Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłopot z buforowaniem - Openload
#1
Czołem,

Kodi znam od dawna, jeszcze od czasów XBMC. Sprawa wygląda następująco. Po upadku ostatnich większych wtyczek, przeszedłem na FanFilm. Zwykle znajduje mi źródła z kilku serwisów, choć najczęściej spotykanym jest oczywiście Openload. Tylko że z nim mam największy problem.

Mam Intel Sticka, podłączony bezpośrednio do routera, więc nie ma mowy o wolnym połączeniu. Rok temu źródła na Openloadzie działały bez większych problemów. Dziś strasznie buforują, nie ma szans na oglądanie. Problem dotyczy tylko Kodiego, bo gdy włączę to samo źródło w przeglądarce, mogę oglądać bez jakichkolwiek ścinek.

Oto, czego próbowałem:

- reinstalacja
- czysta instalacja
- aktualizacja do nowej stabilnej wersji tj. 17.6
- stałe czyszczenie cache w EZ Maintenance
- zwiększenie cache size [?] w ww. wtyczce do rekomendowanych wartości, niższych oraz wyższych
- ponowna instalacja wtyczki

Nie wiem, co jeszcze może pomóc. Jakieś sugestie? W przeglądarce wszystko jest okej, więc ewidentnie wina programu. Zużycie procesora, grafiki i pamięci jest na niższym poziomie, niż na przeglądarce.

W tej wtyczce dosyć często dzieją się dziwne rzeczy. Czasem wyskakuje brak źródeł, żeby po wyjściu i wejściu znalazło.


Jeszcze kolejny problem. Dlaczego przy źródłach są oznaczenia NAPISY, jeśli tych napisów nie ma? Na przeglądarce się wyświetlają, a w playerze Kodi ich nie ma i trzeba je pobierać.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Na sam początek - resolver aktualny? (resolveurl - najlepiej z repozytorium cherry By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - na 99% jest najbardziej aktualny dla FanFilm).
Po drugie - wyłącz cache w ustawieniach resolvera - Ustawienia - dodatki - zarządzaj zależnościami - resolveurl - konfiguruj - i na początek "Reset Function cache" a najlepiej wyłączyć w ogóle.
Najlepszym wyjściem jest jednak realdebrid - płatne konto i zapominasz o parowaniu z openload i o problemie buforowania.
FanFilm oczywiście aktualny? plugin.video.fanfilm-2018.09.01.0 ?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Rewolwer cherry, zrobiłem to co napisałeś. FF aktualny. Niestety, dalej buforowanie na zero. Włączam przeglądarkę i jest ok. Stare sezony działały bez problemu. Problem pojawia się też przy innych źródłach... Teoretycznie jedne działają lepiej, drugie gorzej. Napisow w ogóle mi je znajduje dla nowej wersji fanfilm. Ręcznie czy automatycznie - opensubtitles i napiprojekt nie działają.
Odpowiedz
#4
Opensubtitles wczoraj strona im leżała dzisiaj jest ok. Jest wtyczka bez logowania do opensubs w naszym repo: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
jeśli chodzi o napiprojekt to homika wtyczka powinna działać bez problemu.
Próbowałeś Kodi 18 zainstalować aby sprawdzić czy tez jest problem z buforowaniem? Ewentualnie tak jak Tomek mówi - warto zainwestować w Real-Debrid i zapomnieć o buforowaniu. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Zrobiłem z ciekawości nowe konto na OS. Dalej błąd z błędnym loginem lub hasłem. Pobrane bezpośrednio z napisów kodu. Zobaczę jeszcze wasza wtyczkę.

Wyskakuje NIEUDANA INSTALACJA przy próbie instalacji OS od was.
Odpowiedz
#6
jeśli masz błąd to dodaj do menedżera plików adres: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. i zainstaluj z pliku zip: service.subtitles.opensubtitles_by_opensubtitles.zip
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Zrobiłem kolejne konto - to samo. Gdzieś wyczytałem, żeby 2 razy wejść w hasło i zaakceptować, wyłączyć i włączyć Kodi i... zadziałało, nie wiem czemu.

Ale problem z buforowaniem pozostał, niestety. Myślałem, że być może jest to sprawka pobierania napisów, które nie chciały się pobrać i zapętlały żądanie, ale np. wczoraj zdążyłem obejrzeć cały odcinek na openloadzie, napisy pobrały się natychmiast, bez oczekiwania, a drugi odcinek mulił niesamowicie i znowu powrót do przeglądarki.

Możecie mi pokazać, jak powinny wyglądać ustawienia dla full performance?
Odpowiedz
#8
Zainstalowałem Exodusa i, jak zwykle, wszystko działa ok...
Odpowiedz
#9
Ale jeśli Exodus wyszuka źródło i puści do resolveurl abyś mógł oglądać stream z openload to jest ta sama droga co zrobi FanFilm i ten sam serwer. Więc coś tu nie gra.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#10
A exodus nie jest na urlresolver (to to samo, ale może są inne ustawienia)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości