Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VPN
#1
Tak sobie ostatnio myślałem, wszędzie pełno reklam VPN. I zastanawiam się, czy jest to potrzebne w przypadku android boxa i KODI. Przecież sam odbiór streamu jest legalny, nielegalne jest udostępnianie materiałów. Ktoś mi to wytłumaczy jakimiś prostymi słowami, po co ten VPN dla użytkowania KODI?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Mieszkam poza Polską i by móc oglądać programy poprzez np. wtyczkę Player.pl.
To pierwsze, które przyszło mi do głowyWink
Odpowiedz
#3
Odpowiedz
#4
Tyle to wiem Smile

Bardziej chodziło mi o sens używania VPN w celu ukrycia ruchu w sieci - bo przecież korzystanie z KODI i jego dobrodziejstw jest legalne Wink
Reasumując - jak korzystam w PL, w domu, na boxie z KODI, to rozumiem że płacenie za VPN mija się z celem? (nie korzystam ze streamów gdzie Polskie IP jest blokowane).
Odpowiedz
#5
(28-10-2018, 06:56 PM)Majkel80 napisał(a): jak korzystam w PL, w domu, na boxie z KODI, to rozumiem że płacenie za VPN mija się z celem?

(28-10-2018, 06:56 PM)Majkel80 napisał(a): to wiem

Wszystko w temacie  [Obrazek: g045.gif]
Odpowiedz
#6
Również zauważyłem dużą ilość reklam ale nie bez powodu. Osobiście uważam że VPN jest potrzebne w kodi nie tylko do celów omijania blokad regionalnych. W kodi jest ogromna ilość wtyczek co wiąże się z tym że jest sporo treści chronionych/niechronionych prawami autorskimi zaś ISP/rząd będzie mógł przyłapać Cie z dostępem do nielegalnych treści co może wiązać się z problemami prawnymi jeśli nie podejmujesz kroków zapobiegawczych (hipotetycznie). W kodi niektóre wtyczki działają na zasadzie p2p co za tym idzie że pobierasz/udostępniasz i tym samym pozostawiasz swój ślad obecności a Twoje dane mogą być narażone na niebezpieczeństwo co gorsza wykorzystane do niecnych celów. Reasumując wraz ze wzrostem ilości wtyczek rośnie zagrożenie warto o tym pomyśleć zwłaszcza gdy dzielimy z innymi sieć. To by było tyle w temacie : D
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ja nie używam VPNa razem z kodim, ale w sumie to jest myśl, jeśli będę emigrował.

Edit: ostatnio znalazłem taki cennik: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. ale niektóre vpny są dość drogie, jaki tańszy się nada do współpracy z kodim?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości