Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Librelec dualboot windows
#1
Witam mam chyba dość nietypowy problem.
Pobrałem wersję 9.2 z kodi 18.3.
Zainstalowałem librelec na całym dysku, zgodnie z instrukcją uruchamiam gparted i zmniejszam partycję storage.
Instaluje win 7. I kurde wedle poradnika powinien ruszyć Windows ale nic, rusza librelec.
Metoda prób i błędów udało się ruszyć Windowsa.
Musiałem usunąć partycję boot tego librelec.
Dodałem wpis w easy bcd wykryło partycje z Linuxem (storage boot musi być usunięta) ale przy uruchamianiu librelec z menu rozruchu włącza się czarny ekran, na pewno brak partycji boot.
Po dodaniu ten partycji boot, znowu rusza tylko librelec.
Doszedłem do wniosku że muszę dodać wpis windowsa do rozruchu librelec.
Ale jak to zrobić:
Oto treść pliku syslinux.cfg:
DEFAULT linux
PROMPT 0

LABEL linux
 KERNEL /KERNEL
 APPEND boot=UUID=5D32-E4EC disk=UUID=6eba54e5-c895-4491-81be-a99e738bce83  quiet

A tutaj plik z lokalizacji boot/ego o nazwie grub.cfg

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Sam kiedyś z tym walczyłem i finalnie skończyło się na tym, że Win miałem na dysku a LibreELEC bootowałem z pendrive po d USB 3.0.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Kurde naprawdę w tutorialach wszystko cacy
Odpowiedz
#4
Nie ma z tym najmniejszego problemu win + Libre

1). Instalacja libreelec  (tracisz wszysko co jest na dysku)
2). Teraz odpalasz gparted z pendrive i zmniejszasz partycje tą największą na taką aby zostawić coś dla libreelec
3). Instalujesz windows
4). Uruchamiasz windows
5). Instalujesz EasyBCD ,uruchamisz go ,windows już widzisz w programie
6). Dodajesz boot z libreelec tak jak na obrazku 1 i mały + dodaj
7). teraz przejdź i zaznacz co chcesz botować jako 1,2,3 w zależności co tam masz
8). Odptaszkuj metro ui bootloader (nie uruchamia to wtedy windowsa w przeciwnym razie startuje windows w kaflach i dopiero wybierasz boot)
9). Czas uruchamienia (jezeli wiesz co zawsze pierwsze ma się uruchamiać daje 2-5 sekund sam sie odpali po tym czasie)
10). Gotowe [nic nie usuwamy]
11). Robione na xxx maszynach i zawsze działa.........................!


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Według tej instrukcji postępowałem.
Tylko wiele osób ma problem między punktem 3 a 4.
Zdaża się iż zamiast uruchamiać się bootloader windowsa, włącza cały czas grub librelec ( nawet nie grub a syslinux).
Znalazłem instrukcję jak to naprawić.
Robimy odwrotnie tzn. najpierw Windows, potem zmiana partycji, konkretnie dodanie jednej na system librelec, a druga na dane użytkownika systemu librelec oraz trzecia na gruba.
Rozpakowujemy IMG systemu i kopiujemy pliki, Kernel i system na partycję systemu librelec.
Potem instalujemy gruba na wcześniej utworzonej partycji i konfigurujemy.
Gotowe. Działa w ten sposób zrobiłem u siebie.
Odpowiedz
#6
Nie przytrafiło mi się to nigdy najprawdopodobniej coś nie tak robisz / robicie podczas używania GParted może zostaje naruszona partycja 512mb
chyba ze 100x to robiłem i nigdy problemu nie miałem
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Nikt nic źle nie robi, tak bywa. Cóż.
Korzystałem z tego poradnika:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
Grunt że działa troche dziwne czy to od sprzętu zależy? troche mnie to zaciekawiło bo normalny bios czy uefi zawsze tak samo robiłem i bylo ok
mniejsza z tym teraz tylko chrome pozostaje i co w libre nie zadziała to można nadgonić na www całkiem sprawnie śmiga......
Odpowiedz
#9
No lepiej niż pod windowsem. Mam tylko problem z fanfilmem. Żądło które źródło się włącza, raz działa vidoza czy cliwatching a innym razem ten sam film z tego samego źródła nie działa.
Wogole filiser żadne nie działa. Ale podejrzewam net słaby bo w speed testach max mi 2 mb wyciąga. Nawet YT potrawi się przyciąć.
Bufor mam na 1 GB  ustawiony przez ezmaitenance.
Mam 3.5  GB ramu, mogę ręcznie dać więcej bufora? Pomoże w płynnym odtwarzaniu przy necie max 2 mb?
Odpowiedz
#10
2 czy 20 bo jak 2 to i tak dobrze ze coś sie pokazuje ja miałem podobny upload 1.2 Mbps to 100mb uploadowało ponad pół godziny
kabel czy wi-fi zapomnij o jakimkolwiek działaniu chyba ze masz filmy po 10 Mb
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości