Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
On nie ma przechwytu pulpitu tylko z grabbera jako źródła zewnętrznego czyli ma dobrze ustawione. 
Prawidłowy  sygnał jeśli jest można przecież zobaczyć w okienku podglądu na stronce konfiguracji. 

Co do problemu to możliwe że nie ma sygnału video na grabberze a problemem może być ten rozdzielacz obrazu.

Diody by działały należ najpierw skonfigurować liczbę diod na bokach,  sposób ich podłączenia, kierunek a dopiero potem konfigurować kontroler... itd.

Nie wiadomo jakiego rodzaju jest spliter, jedne przełączają tylko źródła pomiędzy wyjściami a inne rozdzielają jedno na kilka.
Jeśli miał by rozdzielacz to często zmiana urządzeń podłączonych powoduje nie działanie jako rozdzielacz sygnału tylko działa jak przełącznik sygnału. Trzeba pokombinować ze zmianą urządzeń na wyjściach tego splitera w innym sposobie podpięcia do uzyskania sygnału.

Podziękowali: Adrianwol00@interia.pl
Odpowiedz
REKLAMA:



Cytat:Zasilacz podłączony do X96 Max Plus, do którego wpięty jest pendrive Samsung prawdopodobnie z Coreleec, kabel HDMI do telewizora oraz kabel USB-USB do rozdzielacza.

No ale kabel z boxa ma do tv podłączony więc musi mieć włączone przechwytywanie pulpitu. Gdyby HDMI z boxa szło do splitera to ok, ale tam jest podłączone jest ps5. Dzięki temu ma z pulpitu boxa obraz a także z konsoli i nie potrzebuje HDMI switcha.
Cytat:On nie ma przechwytu pulpitu tylko z grabbera jako źródła zewnętrznego czyli ma dobrze ustawione.
Dlatego nie ma światełek z coreelec/kodi bo hdmi z coreelc nie wchodzi do grabera
U mnie wygląda to tak - na zielono przechwytywanie pulpitu, na czerwono - USB z źródeł zewnętrznych
[Obrazek: 9dcc8pGl.png]

U @Adrianwol00@interia.pl zamiast HDMI SWITCH jest podłączone PS - a reszta jest identyczna w założeniach i w opisie.

@Adrianwol00@interia.pl 
Zrób wpierw tak - będzie łatwiej - na stronie hyperiona włącz język polski:
[Obrazek: H6lyyAol.png]

a w poziomie ustawień ustaw ekspercki/zaawansowany

Potem - w po lewej stronie Przechwytywanie obrazu włącz przechwytywanie  widoku systemu:
[Obrazek: g93fhRPl.jpg]
Przy okazji masz na dole w ustawieniach grabera usb moje ustawienia wykrywania sygnału. Po co mi to? Włącza przechwytywanie USB tylko wtedy kiedy dostaje sygnał z SWITCHA HDMI

W Konfiguracji - Źródłą ustaw odpowiednie priorytety - ja dla pulpitu dałem niższy niż dla usb - żeby to on był ważniejszy.

Przyda ci się też dodatek Hyperion control (jest w dodatkach w repo coreelec) - pozwala na wyłączenie hyperiona w menu kodi - bo zakładam że skoro masz podłączoną konsolę i ma obsługiwać światełka to box chodzi 24h na dobę.

Jeżeli wszystko poustawiasz prawidłowo - czyli włączysz przechwytywanie pulpitu to efekt w podglądzie będzie taki:
[Obrazek: VNFkmuSl.png]

Podziękowali: Adrianwol00@interia.pl
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
[Obrazek: d6ICR2pl.png][Obrazek: QirwWF4l.jpg]

Zaraz sprawdzę to co piszecie, a tutaj w międzyczasie podsyłam sposób podłączenia bardziej widoczny co i jak. I tutaj jeszcze pytania:

1) Czy powinienem rozdzielić zasilacz do diód na podwójny i wpiąć w "Data" do lightboxa, czy nie jest to konieczne?

2) Tak jak widać Mam podłączone HDMI OUTPUT do TV ze splittera , a w źródłach na TV jest to widoczne jako wyłączone, brak sygnału. Tak powinno wyświetlać ?

3) Czy podłączenie jest ok czy coś zawaliłem...? Wink
Odpowiedz
Schemat masz ok, wygląda to dokładnie tak samo jak u mnie. Musisz tylko włączyć przechwytywanie pulpitu.
Co do zasilania. Na pierwszym zdjęciu wygląda to na dobrze podłączone. Do data w lightboxie podłączasz diody, a do drugiego wtyku zasilacz od diód

Co do HDMI z grabera - jak włączysz konsole to powinien być obraz na tym źródle.

Ten podwójny zasilania działa na zasadzie - wtyk USB do lightboxa, jeden wtyk do diod a drugi do zasilacza.

Podziękowali: Adrianwol00@interia.pl
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(25-12-2023, 08:38 PM)Tomek napisał(a): Schemat masz ok, wygląda to dokładnie tak samo jak u mnie. Musisz tylko włączyć przechwytywanie pulpitu.
Co do zasilania. Na pierwszym zdjęciu wygląda to na dobrze podłączone. Do data w lightboxie podłączasz diody, a do drugiego wtyku zasilacz od diód

Oki, a co do zasilania. Do data w lightboxie mogę jedynie podłączyć zasilacz, który zasila diody, tzn. rozdzielić go tym kabelkiem i wtedy jeden wpiąć w "power" od diód, a drugi w "data" do lightboxa. Czyli rozdzielić ten zasilacz?

Druga sprawa chciałbym odpalić ten Coreelec, ale odłączyłem na noc i teraz mam zawieszony ekran z migającym napisem "Coreelec"... Da się to jakoś przyspieszyć czy to oprogramowanie potrzebuje czasu?[Obrazek: qALPDyAl.jpg]
Odpowiedz
A nie czekaj - ten wtyk co trzymasz w ręku to w przypadku gdy masz za słabe zasilanie dla danej ilości diód. Na zdjęciu gdzie sprzęt leży na podłodze jest dobrze podłączone. Musisz tylko to przechwytywanie pulpitu włączyć. Wtedy obraz z coreelec będzie miał światełka. Konsola - ciężko powiedzieć bo te tanie splitery dość często są wadliwe i mogą nie działać.

Podziękowali: Adrianwol00@interia.pl
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



Ale namieszałeś, grabber jest potrzebny przy źródłach zewnętrznych, w razie korzystania z systemu na KODI nie ma potrzeby podłączać w ogóle  grabbera.

Jak używasz TYLKO Kodi z boxa nie potrzeba grabbera, jeśli podłączasz zewnętrzne źródła używasz dopiero grabbera.

Najlepiej na dzień dobry wywalić grabber , switch i spliter całkowicie.  SKonfigirować do użycia pulpitu jak radzi @Tomek

Podziękowali: Adrianwol00@interia.pl
Odpowiedz
(25-12-2023, 08:46 PM)Tomek napisał(a): A nie czekaj - ten wtyk co trzymasz w ręku to w przypadku gdy masz za słabe zasilanie dla danej ilości diód.  Na zdjęciu gdzie sprzęt leży na podłodze jest dobrze podłączone. Musisz tylko to przechwytywanie pulpitu włączyć. Wtedy obraz z coreelec będzie miał światełka. Konsola - ciężko powiedzieć bo te tanie splitery dość często są wadliwe i mogą nie działać.
No właśnie tam gdzie sprzęt leży na podłodze to właśnie w zasilacz jest wpięty ten wtyk rozgałęźniający, który przed chwilą podesłałem. I wtedy on idzie w "data" od lightboxa + do zasilania diód.

Co do PS4 - faktycznie jak włączyłem konsolę to wykryło ją, natomiast nie działa tylko wyświetla "Brak sygnału".

@Ktosi czyli nie potrzeba mieć podpiętej w ogóle konsoli do działania tego ambilighta przy np. netflixie? To zostawić tylko boxa z coreelec i lightbox od diód? Jak dobrze rozumiem - splitter,grabber i switch są potrzebne jedynie gdybym chciał uzyc ambilighta do ps4?
Odpowiedz
Coreelec wymaga trochę czasu na start. Tak jak android. Ja dlatego nie wyłączam go wcale.
Co do lightboxa. W data podłączasz kabel USB z boxem. W power ten podwójny kabel. I jedna końcówka do LED a druga do zasilania.

A spliter nie ma przełącznika jakiegoś? Może po prostu nie działa?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Zrób jak napisałem wcześniej, wypnij wszystko co zbędne i naucz sie najpierw konfiguracji tylko na Kodi .

Jak zadziała dopiero podłączysz resztę i będziesz sie martwił o problemy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości