Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M8S PRO W - zawiesił się po aktualizacji!
#1
Witam, dzisiaj po ok 9 dniach czekania przyszedł do mnie z azji mecool m8s pro w, nawet nieczekając odrazu chciałem wgrać dedykowany pod ten model soft By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Postępowałem zgodnie ze wskazówkami z tej strony, gdy pasek instalacji doszedł do końca zrobił się czarny ekran, po około 10 min próbowałem wyłączyć boxa z pilota i nic. Wyłączyłem z prądu, po ponownym uruchomieniu widać ciemność, dioda cały czas świeci się na niebiesko, niemożna wyłączyć urządzenia (aby pojawiła się czerwona dioda).
W ciągu kilku chwil po rozpakowaniu utopiłem niecałe 100 zł? Macie może jakiś pomysł? 
Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Czy to box z pilotem z voice control?
Odratujesz go bez problemu: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Witaj. Dzięki za odzew.
Pilot zwykły. Z tego co widze w M8S PRO W niema przycisku reset - zewrzeć kabelki? kurcze czarna magia dla mnie. Niemoge również znaleść wersji img softu dla w/w programu. Same problemy ehh.
Odpowiedz
#4
Znalazłem firmware od atvXperience (wersja v2F), dedykowany jest ogólnie dla procesorów s905w czyli powinien być kompatybilny? Wersja która zawiesiła mi boxa jest chyba dedykowana pod m8s pro w (rom nexus), ale za przeżyte atrakcje raczej podziękuje Wink
Rozumiem że muszę rozkręcić pudełko i kablem zrobić przejście prądu aż program wykryje urządzenie?
Odpowiedz
#5
Dzisiaj kupiłem kabel usb-usb (ciężko dostać, wszystkie są z końcówkami pod telefon albo drukarkę), postępuje według poradnika jednak USB Burning Tool nie wykrywa urządzenia. Wina może leżeć po stronie przewodu a dokładnie długości -1,5 m (posiada dławik)?
Odpowiedz
#6
spróbuj z podłączonym zasilaczem
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Photo 
Z podłączonym zasilaczem box świeci się na niebiesko, bez niego na czerwono, ale tu i tu program nic nie wykrywa, Coś robię źle? Kabel usb sprawia wrażenie solidnego (gruby), przewód na płytce łącze jak na zdjęciu poniżej z tym że przytrzymuje go palcem aby końce trafiły w otwory:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
Ja używam krótkiego kabla USB i każdy box łapie bez problemu. Ktoś na forum miał też tak, że nie wykrywa boxa, a z podłączonym zasilaniem wykrywa. Spróbuj inny port USB. Sterowniki się zainstalowały bez problemu? Jaki windows? U mnie na win10 nie chciało złapać tylko na win7.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
Jak łącze boxa z pc po samym usb albo z zasilaczem Windows 7 nic nie wykrywa, tylko dioda się świeci. Testowałem na 2 portach usb, Windows co po formacie, ale myszki działają (musiał zainstalować sterowniki).

Edit. Na drugim laptopie to samo, jest sens zamówić krótszy kabel usb, ewentualnie zmienić kabelek do resetu boxa, może ten co posiadam nie przewodzi prądu? Już sam nie wiem
Odpowiedz
#10
Miałem ten sam problem. Po aktualizacji do android boxa tylko niebieska dioda się świeciła. W żaden sposób podpinając kabel USB i zwierając piny nie pokazywał się w programie USB borning tool. Ale udało mi się go odratować. Poniżej opiszę po kolei dość dokładnie jak to robiłem:
1. Uruchamiamy USB_Burning_Tool (ja mam wersję 2.16 i działa w Win10)
2. Wybieramy Import Image i wybieramy plik (w moim przypadku M8S_PLUS_W 20180622.img pobrany w linka By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.)
2. Klikamy start i teraz najważniejsze robimy zworę do resetu w urządzeniu wg poradnika i przytrzymując ją włączamy najpierw zasilacz a następnie kabel USB (u mnie sam kabel USB nie łapał)
3. Program wykryje urządzenie i zacznie wgrywać do niego oprogramowanie. Wtedy zdejmujemy zworę.
4. Po około 4-5 min. program zakończy wgrywanie, klikamy stop i odłączamy urządzenie.
5. Podłączamy do TV i po około 10 min jest pierwsze uruchomienie. Ponieważ nie jest to plik image od Boxa M8S pro W tylko od M8S Plus W więc wyskakują jakieś chińskie znaczki.
6. Przygotowujemy Pendrive z plikami M8S_PRO_W-ota-20180312.181951.V0213.zip oraz recovery.img (są również w ściągniętym pliku z podanego wyżej linku)
7. Wkładamy Pendrive do urządzenia i przechodzimy klawiszami strzałek do pierwszej pozycji (to jest ten ekran z chińskimi znaczkami) wciskamy ok i wyświetla się menu wifi. Następnie wciskamy klawisz domek na pilocie i jesteśmy w menu głównym (gdyby się nie udało za 1 razem to należy boxa wyłączyć i włączyć pilotem i powtórzyć wejście do menu wifi i następnie domek) a stamtąd do setings i update. Wybieramy local update wybieramy plik z pendrive, zaznaczamy wipe data i wipe media i confirm.
8. System wejdzie w tryb aktualizacji i po kilku minutach uruchomi się już jako MECOOL w stanie w jakim był przed ucegleniem :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości