Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XE9005, QNAP i filmy 4K
#1
Question 
Cześć,
Mój sprzęt to Sony 49XE9005, Qnap TS-231P z dwoma dyskami Seagate BarraCuda, 3TB, SATA/600, telewizor podłączony pod amplituner Yamaha RX V775, internet 600Mb/s. Qnap spięty kablem z routerem, TV po WiFi. (speed test na TV: kabel - ~80Mb/s, WiFi ~200Mb/s)
 
Chciałbym uzyskać dostęp do filmów 4K z dźwiękiem 5.1 na TV prosto z mojego serwera NAS. Problem w tym, że filmy te po prostu się zacinają. Próbowałem otwierać je przez różne programy - Kodi, Plex, VLC, MX Player, Archos itd... ale zawsze coś nie tak - a to się nie da dograć napisów, a to program nie wykrywa dźwięku 5.1, puszcza stereo, a to widzi tylko DLNA, albo najzwyczajniej w świecie film się zacina.
 
Na testy podłączyłem dysk SSD prosto do TV i odpaliłem film na Kodi - wszystko działa, zależy mi jednak na tym żeby odpalać wszystko zdalnie przez serwer.

Ktoś z Was korzysta z takiego połączenia? w ogóle idzie coś takiego zrobić? Huh
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Zacinają się i po kablu i po wifi?
Odpowiedz
#3
@Fifo powiem Ci, że sam przerabiam podobny temat... Miałem podobny problem z bufforowaniem po lokalnej sieci materiałów 4k.
Po wielu testach na chwilę obecną pomogło spięcie wszystkiego w jedną sieć 1Gbs. Mam serwer NAS połączony ze switchem i routerem 1Gbs i Nvidia Shield. Oba urządzenia jak nas i Nvidia mają LAN 1Gbps i materiały od teraz w 4k śmigają bez zająknięcia.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
@farben po kablu jest gorzej niż po WiFi, ponieważ LAN w TV nie obsługuje połączenia 1Gbs

@mjw właśnie myślałem o zakupie Shield'a ale nie wiem czy znowu chce wydawać dodatkowe pieniądze...
a co powiesz o karcie sieciowej 1Gbs na USB pod TV? pójdzie takie coś? bo obstawiam, że połączenie sieciowe TV -> NAS jest problemem, chociaż przy internecie 600Mb/s to trochę dziwne :/
Odpowiedz
#5
Tak jak mówisz - problemem jest przepustowość między TV, a NASem. Nvidia tu akurat jest przykładem ale aby uzyskać płynność w odtwarzaniu 4k 10bit HDR u mnie pomogło wykorzystanie urządzeń, które mają możliwość obsługi sieci 1Gbps.
Co do dongli 1Gbps pod usb to chyba minimum musi być usb 3.0 ale pewny nie jestem - tego nie sprawdzałem.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
USB 3.0 jak najbardziej jest w TV, warto spróbować najpierw z czymś takim.
Shield'a można czasem trafić za ok 600zł w promocji więc to już ostateczność.

Posiadam jeszcze PS4 Pro, myślisz, że mogę coś dzięki temu ugrać? o ile się orientuję nie da się postawić na nim Kodi.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Masz jakiś nie duży sample który mógłbyś zapodac do sprawdzenia? Lub jakies namiary na taki plik?

Edit:
Mam Zyxel NSA310 wpięty do Funbox2 i MiBox schowany między telewizorem a ścianą podpięty po wifi. Nie mam tv 4k ani sprzętu do dźwięku 5.1ale sample 4k 10bit hdr jakie udało mi się ściągnąć z Wiki Kodi czy stąd By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. działają normalnie z mojego NASA, z lekkim buforem na początku ale potem już leci, niektóre z bitrate 30-40Mbit.. Jeden problem z Big Buck Bunny w 4K brak płynności ale to raczej nie wina sieci a ułomności Kodi na androida.
Odpowiedz
#8
@farben spróbuj coś z tego By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
u mnie jest tak, że to demo w 4K raz działa, raz nie... bitrate - 120 Mbps
Odpowiedz
#9
120Mbps dla MiBoxa to chyba za dużo, płynnie działa max 80Mbps ale w hd, sprawdzałem birds i jellyfish, swoją drogą nie widzę zastosowania dla takiego bitrate na tv, zwłaszcza przy czarnych pasach na tv Smile
Odpowiedz
#10
Panowie chyba znalazłem rozwiązanie!
W ustawieniach QNAP'a zmieniłem testowo jumbo frame z 1500 na 4074 i o dziwo wszystko działa Big Grin
Na testy poszedł Venom w 4K w 5.1 i na początku zbuforował się na sekundę i już nie zacina w ogóle.
Dla pewności zwiększyłem jeszcze cache w Kodi do 175MB.

Podsyłam info o filmie do podglądu By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości