Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Mi box tv a Mecool M8S Pro L - pilot
#1
Czesc
Zastanawiam sie nad zakupem Mi Box tv lub Mecool M8S Pro L , jedynie nie moge znalezc nigdzie informacji o tym czy istnieje taka mozliwosc aby pilotem od boxa wlaczyc tv? 
Wiem ze Xiaomi ma piloto po BT wiec cos czuje ze takiej opcji nie bedzie? 
Jak natomiast w tym temacie z Mecool M8S Pro L ?

Wiem ze pilotem z ROKU Stick takie cos dziala (zarowno wlaczanie tv jak i regulacja glosnosci).

Bede wdzieczny za wasze rady i opinie.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jeśli kupisz Mecool bez voice control możesz zaprogramować kilka przycisków do sterowania TV.
Ale z tego co widzę już nie sprzedają bez voice control więc nie przypiszesz przycisków. Zostaje tylko HDMI-CEC. Mój TV włącza się razem z boxem czy to mi box czy mecool.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Sprzedają. Fakt że wersji z VOICE jest więcej. Zawsze też można kupić inny pilot np.:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
tyle że zajmie jedno USB. Ale 5 przycisków programowalnych.
Odpowiedz
#4
Zajmie usb, ale pozbędziesz się problemów z kierowaniem pilota w boxa. Działa nawet spod kołdry...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Dziekuje za odpowiedzi.

Rozumiem ze w obu przypadkach Mi Box tv lub Mecool M8S Pro L jezeli tv ma opcje HDMI-CEC to wlaczenie boxa powinno wlaczyc tv? a Wylaczenie boxa takze wylaczy tv?

Dalej mam (pewnie jak wielu) problem z wyborem: Mi Box tv czy Mecool M8S Pro L? Z tego co czytalem MI BOX po aktualizacji do 8.1 nie dziala zbyto dobrze? Szczegolnie narzekania na zrywajace WIFI i zasieg? Ma za to oficjalne wsparcie dla Netflix i Android TV.

Jezeli juz to ktora wersja Mi box?
1. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - wersja chyba nowsza s
2. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - wersja 4 ?

Za Mecool M8S Pro L przemawiaja 2 rzeczy = Port LAN oraz 2xUSB. Nie jestem jednak pewien co do jakosci Netflixa - czy faktycznie bez problemu jest 1080p? Widze tez na forum przypadki ze Netflix blokuje to urzadzenie i trzeba cos updatowac?

Bede wdzieczny za Wasze opinie. Sprzet glownie do Netflix (tv max 1080p) + youtube + filmy z HDD
Odpowiedz
#6
"HDMI-CEC", nie wiem u mnie na pewno nie włącza i nie wyłącza. Może TV tego nie obsługuje.
Ostatnio co ktoś nie spróbuje zaktualizować to są problemy. Są z xiaomi, były z mecool, wciąż są np. w windows 10.
Mecool ma Widevine L1 czy jakoś tak czyli netflix ma chodzić.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
mibox-em można też sterować zwykłym pilotem IR. Korzystam z harmony i mam bezproblemową obsługe mibox-a i  TV
Odpowiedz
#8
Mi Box świetnie działa na A8 i właśnie na nim HDMI-CEC działa poprawnie. U mnie jak miałem A6 to nie działało włączanie i wyłączanie Tv razem z boxem, po aktualizacji jest tak jak powinno być, włącza i wyłącza się bez żadnych problemów. Opinie o gorszym działaniu MiBoxa na A8 pochodzą z początków aktualizacji. Od tego czasu wydali 2 czy 3 łatki i większość o ile nie wszystkie zgłaszane problemy zostały rozwiązane. Osobiście dobrze mi się korzysta z tego urządzenia i śmiało mogę je polecić. Jeśli będziesz korzystać z Netflixa to weź sobie tą nowszą wersję S tam na pilocie masz dedykowany przycisk do Netflixa, zawsze to jedno czy kilka kliknięć mniej Smile Bebechy oba modele mają identyczne i różnią się w zasadzie jedynie tym pilotem.
Tak jak kolega wspomniał wyżej Mi Boxem można sterować również przez IR tak więc nie ma problemu używać np telefonu jako pilota. Sam tak czasem robię jak nie chce mi się wstawać po pilot do boxa Smile
Odpowiedz
#9
Dziękuję bardzo za odpowiedz. Jeszcze tylko zapytam o działanie wifi bo też sporo narzekan. Jak z zasięgiem, działaniem?
Odpowiedz
#10
Ja nie narzekałem, ale kupiłem rozdzielacz USB z wejściem Ethernet i w zasadzie cały czas działam na kablu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości