Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EPG - jak zrobic zeby dzialalo z moja lista?
#1
Mam pytanie - uzywajac tego darmowego EPG z forum, wiekszosc kanalow na moim kodi nie wyswiedla danych EPG, z tego co widze wynika to z tego ze moja lista m3u ma troche inne nazwy kanalow, przykladowo TVN24 u mnie moze sie nazywac "PL TVN 24 HD PL" przez co nie 'rozpoznaje' tego kanalu z darmowego EPG.  Czy mozna to jakos rozwiazac?  Domyslam sie ze moglbym recznie zmienic moja liste m3u (ktora idzie od providera) i wpisac nazwy kanalow ale czy nie ma innego sposobu?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jeśli kupiłeś dostęp do tej listy m3u to chyba powinieneś dostać link do EPG, samemu zmieniając w m3u możesz jedynie pogorszyć. Napisz do admina jeśli korzystasz z epg tej strony i przedstaw listę w formie logu kodi by kanały odpowiednio z indeksować pod Twoją listę. Inne opcje to kupić epg lub samemu utworzyć epg co nie wydaje się być trudne zwłaszcza mając swój prywatny serwer.
Odpowiedz
#3
Witam.
Jak nie uzyskasz żadnej odpowiedzi od admina. To możesz do edycji użyć Notepad++. Ściągasz wzór naszego epg: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. , także edycja swojej listy i zmieniasz nazwę kanału w swojej liście na  końcu lini #EXTINF . Trzymasz się nazw z epg: <channel id= , tych które mają pod sobą link do logo. Np. "13 ulica " ma 3 nazwy. Owszem z kazdej nazwy z tych "13 ULICA HD"...uzyskasz epg, ale tylko z tej pierwszej gdzie jest link do logo wyświetli się właśnie logo.
Nie ruszaj lini w swojej liście z http:// ... jest to url kanału. W nodepadzie radzę korzystać z lornetki np. do hurtowego usunięcia PL Poland itp.
Ps. Rób częste kopie.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Dzieki za odpowiedz. Probuje wygenerowac swoj wlasny EPG i w zasadzie wszystko dziala ale niektore kanaly sie powtarzaja, a ze proces grenerowania trwa bardzo dlugo, probuje to przyspieszyc. Widzialem na jednym z forums wzmianke o tagu "same_as" i probuje go uzyc ale Webgrab sie na tym 'wyklada'... czy ktos ma doswiadczenie z ta opcja? moja proba uzycia wyglada tak:

<channel update="i" site="programtv.interia.pl" site_id="stacja-polsat-sport,page,pl-name,cid,20829758" xmltv_id="Polsat Sport">Polsat Sport PL</channel>
<channel offset="0" same_as="Polsat Sport PL" xmltv_id="Polsat Sport">Polsat Sport HD PL</channel>

Czyli chodzi mi o to zeby "Polsat Sport HD PL" pokazywal te same epg co "Polsat Sport PL".
Odpowiedz
#5
Ciekawa opcja ale z tego co widzę to znalazłem coś takiego:

Cytat:Attribute xmltv_id must be unique in your configuration file. You might consider changing it to new channel's name as well.

Atrybut xmltv_id musi być unikalny więc w twoim przykładzie powinno to wyglądać raczej tak:

<channel update="i" site="programtv.interia.pl" site_id="stacja-polsat-sport,page,pl-name,cid,20829758" xmltv_id="Polsat Sport">Polsat Sport PL</channel>
<channel offset="0" same_as="Polsat Sport" xmltv_id="Polsat Sport HD PL">Polsat Sport HD PL</channel>

Parametr same_as musi odnosić się do xmltv_id
Nie wiem tylko na jakiej to działa zasadzie, czy pobierane jest ponownie epg dla tego kanału czy kopiowane?
Odpowiedz
#6
Będzie pobierać do Polsat Sport PL natomiast parametr same_as indeksuje Polsat Sport HD PL który będzie współdzielił te same dane.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(08-10-2018, 06:29 PM)farben napisał(a): Ciekawa opcja ale z tego co widzę to znalazłem coś takiego:

Cytat:Attribute xmltv_id must be unique in your configuration file. You might consider changing it to new channel's name as well.

Atrybut xmltv_id musi być unikalny więc w twoim przykładzie powinno to wyglądać raczej tak:

<channel update="i" site="programtv.interia.pl" site_id="stacja-polsat-sport,page,pl-name,cid,20829758" xmltv_id="Polsat Sport">Polsat Sport PL</channel>
<channel offset="0" same_as="Polsat Sport" xmltv_id="Polsat Sport HD PL">Polsat Sport HD PL</channel>

Parametr same_as musi odnosić się do xmltv_id
Nie wiem tylko na jakiej to działa zasadzie, czy pobierane jest ponownie epg dla tego kanału czy kopiowane?
Panie Farben offset był wymyślony tylko do przesunięcia czasu offset="0" , offset="+1" , offset="-1" ale ludzie jak to ludzie wymyślili nowe zastosowanie np na zmianę nazwy. EPG generuje pierwszy a offset jest tylko klonem pierwszego i to ułomnym bo już nie tworzy url  logo i aby offset zadziałał to musi być zachowana kolejność. Pierwsze ściągnięte pełne epg kanału dopiero offset, nie odwrotnie bo to tylko klon a jak nie ma z czego to i nie sklonuje, i tak już nie pobiera danych odnowa jest kopiowane. A podstawą jest  xmltv_id=, same_as= jak nazwa się zgadza to wyszyto będzie ok. Pozdrawiam Farben i wszystkich Smile
Odpowiedz
#8
[Obrazek: CCNK9Sml.jpg][Obrazek: hNev4aml.jpg][Obrazek: oX6mMD3l.jpg]

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Zakupiłem od Chińczyka listę i po dodaniu źródła EPG (epg.ovh) tylko w około 40 kanałach mi działa

Próbowałem w jakiś sposób zmodyfikować plik aby mi to zadziałało ale jestem za cienki. Załączyłem zrzuty ekranu z dwóch kanałów Filmbox PREMIUM oraz Filmbox EXTRA. Na Fimbox Premium EPG działa natomiast na Filmbox Extra nie.

Czy znajdzie osoba która łopatologicznie wytłumaczy gdzie dokonać zmiany w pliku .m3u czy .xml aby to działało ?
Odpowiedz
#9
Usuń hasło i login z listy m3u i pokaż jak wygląda to wskażemy Ci możesz poprawić.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#10
(14-07-2020, 08:26 PM)mjw napisał(a): Usuń hasło i login z listy m3u i pokaż jak wygląda to wskażemy Ci możesz poprawić.
Mam nadzieję że o to chodziło bo świeżaczek jestem w temacie - całości nie wklejam bo dużo tego jakoś


#EXTINF:-1 tvg-ID="" tvg-name="PL: FILMBOX EXTRA" tvg-logo="" group-title="EU POLONIA",PL: FILMBOX EXTRA
http://www.pandar.tv:25461/......../76858
#EXTINF:-1 tvg-ID="" tvg-name="PL: FILMBOX PREMIUM HD" tvg-logo="" group-title="EU POLONIA",PL: FILMBOX PREMIUM HD
http://www.pandar.tv:25461/......../76859
#EXTINF:-1 tvg-ID="" tvg-name="PL: FILMBOX ACTION" tvg-logo="" group-title="EU POLONIA",PL: FILMBOX ACTION
http://www.pandar.tv:25461/......../76860
#EXTINF:-1 tvg-ID="" tvg-name="PL: FILMBOX FAMILY" tvg-logo="" group-title="EU POLONIA",PL: FILMBOX FAMILY
http://www.pandar.tv:25461/......../76861
#EXTINF:-1 tvg-ID="" tvg-name="PL: FILMBOX ARTHOUSE" tvg-logo="" group-title="EU POLONIA",PL: FILMBOX ARTHOUSE
http://www.pandar.tv:25461/......../76862
#EXTINF:-1 tvg-ID="" tvg-name="PL: CINEMAX 2 HD" tvg-logo="" group-title="EU POLONIA",PL: CINEMAX 2 HD
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości