Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy działa jeszcze wtyczka NETFLIX
#1
Witam

Chciałem zapytać, jak działa wtyczka NETFLIX do kodi. Planuję zainstalować ją u rodziców na RPi 3B ale nie mam jeszcze konta a więc nie mam jak teraz sprawdzić.
Działa stabilnie, są jakieś problemy z płynnością (brak szarpania obrazu)?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Działa w 720p bez zacięć
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Radzę wyposażyć się w jakieś chłodzenie - bo RPI3b to starsze bez plusa potrafi się nieźle nagrzać przy 720p nawet do 80 stopni i wtedy zaczyna szarpać.
Na 3b+ nie ma takich problemów po za tym działa ok Smile
Odpowiedz
#4
Tak, to RPi 3B starsze czyli bez "Plusa".
Ma zainstalowany Libreelec z KODI. Obecnie działa na nim HBO Go, które śmiga bez żadnych problemów i zacięć (w małej obudowie bez aktywnego chłodzenia, tzn. tylko z radiatorem)
Chcę jednak przejść na NETFLIXA Premium i przy okazji udostępnić też rodzicom.
Odpowiedz
#5
Miałem zwykłe 3b i wyglądało to tak że nawet z dużym radiatorem po jakichś 20- 30 minutach temp dochodziła do 80 stopni i zaczynało ścinać.
Bo RPI redukował częstotliwość żeby nie uszkodzić CPU.
Ostatecznie problem rozwiązał zakup obudowy z aluminium od chińczyków - odbiera ciepło z proca i pamięci w niej nigdy nie widziałem temp wyższej niż 60 stopni  Smile 
Minus był taki że wbudowane wifi przestało działać (aluminium ekranowało fale radiowe)
Dokładnie była to taka obudowa jak w linku poniżej:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ps.
HBO GO ma inaczej ustawiony DRM, działa tam akceleracja sprzętowa Video i dzięki temu obciążenie CPU jest marginalne - brak przegrzewania.
W Netflixie natomiast całość odtwarzania musi być na CPU dlatego tylko 720p i obciążenie proca na poziomie 80-90% co sprawia że RPI robi się mocno ciepłe...

Podziękowali: kola01
Odpowiedz
#6
Witam Panowie. Wystarczy odpowiednio ustawić InputStream Adaptive i wszystkie bolączki znikają, z przycinaniem z temperaturą itd...  Było o tym tu nie raz. 
Pozdrawiam Wink
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
To jakaś opcja w ustawieniach Libreelec, czy samej wtyczki Netflixa?
Jaką wartość proponujesz?
Coś tracimy po jej ustawieniu?
Odpowiedz
#8
No to bardzo proszę kolego podziel się tymi magicznymi  ustawieniami Smile 

A przy okazji sprawdź jak ci odtwarza taki o to film z Netflixa:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

oczywiście w 720p

Ostatnio to oglądałem i niestety RPI3b+ gubił synchro dzwięku i dostawał zadyszki
znajdzie się jeszcze kilka takich video w katalogu Netflixa - mają 30 fps i RPI po prostu wysiada w dynamicznych scenach.
Odpowiedz
#9
Proszę bardzo Panowie to jest settings.xml :

<settings version="2">
    <setting id="_version" default="true">Linuxarmv718999.2.3.12</setting>
    <setting id="DECRYPTERPATH" default="true">special://home/cdm</setting>
    <setting id="HDCPOVERRIDE">true</setting>
    <setting id="IGNOREDISPLAY" default="true">false</setting>
    <setting id="MAXBANDWIDTH" default="true">0</setting>
    <setting id="MAXRESOLUTION">3</setting>
    <setting id="MAXRESOLUTIONSECURE">2</setting>
    <setting id="MEDIATYPE" default="true">0</setting>
    <setting id="MINBANDWIDTH">9999999</setting>
    <setting id="PRERELEASEFEATURES" default="true">false</setting>
    <setting id="STREAMSELECTION" default="true">0</setting>
    <setting id="WIDEVINE_API">9</setting>
</settings>

Podmieńcie przetestujcie a jak nie zadziała to do domyślnych. Sprawdźcie czy załączyło wam " Override HDCP status". Pozdrawiam
Ps...To są ustawienia InputSream Adaptivee w : \\LIBREELEC\Storage\.kodi\userdata\addon_data\inputstream.adaptive i tak wszystko te ustawienia ograniczają do 720p ale takie ustawienia dają odpocząć prockowi. Smile
Odpowiedz
#10
Nie widzę żadnej różnicy względem moich ustawień...
Jedyna różnica to że ja siedzę na OSMC a ty kolego jak widzę na wczesnej wersji libreelec z kodi 19.
Jak byś miał chwilę to sprawdź proszę ten film o którym pisałem wcześniej - może libreelec ma jakąś lepszą wydajność?
nie chce mi się instalować specjalnie libre żeby to posprawdzać, ale raczej nie powinno być różnicy.
Tak jak mam teraz ustawione na 3b+ i OSMC wszystko śmiga bez problemu w 720p (za wyjątkiem filmu o którym pisałem wcześniej)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości