub

0.0.0.0 tivimate.b4a.io


Dla informacji: DNS z hostem tivimate.b4a.io juz od dawna jest spalony!
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#40
A jest jakaś alternatywa dla android tv bez roota?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości