Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napisy - problem
#1
Witam! 
Mam zainstalowane KODI na MiBox. Gdy włączam film z dysku sieciowego nie wczytują mi się automatycznie napisy. Gdy wybieram funkcję Wybierz napisy, mogę wejść do folderu z filmami, gdzie są również napisy, ale nie widzę ich. Mogę kliknąć jedynie w plik filmu, ale to nie ładuje niestety napisów. 
Format jakiego używam to srt - kodowanie w UTF-8.
Jak można zmusić odtwarzacz do korzystania z napisów?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Mam ten sam problem.
Zazwyczaj mam filmy już z napisami i nie muszę sięgać do napisów z serwisów z napisami. Tam często nie ma napisów do tych najnowszych filmów.
Jak wczytać istniejące napisy w Kodi? Może jakiś inny format ale nie znalazłem nigdzie specyfikacji jaki format napisów czyta Kodi.
Może ktoś coś podpowiedzieć?
Odpowiedz
#3
Ja zawsze pilnuję aby nazwa napisów w srt była identyczna jak filmu w MKV, wtedy 99% sprzętów i programów do oglądania ładuje napisy automatycznie.
Generalnie opcja "wybierz napisy" też powinna działać z tego co mi wiadomo Kodi obsługuje praktycznie wszystkie rodzaje napisów i kodowania SRT,TXT itp...
Odpowiedz
#4
U mnie dokładnie to samo... Kodi nie czyta w ogolę żadnych napisów (po prostu ich nie widzi)
Nie ważne czy są razem w folderze czy nie (pomijam już fakt, że nazwa ta sama)
Jedynie działają napisy ściągnięte bezpośrednio z kodi i co ciekawe działają do momentu aż nie wyjde z filmu Smile
Odpowiedz
#5
(26-06-2020, 02:50 PM)wojoo napisał(a): co ciekawe działają do momentu aż nie wyjde z filmu Smile

Nie ma chyba w tym zagadnieniu nic ciekawego/sensacyjnego, tak to raczej z definicji powinno działać...jest film, są napisy, wychodzimy z filmu, koniec przekazu napisów [Obrazek: r043.gif]
Odpowiedz
#6
Chyba nie do końca powinno tak działać, co w przypadku jak musisz w połowie filmu przerwać i dokończysz następnego dnia? za każdym razem ściągać od nowa napisy ile razy byś nie wyszedł?
Idioctwo
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Masz rację
Bo to ogólnie tak nie działa Smile 
Jak pobierzesz napisy poprzez wtyczkę to domyślnie powinny się zapisać w tym samym folderze co film i nie trzeba ich pobierać za każdym razem.
Być może problemem jest to że korzystacie z NASA (być może kodi nie potrafi zapisać pobranych napisów na NAS)
Albo to problem Androida.
W każdym razie w kodi na linux/windows napisy działają bez problemu...
Odpowiedz
#8
Mam, znalazłem rozwiązanie.
„Aby korzystać z napisów zewnętrznych za pośrednictwem usług UPnP, takich jak pliki .srt, przejdź do Ustawień (kliknij koło zębate u góry strony), następnie do „Ustawień serwisowych”, a następnie do zakładki UPnP / DLNA (po lewej stronie), i przełącz „-Patrz na zewnętrzne napisy” ... przełącznik znajduje się po prawej stronie dla opcji.”
Filmy odtwarzam z serwera NAS. Problem był w protokole UPnP/DLNA, przez który KODI standardowo NIE wczytuje napisów. Po włączeniu tej opcji wszystko działa!
Odpowiedz
#9
Mógłbyś porobić screeny co dokładnie i gdzie zaznaczyłeś? nic się nie zgadza z tym co mam u siebie
Odpowiedz
#10
Istotnie obecne menu wygląda nieco inaczej ale wcześniej cytowałem gotową instrukcję.
Obecnie trzeba wejść w kolejne menu:
Zębatka / Usługi (tryb Expert) / UPnP/DLNA / Aktywuj obsługę UPnP (włącz) / Szukaj zewnętrznych napisów (włącz)
I działa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości