Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początkujący/ShieldTV - dobre streamingi i duże hevcy problemy do rozwiązania
#1
Witajcie,  jestem totalnie zielonym użytkownikiem natomiast chcę to zmienić stopniowo m.in. dzieki Wam Smile
Teraz niestety mam mocno zapełniony czas i nie mogę sobie pozwolić na siedzienie po kilka godzin dziennie i rozwiązywanie samemu tematu kodi dlatego powstawł ten post.

Mam Nvidia Shield TV 2017 bo kupiłem je w mega promocji
Kupiłem ze względu na dwie rzeczy, do których będę go urzywał
1. Streamingi typu Netflix, HBO, wszelkie inne VOD + Youtube – interesuje mnie maxymalna jakość i płynność bo kupiłem sobie Nawet fajny telewizor z prawdzimy 4k z i HDR do tego mam soundbar z DTSX i innymi także zależy mi na pięknym odbiorze.
Wydaje mi się (jeśli się mylę to mnie poprawcie),żę to Netflixów i YT itp. Taki Shield spokojnie daje radę bez modyfikacji od razu załącza się dźwięk 5.1 , Utra HD obraz itd.
2. Tutaj jest problem i chcę go rozwiązać… chodzi o filmy x265 hevc po nawet 80GB – prawdziwy HDR 10 bitów, prawdziwe 4k i wypasiony dźwięk.
jedni mówią,że doinstalowanie vlc czy mx playera do shileda wystarczy i wszystko poleci ale ja w to nie wierzę
grupa osób mówi,żę tylko PLEX (natomiast to kosztuje sporo z tego co wiem + wymaga włączania PCta na czas oglądania filmu/posiadania NASa) wiec mnie odrzuca
zostaje KODI i dlatego tutaj jestem. Kupiłem tanio dysk ssd 500gb i obudowe do niego z usb 3.0 i z niego chcę filmy odpalać na Shield


Zanim przejdziemy do konkretnych pytań chciałbym powiedzieć o dwóch rzeczach: będzie w shield karta pamięci bardzo dobra 64GB jako internal + zależy mi na tym,żeby nie grzebać jakoś zbytnio w tym boxie bo 80% tego, co oglądam to po prostu netflix i YT także nie chcę zmieniać ROMów, robić Rootów czy instalować kodi jak libreelec gdzie androida nie będę miał
Dźwięk mam ogarniety tak,że z shielda idzie HDMI (dobre) do Soundbara (yamaha yas 107) a z yamahy wychodzi Hdmi arc do TV (musiałęm tak bo TV nie obsługuje np. DTS)
1. Czego potrzebuje ,żeby odpalać te filmy HEVC płynnie i dobrze na shield TV? Co wgrać? Kodi z marketu play wystarczy? Może jakieś pluginy? Jakie?
2. Czy to prawda,że kodi jako apka z marketu jest gorsza/gorzej zoptymalizowana niż zrobienie libreelec z minięciem androida?
3. Czy taki Shield TV da radę pod moje zastosowania czy przygotowywać się do zakupu boxa jakiegoś na amlogic itp. ? czyli powiedzmy,że trafi się film 80GB HDR 10 bitów , ultra hd 4k, DTS X – bez żadnych kompresji wszystko + polskie napisy = i to płynnie ma szansę polecieć? Bez żadnych strat itp.?


3* z gwiazdką... chciałbym mieć taki szeroki dostęp do strony typu cda fili itp. zalukajek

Teraz tak trochę z ciekawości bo i tak nie będę tego teraz/nigdy robił
Jakie możliwość tak ogólnie ma takie kodi? Co masz dobudować pluginami?
Szukałem informacji i to co znalazłem to (absolutnie nie mówię,że niektóre sprawy popieram bo nie popieram)
1. Aplikacje do spotify czy netflixa jakby z crackiem
2. Całe wielkie listy iptv ,które dają nam kanały (słyszałem,że nawet wszystkie dostępne w Polsce)
3. Jakieś takie katalogi (aczkolwiek nie wiem jak to wygląda z filmami z polskimi napisami/pl filmami) z f nowymi kinowymi filmami jakoś z chmur chyba do odtworzenia
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Witaj. Widzę że jak już wydałeś tyle kasy na sprzęt a nie chcesz już dalej inwestować to podaj okolicę a jakiś obeznany użytkownik już się do Ciebie zgłosi. Ty nie masz czasu i ochoty to dorzuć 100 eur i będziesz miał serwisanta a może i Kolegę. Pozdrawiam. Zacząłeś trochę nie tak myślę że wszyscy zemną się zgodzą. A może się mylę nie wiem.
Moim skromnym zdaniem to się nazywa Postawa Roszczeniowa. DAJ DAJ DAJ....
Odpowiedz
#3
Witaj, kupiłem shielda za 400zł mniej więcej (po sprzedaży pada mi tyle wyszło) także tak w cenie jakiegoś wypasionego amlogica.

Nie mam czasu i średnio z ochotą ale to drugie bym znalazł.

Nie zakładam,że ktoś za mnie coś zrobi i nie chcę płacić 100eur bo chcę się tego nauczyć sam - na tyle, ile jest mi potrzebne obecnie.

Chodzi mi o to,że dojście człowieka poczatkującego do wniosku np. zainstaluj kodi nr.xx + plugin x+ plugin y + daj ustawienia w pluginach na Z = odpalę co zechce może mi zejść 20 godzin przeszukiwania for, yt, google a dla kogoś, kto siedzi w temacie to po prostu napisanie dwóch trzech zdań z głowy w max 60sekund.

Jeśli zacząłem coś nie tak, jak robi się na tym forum to przepraszam, nie miałem złej intencji.
Po prostu chcę się (póki mam wolne wieczory) nacieszyć nowym sprzętem a nie spędzić 20 godzin na szukaniu rzeczy,które mogę w 3 minuty zrobić.

Temat kodi mnie bardzo zainteresował także podejrzewam,że przyjdzie czas jak już sam ogarnę co i jak,że będę takim początkującym jak ja teraz pomagał.
Odpowiedz
#4
Własnie potwierdzasz moją dywagację. Ci co Ci napiszą w 30 sekund spędzili 20 godz by wiedzieć i podzielili się tu jak do tego doszli. A Tobie nie chce się przeznaczyć 5 min by przejrzeć forum, chcesz wszystko na tacy choć i tak masz. Uwierz mi Kodiwpigulce to nie tylko zlepek słów . Nie gniewaj się na mnie to tylko moje zdanie, odrobina chęci .Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Dokładnie. Wszystko o co pytasz jest świetnie opisane w tutorialach na KWP. Po to są one pisane żeby użytkownik twojego typu szybko ogarnął temat. Są nawet obrazki bo większość ludzi nie ogarnia prostych instrukcji pisanych.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości