Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z instalacją !!!
#1
Witam. Zakupiłem Mecool m8s pro L z oryginalnym androidem 7.1. Postanowiłem zaktualizować oprogramowanie do Android TV poprzez OTA update. Wszystko poszło OK, lecz w żaden sposób nie mogę połączyć się z wifi (po krótkiej chwili wifi rozłącza się). Przy próbach wpisania nazwy sieci i hasła, nie łąćzy z siecią. Gdy  chciałem wrócić do stockowego rom-u, poprzez USB Burning Tool, za każdym razem (przy próbach z różnymi plikami .img dedykowanymi do m8s pro L) po rozpoczęciu instalacji, po ok 2% wyskakuje komunikat "[0x10105002]Romcode/Initialize DDR/Read initialize status USB Control setup error" i instalacja się zatrzymuje. W jaki sposób mogę z powrotem przywrócić oprogramowanie ?

Da radę ktoś pomóc ?

Mam jeszcze jedno pytanie:
 jeżeli pobrałem stockowe firmware "M8S_PRO_L-NHG47L-20180316.115110.V0213" w formacie .zip, to w jaki sposób mogę je wgrać ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(12-09-2018, 04:18 PM)heniek-997 napisał(a): Witam. Zakupiłem Mecool m8s pro L z oryginalnym androidem 7.1. Postanowiłem zaktualizować oprogramowanie do Android TV poprzez OTA update. Wszystko poszło OK, lecz w żaden sposób nie mogę połączyć się z wifi (po krótkiej chwili wifi rozłącza się). Przy próbach wpisania nazwy sieci i hasła, nie łąćzy z siecią. Gdy  chciałem wrócić do stockowego rom-u, poprzez USB Burning Tool, za każdym razem (przy próbach z różnymi plikami .img dedykowanymi do m8s pro L) po rozpoczęciu instalacji, po ok 2% wyskakuje komunikat "[0x10105002]Romcode/Initialize DDR/Read initialize status USB Control setup error" i instalacja się zatrzymuje. W jaki sposób mogę z powrotem przywrócić oprogramowanie ?

Da radę ktoś pomóc ?

Mam jeszcze jedno pytanie:
 jeżeli pobrałem stockowe firmware "M8S_PRO_L-NHG47L-20180316.115110.V0213" w formacie .zip, to w jaki sposób mogę je wgrać ?

Na innym komputerze instalacja z plików .img odbywa się bez problemu. Jednak, od czasu pierwszego updatu do Android TV zaginęło wifi (przed aktualizacją działało dobrze), nie działa na żadnej wersji androida TV, jak również po powrocie do zwykłego androida również brak jest połączenia wifi. Czyżby padł moduł wifi w urządzeniu ? Sprawdzę, czy będzie działalo po kablu, obecnie nie mam takiej możliwości.
Odpowiedz
#3
Aby wykluczyć awarię modułu wifi możesz uruchomić na boxie np CoreELEC By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeżeli na CoreELEC wifi będzie śmigać to będziemy dalej szukać przyczyny

Podziękowali: heniek-997
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
(12-09-2018, 10:21 PM)heniek-997 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeżeli na CoreELEC wifi będzie śmigać to będziemy dalej szukać przyczyny

Sliczne dzięki, jutro sprawdzę. Pozdrawiam.
Witam ponownie. Zainstalowałem coreelec i działa wifi, co znaczy, że moduł wifi jest sprawny. Kodi na coreelec odtwarza filmy ok. Po przejściu z powrotem (wyjęcie karty sd z cereelec) na android (wersja "M8S_PRO_L-NHG47L-20171109.180937.V0928" dalej wifi nie działa Sad.
Co zrobić w tej sytuacji, aby internet ponownie działał na androidzie ?
Może wgrać inny sprawdzony android lub android tv ? Proszę o pomoc.
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8
Odpowiedz
#9
znajdz ten soft wrzuc na boxa, restart boxa do trybu TWRP - opcja installation i wskazanie pliku jaki wgrałeś i tyle

Podziękowali: heniek-997
Odpowiedz
#10
@heniek-997 tutaj masz ten rom By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
ale to plik img więc musisz zrobić poprzez usb burning rom

Podziękowali: heniek-997
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości