Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool M8s Pro L
#21
(07-12-2018, 11:43 PM)farben napisał(a): Mi przestał działać Netflix na android tv, cokolwiek próbuję odtworzyć pojawia się komunikat "Ten tytuł nie jest dostępny do natychmiastowego oglądania. Wybierz inny tytuł." Kod błędu tvq-pb-103 (2.10.0)

Wersja 6.1.1 build 2440

Mam to samo, dziś przestał działać Netflix na nowozakupionym M8S PRO W (wczoraj działał) ten sam błąd  Angry
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
Mam dokładnie to samo. Wczoraj ok. godziny 20.30 pojawił się ten błąd. Myślałem że pomorze wyłączenie z prądu tv i boxa (czasem pomaga), usunalem też cache, zalogowalem się na nowo, zaktualizowałem apke i nic. Grrr.
A zwykła adnroidowa apka nie działa poprawnie i nie ładuje mi niektórych filmów... Grrr x2
Odpowiedz
#23
Trzeba poczekać, pewnie to chwilowe problemy. Jeśli Netflix znów coś blokuje to przyszedł chyba czas kiedy trzeba będzie się pożegnać z nimi. Po tym jak utrudniają użytkowanie nic innego nie pozostanie.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#24
Też to samo.
Sprawdzał ktoś na jakiś innych urządzeniach np. tv , telefon ? Problem występuje tylko na box`ach ?
Jeśli poblokuje to trochę szkoda :/ u mnie dzieciaki lubili oglądać bajki na netflixie :/
Odpowiedz
#25
(08-12-2018, 12:59 PM)Iskariota napisał(a): Też to samo.
Sprawdzał ktoś na jakiś innych urządzeniach np. tv , telefon ? Problem występuje tylko na box`ach ?
Jeśli poblokuje to trochę szkoda :/ u mnie dzieciaki lubili oglądać bajki na netflixie :/

Tak, na telefonie na tym samym koncie Netflixa działa.
Odpowiedz
#26
Cytat:Potwierdzam, technicy z Netflix potwierdzili błąd na niektórych bokach i ponoć pracują nad jego usunięciem


Może by tak każdy napisał do Netflixa, że jest problem Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Ja pisałem maila i na fb.
A możnaby wiedzieć z kąd te info ? jakies potwierdzone ?
Masakra , dzieci nie maja bajek od 3h i od teraz biegaja co pare min i pytaja co z netflixiem xP
Odpowiedz
#28
Info z czatu z netflixem:
"...faktycznie ten problem jest nam znany, technicy pracują nad jego rozwiązaniem, także prosiłabym o cierpliwość i próbowanie co jakiś czas, problem może być lada chwila rozwiązany."
Odpowiedz
#29
(08-12-2018, 01:47 PM)Iskariota napisał(a): Ja pisałem maila i na fb.
A możnaby wiedzieć z kąd te info ? jakies potwierdzone ?
Masakra , dzieci nie maja bajek od 3h i od teraz biegaja co pare min i pytaja co z netflixiem xP
Tragedia... Szkoda dzieciaków... Jeszcze się spocą...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#30
A na Xiaomi MiBox działa wzorowo. To tak dla Waszej informacji.
Ciekawe jak będzie na Mecool KM9? W poniedzialek box będzie u mnie (już z czeka w miom UP)  Smile
Dam Wam znać w stosownym dziale.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości