Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
(24-02-2022, 06:36 PM)Tomek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Takie coś?
Odpowiedz
REKLAMA:



Dokładnie - do tego zwykły hub usb 3.0 - i bangla całkiem fajnie.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(24-02-2022, 07:13 PM)Tomek napisał(a): Dokładnie - do tego zwykły hub usb 3.0 - i bangla całkiem fajnie.
Zamówione. Jak napotkam problemy z konfiguracją to się odezwę ?
Odpowiedz
Mam już ten canal+ i problemy. Da rade uruchomić jak pendrive jest wpięty bezpośrednio w port usb a jak juz podłaczę przez hub to nie rusza.
Odpowiedz
To zmień hub ( może być potrzebny aktywny ) albo próbuj na innym USB huba.

W swoim mam na karty SD, Micro SD i 4x USB i na każdym ze slotów działa. Tak samo działa mi na hubie z dyskiem M.2 czyli wydajność prądowa gniazda jest dobra a problemem może być Twój hub.
Odpowiedz
(28-02-2022, 07:11 PM)Ktosi napisał(a): To zmień hub ( może być potrzebny aktywny )  albo próbuj na innym USB huba.

W swoim mam na karty SD, Micro SD i 4x USB i na każdym ze slotów działa. Tak samo działa mi na hubie z dyskiem M.2 czyli wydajność prądowa gniazda jest dobra a problemem może być Twój hub.
No zmieniłem. Teraz ładuje pliki i zawiesza się przy restarcie :?
Niestety poddje się nie jestem w stanie tego uruchomić. Zawiesza się przy starcie. Nie zaskoczy przez hub a kolejego kuppować nie będe. Muszę zmienić na coś co ma min 2x usb
Odpowiedz
REKLAMA:



To zmieniaj binarkę, nie każda pasuje. Szukasz binarki pod procesor.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jaką wybrałeś czy też masz jakiegoś gotowca wgranego ?

p.s. U mnie start Coreelec jest w sumie automatyczny wystarczy że wyłączę boxa z zasilania i botuje Coreelec.
Odpowiedz
(02-03-2022, 05:50 PM)Ktosi napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jaką wybrałeś czy też masz jakiegoś gotowca wgranego ?

p.s. U mnie start Coreelec jest w sumie automatyczny wystarczy że wyłączę boxa z zasilania i botuje Coreelec.
Robiłem wg. tego tematu. Sporadycznie udało się uruchomić, nie wiem od czego to zależy. Kolejny problem to oryginalny pilot. Po sparowaniu działał poza przyciskiem OK po restarcie boxa gubił połączenie.
Odpowiedz
Czy duża jest różnica w podświetleniu pomiędzy wersja 30 led/m a 60led/m, warto dopłacić?

Jak wygląda sprawa zasilacza, czy wystarczy przyjąć 0.3 W/led. Jaki jest średni pobór mocy ?
Odpowiedz
Policz sobie, liczyć przeciez potrafisz. To można zrobić nawet w pamięci czy na kartce jak nie masz pod ręka kalkulatora.
Finalny pobór zależy tylko od koloru i jasności.

Jaka różnica w ilości to ciężko powiedzieć bo to wrażenie wzrokowe i każdy to inaczej odbiera. Porównując do obrazu z TV to tak jak SD do HD albo UHD.
Dla przykładu popatrz na ambilight Philipsa, tam diody oddalone od siebie około 3-5 cm ( 30 do 20 led/1m ).

Zresztą im więcej LED tym lepsze układy należy zastosować, proste Arduino i ich kolny są zbyt wolne a szybsze podobne układy zbyt drogie do domowych zastosowań. Można spokojnie używać tanich NodeMCU albo WeMOS, są ok 6-10x szybsze od Arduino i mają o wiele lepsze programy do sterowania LED.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości