Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool problemy z Netflix - przedświąteczne przemyślenia ;)
#1
Thumbs Down 
Witajcie. 

Z tego co czytam w sieci min. na forach anglojęzycznych oraz rosyjskich i przy okazji sam obserwuje sytuację... 
Wnioskuję, że Mecool sam sobie (i przy okazji nam) zrobił bubu. Podpadł swoimi odważnymi jak na tę branżę ruchami przede wszystkim marce Google, Nvidia, Xiaomi i reszcie firm produkujących licencjonowany sprzęt audio video.

- Po pierwsze, udostępnił Androida w wersji 8.1 na swoich sprzętach (nowszą niż np. na Shieldzie czy MiBoxie).
- Po drugie, zamieścił na swoich boxach kopię launcher-a ATV (wygląd i obsługa identyczna jak w certyfikowanych sprzętach).
- Po trzecie, skopiował pilota od Xiaomi MiBox i przy okazji dokładając obsługę voice control.
- Po czwarte, oferuje specyfikację techniczną dużo lepszą i wydajniejszą niż konkurencja (CPU - GPU, RAM, ROM, złącza).
- Po piąte, w jakiś sprytny sposób obszedł zabezpieczenie Google-a dot. certyfikatów DRM Widevine.
- Po szóste, domyślnie zaimplementował w swoim systemie aplikację Aptoide. A to już gruboooo, w końcu daje to użytkownikom dużo większe możliwości dostępu do nieoficjalnego nie zawsze legalnego oprogramowania.

A wszystko to za śmiesznie niską cenę Smile

Zrobili się trochę bezczelni w oczach "dużych", więc ci stwierdzili wspólnie, że trzeba ich jakoś powstrzymać.
Gdyby Mecool był firmą amerykańską czy europejską, było by Google dużo łatwiej. Zniszczyli by ich już dawno. A, że firma jest chińska to jest praktycznie nietykalna i to drażni "władców" jeszcze bardziej. Chinom Mecool nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Zatrudniają ludzi płacą podatki. Im więcej sprzedadzą swojego sprzętu na świecie tym więcej zarobi chiński skarb państwa, proste.

Zauważcie, że inne chińskie firmy produkujące TV Boxy, nie próbują sprzedawać swojego sprzętu z obsługą certyfikatu DRM Widevine L1. Nie mają w swoim firmware launcher-a imitujacego org. ATV od Google. A przecież dla nich byłby to żaden problem taki wygodny launcher dołożyć. Nie dają do swoich boxów kopii pilota na bluetooth od Xiaomi. Wolą dać inne piloty z dongle-m na wireless. Itd. Itp. Przypadek? Nie sądzę. Myślę, że wolą mieć spokój i nie wychylać się za bardzo Smile

W takiej sytuacji śmiem twierdzić, że to nie wina Netflixa, a Google i firm produkujących TV Boxy jak również nowoczesne telewizory Smart TV. Na bank to one wymuszają na Google takie właśnie ruchy. W końcu po co wymieniać sprawny działający TV na nowy, skoro za +-200 PLN mamy wszystko to co oferuje nowoczesna platforma na smart telewizorze, ba DUUUUŻO więcej Wink
To samo dotyczy ew. zakupu TV Boxa, za takie same pieniądze co za "markowe" Xiaomi MiBox mamy sprzęt pod każdym względem lepszy i bardziej przyszłościowy. Natomiast nie licząc możliwości Nvidii Shield TV pod względem streamingu gier Geforce Now również dostajemy więcej i to za 1/4 ceny....

To musiało ich wszystkich mocno zaboleć i wqurwić.
W końcu sprzedaż nowych Smart TV nie wzarasta. Natomiast certyfikowanych Boxów od marek takich jak: Xiaomi, Nvidia, Google, Amazon, Roku mocno spada. Nie mówiąc już o gównianych sprzętach typu Player box (od TVN /NC+).
Więc uważam, że Netflix nie jest tu prowodyrem zaistniałej sytuacji. On przecież im bardziej będzie dostępny (na większej liczbie urządzeń) tym więcej będzie miał klientów i więcej zarobi na abonamencie ze swojej oferty.
To Google wymusza na Netflixie pewne ruchy i każe mu ze sobą współpracować. W innym przypadku (braku subordynacji) aplikacja Netflix wyleci ze Sklepu Play i softu dużych koncernów produkujących elektronikę... Co za tym by poszło, mogli by się zawijać.

Czyli jest jak zawsze... Korpo rządzi, korpo radzi, korpo nigdy nas nie zdradzi.... Sad
A Klient ma za wszystko płacić i to podwójnie! Zapłać za abonament, dostęp do oferty programowej. Zapłać w cenie produktu-sprzętu za dodatkowe certyfikaty (wstępnie musi to zrobić producent, zapłacić dla Google) później my Sad
I biznes pazernym się kręci !!!!!!!


Na szczęście mamy KODI i nasze forum Smile 
Jakoś damy radę. Przeczekamy to, i wygramy. Wygramy to naszymi portfelami. Powiedzmy stanowcze NIE pazerności wielkich koncernów !!! 
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Można nawet za mniejsze pieniądze kupić MI Boxa i zapomnieć o problemach Wink
Odpowiedz
#3
To już zostało ustalone, że to google zbanowało Mecoole. Dziwi mnie fakt, że taki Ferguson ze swoimi chinolami nie jest zbanowany bo ma klucze przeniesione z Nvidia Shield (tak się FBOX i U5 PVR identyfikuje).
Podkradnięcie designu pilota od Xiaomi to najmniejszy problem wszak Xiaomi jest mistrzem w kradnięciu designów. Smile

Tu poszło najpewniej tylko i wyłącznie o kasę, której Video Strong nie odpalił Google za certyfikat i andka oraz pewnie o root urządzenia (fergusony też mają roota). Ciekawe czy ferguson nie sra w gacie, że na nich też przyjść może pora zbanowania. Też mieli te same problemy pół roku temu, że Netflix nie działał.

Jak ktoś chce certyfikowany sprzęt to niech bierze mi box. Urządzenie tak samo problematyczne tylko działa na nim certyfikat. Problemy z wifi, klatkowanie w iptv, problemy z pilotem, mało pamięci, brak lan etc. To urządzenie dla tych co chcą "legalnych" źródeł i aplikacji.

Ja zostaje z CoreELEC i jestem zadowolony. Shielda mam od paru dni i dupy nie urywa. Na dzień dzisiejszy nie ma urządzenia idealnego...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Albo wszystkie powyższe problemy w MiBox zostały usunięte albo mam jakiś wyjątkowy egzemplarz bo działa wszystko, włącznie z iptv w Kodi. WiFi nie sprawdzam bo mam box schowany za TV więc każdy box będzie miał problem z wifi. Poinstalowalem wszystkie ważniejsze aplikacje do VOD i tv i jeszcze mam 3GB wolnego Smile Od dłuższego czasu omijałem MiBox z tego właśnie powodu ale po zakupie jestem wręcz zachwycony, co ma działać to działa, nie mam wielkich wymagań, typu 4k, hdr, wysokie bitrate itp. Choć nie twierdzę że i to nie będzie działać tylko nie mam na czym sprawdzić, mam tv FHD i narazie nie zamierzam zmieniać bo działa bardzo dobrze.
Odpowiedz
#5
(23-12-2018, 09:12 AM)mjw napisał(a): To już zostało ustalone, że to google zbanowało Mecoole. 

Co to znaczy dla zwykłego szarego użytkownika?
Odpowiedz
#6
(28-12-2018, 03:20 PM)rafciu27 napisał(a):
(23-12-2018, 09:12 AM)mjw napisał(a): To już zostało ustalone, że to google zbanowało Mecoole. 

Co to znaczy dla zwykłego szarego użytkownika?

Że jest jeszcze gorzej, bo nie działają także inne serwisy streamingowe, nie tylko netflix.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
O ile używają fejkowych certyfikatów. Aż dziwne że FBOX nadal działa...
Odpowiedz
#8
Złamano DRM
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
Tylko L3

Wysłane z mojego Nokia 6.1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości