Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi 18.1, Android TV i automatyczne zaznaczenie serialu jako obejrzany
#1
Cześć!

Pierwszy raz mam problem z Kodi. Zwlokłem sobie serial i momentalnie po skopiowaniu go na dysk zewnętrzny został on odznaczony w Kodi jako obejrzany. Dodam też, że w ogóle nie wyświetla się na liście seriali. Kiedy przejdę na zakładkę Wideo -> seriale (jako źródła mediów) to folder jest widoczny, ale odznaczony jako obejrzany. Okładka i opis serialu są pobrane poprawnie.

Już się zastanawiałem, czy może jakoś drętwo nazywam te foldery:
Nazwa serialu / Season-01 / NazwaOdcinka-S01E01.mp4

Proszę o pomoc i dzięki z góry.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(30-03-2019, 09:20 AM)miramar napisał(a): Nazwa serialu / Season-01 / NazwaOdcinka-S01E01.mp4

Musisz dodać folder z serialem (serialami) do biblioteki aby wyświetlał się w serialach.
W serialach istotna jest nazwa folderu z serialem. W nazwie odcinka masz już sezon i folder Season-01 nie jest potrzebny.
Przerzuć odcinki do folderu Nazwa serialu. Jak będzie dalej problem to wklej tu tak jak masz nazwę serialu.
Odpowiedz
#3
(30-03-2019, 03:16 PM)jerzyk17 napisał(a): Musisz dodać folder z serialem (serialami) do biblioteki aby wyświetlał się w serialach.
W serialach istotna jest nazwa folderu z serialem. W nazwie odcinka masz już sezon i folder Season-01 nie jest potrzebny.
Przerzuć odcinki do folderu Nazwa serialu. Jak będzie dalej problem to wklej tu tak jak masz nazwę serialu.

Wiem, ale to nie ma znaczenia. Jak masz serial, który ma 12 sezonów, to nie wrzucasz chyba wszystkiego do jednego folderu? Używam Kodi (xbmc) od lat i nigdy nie miałem takiej akcji. Powiem więcej, inne seriale idealnie się dopasowują, tylko teraz mam problem.

Podkreślam: zaraz po skopiowaniu serial został odznaczony jako oglądany, ale NIGDY nie był odtwarzany na tym urządzeniu. No i nie jest w ogóle widoczny na liście seriali.
Odpowiedz
#4
(30-03-2019, 04:29 PM)miramar napisał(a):
(30-03-2019, 03:16 PM)jerzyk17 napisał(a): Jak będzie dalej problem to wklej tu tak jak masz nazwę serialu.

Tytuł serialu?
Odpowiedz
#5
(30-03-2019, 04:41 PM)jerzyk17 napisał(a): Tytuł serialu?

tytuł serialu: Two and a Half Men
nazwa folderu: Two_and_a_Half_Men
zawartość folderu: Season-01 Season-02 [...]  Season-09
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Widzę, że masz bardzo dziwne podejście do tematu. Włączyłeś mi się do wątku, przez co pewnie inni będą przekonani, że problem został rozwiązany - a niestety nic bardziej mylnego. Uczepiłeś się tej struktury nazw, mimo, że dokumentacja KODI wyraźnie mówi, że "Season folders can be added to the TV Show and all episodes sorted into their respective Season folder": By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Nie muszę chyba dodawać, że dokładnie w taki sposób kataloguję każdy serial - od lat. Niemniej złamałem się, wrzuciłem wszystko do jednego wora i... Nic (szok, niedowierzanie...).

Reasumując: problem dalej nie został rozwiązany. Po wrzuceniu serialu na dysk KODI automatycznie zaznaczył całość jako obejrzane i serial w ogóle nie pojawia się na liście seriali. Po przejściu do zakładki Wideo i po wybraniu folderu okładka oraz informacje o serialu poprawnie się wczytują.

Serial był pobrany pierwszy raz. Akcja ma miejsce na Android TV.
Odpowiedz
#8
(31-03-2019, 08:08 AM)miramar napisał(a): Serial był pobrany pierwszy raz. Akcja ma miejsce na Android TV.

To nie ma żadnego związku z problemem.

Jeżeli masz to w bibliotece to usuń.
Zmień nazwę folderu na: Two and a Half Men
Przeskanuj folder z serialami w poszukiwaniu zmian.
Przecież pokazałem, że u mnie działa OK.
Problem jest tylko w nazwie folderu.
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości