Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z klatkowaniem filmów.
#1
Witajcie. Mam problem z klatkującymi się filmami w sumie ze wszystkich wtyczek. Obraz przez początkowe 10 sekund jest okej, ale po chwili zaczyna klatkować. Nie buforuje się, ani nic, tylko po prostu klatkuje niesamowicie. Ustawiałem nawet jakieś buffory przez wtyczkę Easy Advanced Settings, ale to nie pomogło. Na netflixie wszystko działa pięknie i gładko, ale na netflixa wchodzę poprzez androida, a nie EBOXa

Mój box to: Sunvell R69 TV Box
Wersja systemu: Android 6.0.1
Rozdzielczość ekranu, której nie mogę zmienić w ustawieniach: 1280x720@60.00Hz
Zainstalowana aplikacja na bazie Kodi: Entertainment box    MyGica 17.1
RAM: 1GB


Za wszelkie rady z góry dziękuję Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(08-03-2019, 08:50 PM)Endorphine napisał(a): wszelkie rady 

Zmień, wreszcie ten swój "szrotowy" TV Box-sik, na sprzęt z parametrami technicznymi na miarę  XXI wieku...np. s905X24 GB DDR4 - 32 GB - WIFI 5 GHz - Kodi 18   [Obrazek: s040.gif]

Endorphine napisał(a):dziękuję Smile

Nie ma za co  [Obrazek: s025.gif]
Odpowiedz
#3
@Łonogrzmot 
Dzięki za radę, ale narazie nie zamierzam zmieniać "sprzętu" jeśli mogę to tak nazwać. To bardziej pudełko dla rodziców niż dla mnie Smile
Odpowiedz
#4
Tosz ten box sie dusi przy samym odpaleniu go idz pan z nim na szrot i kup rodzicom boxa z ktorego bedzie im latwo korzystac polecil bym shielda ale to za drogi biznes
Odpowiedz
#5
Box może i sam android udźwignie a gdzie jeszcze do tego kodi który też jest zasobożerny, pozostałe parametry chyba już nie warte uwagi. Pilnie zalecana zmiana boxa bo nie sądzę że znacząco poprawi się płynność odtwarzania nawet jeśli coś tam się ustawi. Mimo tego udzielę Ci pare rad w konfiguracji żeby nie było że czepiamy się tylko sprzętu co w Twoim przypadku ta sugestia jest w pełni uzasadniona. W trybie eksperta włącz akcerelacje mediacodec surface dla jakości HD i wyżej , odświeżanie częstotliwości Hz (jeśli zadziała), sprawdź potem czy możesz też zmienić rozdzielczość do 1080p. To jak kodi będzie działać będzie zależało od ilości włączonych aplikacji + wydajności boxa.

Podziękowali: Endorphine
Odpowiedz
#6
(09-03-2019, 03:41 PM)zm1c4l napisał(a): Box może i sam android udźwignie a gdzie jeszcze do tego kodi który też jest zasobożerny, pozostałe parametry chyba już nie warte uwagi. Pilnie zalecana zmiana boxa bo nie sądzę że znacząco poprawi się płynność odtwarzania nawet jeśli coś tam się ustawi. Mimo tego udzielę Ci pare rad w konfiguracji żeby nie było że czepiamy się tylko sprzętu co w Twoim przypadku ta sugestia jest w pełni uzasadniona. W trybie eksperta włącz akcerelacje mediacodec surface dla jakości HD i wyżej , odświeżanie częstotliwości Hz (jeśli zadziała), sprawdź potem czy możesz też zmienić rozdzielczość do 1080p. To jak kodi będzie działać będzie zależało od ilości włączonych aplikacji + wydajności boxa.

I takiej odpowiedzi oczekiwałem. Wiem, że ten box to szrot, jednak myślałem, że przyczyna problemu może leżeć gdzieś w ustawieniach. Akcerelacje miałem włączone od początku, rozdzielczość też ustawiona na 1080p. Niby patrzyłem, że podczas oglądania czegoś na wtyczce, pozostaje jeszcze 600mb wolnego RAM-u, za to gorzej z procesorem, bo skacze ten pasek jak szalony. W takim razie wątek można zamknąć, a Tobie dziękuję za poświęcony czas Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Nie da się na tym zainstalować libe lub core? takie parametry w zupełności wystarczą
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości