Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własne EPG
#1
Jak tworzyć własne EPG , Multi EPG

Na początek pobieramy program 


instalujemy go program instaluje się w lokalizacji APP DATA

C:\Users\Twoja Nazwa\AppData\Local\WebGrab+Plus i tam znajdziecie coś takiego

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

ja pokaże wam na przykładzie programtv.onet.pl
nas interesują 2 pliki

programtv.interia.pl.ini oraz programtv.onet.pl.channels.xml

konfiguracja programtv.onet.pl.channels.xml tu praktycznie nic nie robimy ale w oryginalnym pliku znajduje się sporo nie potrzebnych kanałów niemieckich jakieś radia ogólnie sporo kanałów których nie używacie,można je poprostu usunąć lub zostawić one nie będą przeszkadzać ponieważ wszystko znajdzie się w WebGrab++.config.xml który za chwile zrobimy


Zaczynamy budować plik WebGrab++.config.xml z pliku który jest pokazany na wklejka robimy listę do pliku config.xml czyli:


Teraz jak ktoś ma jakiś ftp to można własne loga dodać w pliku,w tym celu nalezy lekko zmodyfikować plik programtv.onet.pl.ini linijka 27,28,29

Gotowy plik tylko należy dodać własnt folder z logami: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Gotowy  WebGrab++.config.xml  : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.  Wymaga lekkiej korekty ponieważ ja miałem inne potrzeby i kilka kanałów się powtarz co powoduje wydłużenie czasu pracy grabbera

Teraz dla tych co chcą mieć multi epg czyli kilka nazw dla jednego kanału tutaj loga kanałów już nie dodają się same owszem ale tylko dla pierwszego kanału dla dodatkowych już niestety nie ale to nie jest problem dodać foldel z logami do kodi jest to nawet lepsze rozwiąsanie ponieważ skraca czas ładowania się epg i nawet lepiej jest robiś epg czyste a loga trzymać sobie w folderze gdzieś w kodi czyli special:// a nie c:/user... dobra robimy dodatkowe kanały:

praktycznie dużo się nie zmienia w pliku WebGrab++.config.xml Dopisujemy tylko dodatkowe pozycje ale nie takie jak już są w tym pliku zawarte ze zmienioną nazwą kanału ponieważ wydłuży to czas pracy i to o wiele godzin jeżeli zrobimy dla kazdego kanału dodatkową linikę

robimy to w ten sposób np. TVP 1 HD i teraz chcemy mieć jeszcze TVP 1 , TVP1 HD , TVP 1 SD



Tutaj mamy linijkę TVP 1 HD z pliku WebGrab++.config.xml i dopisujemy do niej odpowiednie linijki


[b]<channel update="i" site="programtv.onet.pl" site_id="/program-tv/tvp-1-hd-380" xmltv_id="TVP 1 HD">TVP 1 HD</channel>[/b]

[b][b][b][b][b]<channel offset="0" same_as="[b]TVP 1 HD" xmltv_id="TVP 1 SD">TVP 1 SD</channel>[/b][/b][/b][/b][/b][/b]

[b][b][b]<channel offset="0" same_as="[b]TVP 1 HD" xmltv_id="TVP 1">TVP 1</channel>[/b][/b][/b][/b]

[b]<channel offset="0" same_as="[b]TVP 1 HD" xmltv_id="TVP1 HD">TVP1 HD</channel>[/b][/b]


W pole   same_as=""   zawsze wpisujemy nazwę  xmltv_id="kanału dla którego robimy multiple w tym przypadku jest to TVP 1 HD 
teraz graber będzie pobierał dane tylko dla jednego głównego kanału czyli TVP 1 HD ale czy to kodi czy inny program już wykryje inne nazwy i pokaze epg np dla nazwy TVP 1 SD czyli czas pracy 2 minuty dla 4 kanałów a nie 8min dla 4 kanałów co się przedkłada na 240 x 4  mniej więcej zależy jaki plik sobie skonfigueujecie.

To chyba tyle myślę ze nie będziecie mieli problemów 

Pliki   programtv.onet.pl.ini , programtv.onet.pl.channels.xml  znadują się : 

C:\Users\twoja nazwa\AppData\Local\WebGrab+Plus\siteini.pack\Poland

Plik  WebGrab++.config.xml   znadują się : 

C:\Users\twoja nazwa\AppData\Local\WebGrab+Plus\


Podziękowali: mjw, emel, pras_pp
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Witam,
Zroboilem wszystko jak powyzej. Teraz pytanie:
- jaka sciezke wpisac do ustawien epg?


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Z gory dziekuje
Emel
Odpowiedz
#3
Czemu ja nie widziałem tego poradnika, na główną z nim trzeba!
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
Panie Emel sami tworzymy ścieżkę gdzie chcemy zapisać i pod jaką nazwą epg ma się budować rozszerzenie jest ważne  .xml a potem można zip gzip itd.

<?xml version="1.0"?>
<settings>
   
  <!-- for detailed info about the settings see By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. -->
   
  <filename>E:\OOO\TUUU\ !!!! Podajemy Ścieszkę </filename>
  <mode></mode>
  <postprocess grab="y" run="n">mdb</postprocess>
  <user-agent>Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0</user-agent>
  <logging>on</logging>
  <retry time-out="5">4</retry>
  <timespan>1</timespan>
  <update>f</update>

Ps. Jaca bardzo szacowny tutek chylę czoła 
Pozdrawiam

Podziękowali: emel
Odpowiedz
#6
Dzieki sky 02

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
skąd tyle tych [ ] [ ] musze to poprawic ,dziwne troche ze lezy to już pół roku i nikt tego nie widział ......no ale przynajmniej kilka osób cos wyniosło z tutorialu,nie jest to moze dla mniej zaawansowanych ale ci co kumaja moze zrobią innym i sie rozpowszechni

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Odpowiedz
#8
Ja zwyczajnie pomyślałem że to błąd kodowania bbcode forum stąd te [] ][ choć zakładam że każdy najpewniej się orientował co i jak.
Odpowiedz
#9
Witam,
Mam zagryzke :-(

Dla podwojnych kanalow (SD i HD) zastsowalem

<channel update="i" site="programtv.onet.pl" site_id="/program-tv/tvp-1-hd-380" xmltv_id="TVP 1 HD">TVP 1 HD</channel>
<channel offset="0" same_as="TVP 1 HD" xmltv_id="TVP 1 SD">TVP 1 SD</channel>

Jest mozliwosc, zeby dla tego kanalu rowniez miec logo?
Odpowiedz
#10
niestety nie, ale mozesz dodac folder z brakującymi logami
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości