Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H96 Max+ czy Vorke Z6 Plus? Rozsądny cenowo sprzęd pod 4k
#1
Cześć,

zamierzam odesłać chromecasta (2nd gen) na emeryturę w związku z kupnem nowego telewizora 4k.
W związku z tym przymierzam się do zakupu android boxa. Po wstępnej analizie dostępnych rozwiązań, zamierzam korzystać z Kodi do streamowania zawartości z komputera na telewizor.

Zależy mi, żeby tv box był zarówno przystępny cenowo jak i bezproblemowo obsługiwał rozdzielczość 4k (jeśli to możliwe, to też w 60fps i z wykorzystaniem HDR).

Jestem zainteresowany dwoma pudełkami:


1) H96 Max+, który jest popularniejszym modelem i kosztuje 50$
2) Vorke Z6 Plus, na na procesorze S912, ma mniej ramu (3gb) i jest trochę droższy - 60$.

Na różnych forach zagranicznych czytam różne opinie - niektórzy bardziej chwalą procesor od AmLogic, niektórzy chwalą Rockchip i mam trochę mętlik w głowie :-) Które z tych urządzeń będzie lepsze dla moich potrzeb? A może istnieje coś zupełnie innego, co spełni moje oczekiwania i nie będzie dewastujące dla domowego budżetu?

Interesuje mnie w zasadzie tylko Kodi, netflix i youtube działają świetnie na wbudowanym w telewizor tizen os.

Dzięki!
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
a nie wystarczy ci zainstalować na komputerzez serwer minidlna? tizen chyba ma obsługe tego standadu.
Odpowiedz
#3
Nie polecam ci hk96 max plus mam i nie nadaje sie dp niczego
Kodi kuleje czasami zawiesza sie w roznyh aplikacjach iptv jest problem
Tp jasny obraz to nie ma.glosu na niektprych kanalach itp.
Odpowiedz
#4
@zdzichu masz rację, powinno działać, ale jak tak czytam o Kodi, to ma więcej zalet, które byłyby bardzo dla mnie użyteczne :-)
@deepack16 dzięki za feedback! chyba pozostanę przy wybieraniu urządzenia na s912.

Analizując dostępne boxy, czy mogę zakładać, że ze sprzętowej perspektywy wszystko na s912/3gb ramu to mniej więcej to samo? Jestem laikiem w temacie Kodi, ale ze wstępnych informacji i tak interesowałoby mnie zainstalowanie LibreELEC.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości