Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odtwarzanie filmów z ftp
#11
Pliki video avi mają max 4 gb problem w tym że mam 2 wyjscia pod usb w tym ruterze i pod 1 wyjscie bajki dla dzieci działaja wszystkie ale jest nie zabezpieczone a filmy pod kolejne usb zabezpieczone hasłem i te zabezpieczone nie wszystkie działają
Na ruterze ustawione ftp nie mam innej opcji
Kodi po skonfigurowaniu smb odczytuje tylko bajki czyli bez hasła po wpisaniu hasła nie przyjmuje go (tak jakby było nieprawidłowe )
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Przeglądanie z FTP działa na identycznej zasadzie co kopiowanie pliku źródłowego. Normalny streaming praktycznie nie jest możliwy przy braku odpowiedniej obsługi w dwóch kierunkach.
Poza tym FTP musi posiadać rozbudowaną obsługę wznawiania przerwanego połączenia by był w ogóle możliwy dostęp do dowolnego miejsca w pliku, nie wspominając że taki klient ( np. player ) korzystający z FTP też musi posiadać taką obsługę. Bez tego każde przerwane połączenie musiało by być wznawiane od początku.

Prościej mówiąc większość playerów powinna odtwarzać bez problemu ale zawsze ściąga w czasie oglądania cały film i dostęp bezproblemowy jest tylko do części ściągniętej.

Zwykle filmy na FTP są połączone z innymi usługami ( DLNA, SMB, NFS itp ) które dopiero stosuje sie do oglądania filmów a samo FTP służy tylko do upoadu czy downoadu.
@xpirat skorzystaj po prostu z innych dostępnych usług na serwerze.
Odpowiedz
#13
Kodi nawet na sekunde nie uruchomi filmu (nie piszę o przerywaniu i film zawsze od początku idzie )
Teraz jeszcze wyczytałem że ruter ktury posiadam nie wspiera smb v2 &3
Jak skonfigurować kodi na smb1 żebym sprawdził ?
Dopiero zaczynam z tym programem wiec proszę o nakierowanie gdzie i co
Dziekuje
Testowałem kilka odtwarzaczy i niestety każdy jeden miał problem z otwarciem tych samych filmów tak jakby filmy były uszkodzone (po ściągnieciu na pamiec usb z danym urzadzeniem film działa a przez dln jak i smb nie przyjmuje hasła tv i inne urządzenia też
Odpowiedz
#14
W dupie mniej że nie wspiera. Ustaw na reszcie sprzętu by wpierało smb1, to jest tak naprawdę szlak komunikacyjny. @Ktosi zazdroszczę Ci cierpliwości Wink Jak nie zadziała to wydałeś w chu... kasy na gówniany sprzęt. Choć nie sądzę Netgear nie wypuszcza bubli. Masz win 10, 11 to sprawdź czy widzisz dysk, ja nie to to doinstaluj smb1. I nie jako urządzenie multi medialne. Ma pojawić się jako komputer.
Odpowiedz
#15
Kompa praktycznie nie używam
Jedynie smart tv
&
Mnie interesuje tylko tv reszta niepotrzebna
Na tv nie ustawię nic jedynie w aplikacji np kodi i inne aplikacje ale tak jak pisałem nie znalazłem jeszcze w pełni odtwarzajacej wszystkie filmy niestety
Jesli wyłaczę ochronę hasłem to przez dln działa wszystko ale wiecie horrory dziecku 5 letniemu nie udostepnię dlatego musi być hasło
W kodi ustawiłem smb i oczywiscie tak jak wszystkie aplikacje bajki bez zabezpieczenia działają filmy nie przyjmuje kodu niestety
Kod ktury używam to ten do logowania na stronę ustawienia rutera bo innego nie ma
Smb nie wiem czemu nie potrafi połaczyć się z plikami zabezpieczonymi
Sprawdziłem wszystko jeszcze raz i jest coś raczej nie tak z tymi plikami video bo po wyłaczeniu hasła na filmach ten sam obiaw i na dlna to samo wiec by wychodziło że coś nie tak z tymi filmami jest tylko czemu działają z pamieci usb ??
Odpowiedz
#16
@xpirat my o niebie Ty o chlebie. Tobie chodzi o kontrolę rodzicielką, a nie o dostęp do zasobów. Tu niestety nie pomogę, nigdy się tym nie bawiłem.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(18-11-2023, 01:44 PM)sky02 napisał(a): @Tomek ma rację ftp się do takich rzeczy się nie nadaje. Tylko samba a najlepiej smb1 najstarsze bez haseł itp. Jeśli operujemy w lokalnej sieci.  Z portu usb3 w FunBox 6  możesz mieć dysk sieciowy w pełni zarządzany i to pod kontrolą kodi Wink
Ps. Większość programów i systemów ma wyłączone smb1, zabezpieczenie przed archaiczną technologią. Trzeba aktywować. To samo tyczy się kodi.
Dzień Dobry,
można prosić o więcej szczegółów jak ustawić FB6 by był w pełni zarządzany? Bo z odczytem daje rade ale żeby tam coś zapisać albo usunąć to już problem.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
W sys Windows zezwolić na smb1 By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. i na kodi to samo zezwolenie. Na FB6 nie ma konfiguracji po prostu działa na archaicznym protokole. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#19
Odpowiedz
#20
Witaj. U mnie na Box C+ ATV10 wszystko działa, więc u Ciebie także powinno działać.
Mała instrukcja obrazkowa jak to wygląda u mnie:
[Obrazek: FTH3XZFl.jpg]
[Obrazek: mYRGaFSl.jpg]
[Obrazek: 9ATSkVOl.png]
Tu dodaj źródło
[Obrazek: mthHoWNl.png]
A Wideo/ Pliki/ Dodaj źródło wideo. Restart kodi i powinno być ok.
RamzesSD to nazwa mojego pendrive wpiętego w FB.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości