Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Kodi 18.3] OpenSubtitles + VPN (IPVanish) + RealDebrid = brak napisów
Cześć, natrafiłem na problem niemalże patologicznej natury związany z wymienionym w tytule wpisu zestawem narzędziowym.

Po prawidłowym aktywowaniu wtyczek URLResolver, ResolveURL oraz OpenSubtitles (login i hasło) w Kodi, skonfigurowałem połączenie VPN na moim FireSticku 4k, aby móc wygodnie korzystać np. z pluginów Exodus Redux, czy Magic Dragon.

Jeśli łączę się z polskimi serwerami VPN (IPVanish), zachodzą 2 warianty sytuacyjne:
a) RealDebrid uznaje mój adres IP za zblokowany (weryfikacja na: http://real-debrid/vpn), więc oglądanie jest niemożliwe,
b) RealDebrid działa fantastycznie, szybko i przyjemnie, natomiast wtyczka OpenSubtitles zgłasza brak logowania i nie pobiera napisów.

Jeśli jednak połączę się z serwerem VPN w obcym kraju, np. tym za Odrą to co prawda za równo RealDebrid działa prawidłowo, jak i OpenSubtitles loguje się bez problemów, jednakże zamiast streamingu mam pato-streaming.

Początkowo wydawało się to niemożliwe i straciłem całe popołudnie na przeinstalowanie Kodi, próby wielokrotnego logowania w OpenSubtitles itd. natomiast przyczyną problemu wydaje się być jakiś mechanizm wykrywania "botów" przez OpenSubtitles. Test ten jest całkowicie powtarzalny, za każdym razem z tym samym efektem końcowym - niezależnie od urządzenia (testowałem jeszcze laptop i ipad).

Macie pomysł jak obejść problem z logowaniem do OpenSubtitles przy użyciu wtyczki Kodi, podczas połączenia z polskim serwerem VPN? Gdyby OpenSubtitles prawidłowo wczytywał napisy, to mógłbym wybrać sobie jakiś konkretny serwer IPVanish w Polsce i zgłosić pulę IP do real-debrid z prośbą o odblokowanie.
Odpowiedz
REKLAMA:

Zasadniczo po co korzystać z VPN jeśli korzystasz z Real-Debrid? Włącz https w RD i ISP nie przechwyci twojego ruchu - co oznacza, że jesteś bezpieczny.
Dawno nie korzystałem z OpenSubs bo wygodniej mi z NapiProjekt Katalog.

Dodatkowo ta wtyczka nie wymaga logowania, może to pomoże: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!

[Obrazek: a015.gif]
Odpowiedz
Nie przechwyci ruchu, chyba, że odszyfruje połączenie z dns, wtedy rozpozna domenę, której adres starasz się uzyskać. VPN jest najlepszym rozwiązaniem imo.
Odpowiedz
(07-11-2019, 07:45 AM)mjw napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Dzięki za odnośnik do repo. Używam go, próbowałem też zainstalować ponownie - niestety bez skutku. Mam uruchomione Kodi - raz na polskim działającym serwerze VPN, a za drugim razem na niemieckim serwerze. Na polskim mam komunikat z koniecznością zalogowania do OpenSubtitles, a w drugim przypadku wszystko działa ok. Tylko wolniej. Spróbuję NapiProjekt ponownie chociaż przy testach parę dni temu wydawało się, że OS wypadał lepiej.

Co do ISP - racja, nie dowiedzą się co oglądam, jednak bez VPN znają adresy serwerów, z którymi się łączę (bezpośrednie odniesienie do Real-debrid), co oznacza, że można skorelować czasy połączeń z transferami jeśli się zajrzy w logi RD - gdyby jakaś jednostka "rządowa" dobrała się do RD. Wtedy w zasadzie nawet VPN nie zabezpiecza w 100%, chyba że ktoś płaci prepaidem kupionym w żabce i używa fejkowy adres email, z którym się łączy tylko przez VPN. Tak czy inaczej jeśli dojdzie do wglądu w logi RD, to w pierwszej kolejności oberwą ludzie, którzy łączyli się bez VPN, a z tymi z VPN na dwoje babka wróżyła, bo wysiłek potrzebny żeby wykazać ich transfer będzie bardzo duży. Jakby nie patrzeć ACTA2 weszła, więc tylko kwestią czasu jest kiedy się dobiorą do podobnych serwisów.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości