Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Odbierać Kanały Naziemnej TV w Klient Telewizji
#1
Witam,

Zacząłem korzystać z Kodi Player na TV Androidzie (BOX Blow 77-303]. 

Nie bardzo wiem jak można ustawić klienta telewizji tak by można było odbierać kanały naziemnej TV lub ich część (jak w ogóle takowa możliwość jest).
Pozdrawiam,
Artur
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Pewnie musiałbyś mieć tuner TV dvbt2 wersję pewnie pod usb kompatybilny z twoim BOX playerem... bo raczej wątpię by takowy tuner obsłużył sam TV. Czyli w skrócie program Kodi będący (BOX) w nim zainstalowany musi taki tuner wspierać (sterowniki) i potem odpowiednia konfiguracja programu tvheadend + jakiś klient TV. Coś podobnego miałem na PC (htpc) z wgranym firmware LibreElec ale pewnie i CoreElec też by chyba dał radę jeśli takowa karta usb będzie wspierana.
Odpowiedz
#3
Tylko bardziej myślałem o tym żeby odbierać kanały TV na Kliencie telewizji w Kodi, które są strumieniowe lub z pliku.

I tu właśnie nie bardzo wiem jak skonfigurować takiego klienta do odbioru TV.
Pozdrawiam,
Artur
Odpowiedz
#4
A masz jakikolwiek sprzęt co może być serwerem i dać sygnał ?
Z powietrza sygnału przecież nie odbierzesz i dla klienta musisz mieć jakiś tuner TV naziemnej czy satelitarnej.
Odpowiedz
#5
Chyba że chcesz oglądać TV w Kodi z listy np. .m3u które podaje linki do strumieniowania tych stacji od kogoś z internetu.
Takie listy nie są darmowe i pewnie i na tym forum możesz je zdobyć lub dowidzieć się jak to zrobić. Moim zdaniem jeśli chcesz li tylko oglądać stacje TV naziemnej dvbt2 to najlepiej jak wspomniałem swój sprzęt czyli tuner dvbt2 / usb + kodi + tvheadend + klient TV na kodi. Będzie Ci to w miarę sprawnie chodziło bez zacięć i za free... bo listy .m3u to czasem loteria mialem z kilku źródeł i zawsze były jakieś problemy przycinki brak sygnału + nie jest free :-(
Odpowiedz
#6
Są wtyczki bazujące na legalnych źródłach, które oferują dostęp do strumieni części kanałów TV dostępnych naziemnie:
- TVP_VOD: wszystkie kanały TVP
- VODpl: TVN, TVN7, TTV, Metro
- Megogo: Polsat, TV4, Puls, Puls2, Zoom, Stopklatka, WP, Stars.TV, TVS
Wszystkie w/w wtyczki mają generator list M3U, więc można zrobić listę i używać jej w IPTV Simple Client. Dostępne są w repo By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: Tomek, sky02, jon1022
2
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
@mtr81 przyznam się że nie bardzo wiem jak dokonać instalacji z By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować., z tego co się domyślam to trzeba najpierw zainstalować repozytorium, a następnie wygenerować generatorem listę M3U.
Pozdrawiam,
Artur
Odpowiedz
#8
Zrobiłem tak jak napisał Autor i po dodaniu Repetytorium do zainstalowania z ZIP nie mam możliwości potwierdzenia wyboru.

Wygląda to tak jak na screenie poniżej...

[Obrazek: C0vVt3Bl.jpg]

.
Pozdrawiam,
Artur
Odpowiedz
#9
A przeniosłeś plik repo.zip do nośnik przenośny np do katalogu 0:/Wewnętrzna pamięć współdzielona/Download/ ??? jak tak to go tam znajdziesz i repo zainstalujesz By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#10
(17-12-2023, 10:23 AM)asziatko napisał(a): Zrobiłem tak jak napisał Autor i po dodaniu Repetytorium do zainstalowania z ZIP nie mam możliwości potwierdzenia wyboru.

Wygląda to tak jak na screenie poniżej...

[Obrazek: C0vVt3Bl.jpg]

.
Kliknij to co masz podświetlone. Jak przejdziesz dalej będziesz miał już zipa do instalacji. Czytaj dokladnie to co autor repozytorium napisał bo na razie to jakoś losowo to robisz
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości