Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
Wywal spliter i graber. Podłącz tylko pod kodi. Jak to opanujesz to będziesz dalej kombinował wg mojego schematu.

(25-12-2023, 08:49 PM)Adrianwol00@interia.pl napisał(a): czyli nie potrzeba mieć podpiętej w ogóle konsoli do działania tego ambilighta przy np. netflixie? To zostawić tylko boxa z coreelec i lightbox od diód? Jak dobrze rozumiem - splitter,grabber i switch są potrzebne jedynie gdybym chciał uzyc ambilighta do ps4?
Dokładnie.
Ten spliter i graber jest potrzebny jak chcesz światełka z innych źródeł nic coreelec.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



[Obrazek: vkjUjJql.jpg]

Ok, czyli zostawiłem póki co to pod Coreeleca, by w ogóle spróbować to skonfigurować. Czyli został zasilacz do diód i lightboxa oraz box z coreelec. Dzięki wielkie za chęć pomocy! Zostawię wiadomość jak odpali mi Coreelec. Wtedy wejdę w boxa przez komputer i spróbuję zrobić to co radzi kolega @Tomek . I dam znaka Smile Choć nie ukrywam że trwa to już naprawdę długo i nic nie odpala.
Odpowiedz
Coreelec powinien ci odpalić dosłownie w 20 sekund przy szybkim USB.

Wyłącz z sieci, odczekaj chwilę i włącz .
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
@edit

Finalnie, diody dały znak życia! Jak się okazało kabelek z dopiskiem "data" prosto od diód przyklejonych za telewizorem powinien być przypięty do lightboxa, a jbył wpięty w gniazdo led z drugiej strony i tego nie zauważyłem najprawdopodobniej jeszcze przy zakupie TV wpięło się żeby kabel nie latał... Czyli ledy wpięte były w ledy...
Teraz przy zapisywaniu w konfiguracji na hyperionie diody podświetlają się na ułamek sekundy 2 razy i gasną. Powinny już na stałe świecić? Czy nie działa to jeszcze w pełni prawidłowo przez to że teraz odłączyłem splitter, grabber itd?

Kabel HDMI idzie z boxa do TV. Konsola aktualnie odłączona. Wcześniejszy właściciel coś wspominał że by to działało to konsola musi być podłączona. Czy faktycznie tak jest? Co teraz zrobić ?
Odpowiedz
Masakra...

Weź odpal sobie jakikolwiek film by leciał na boxie a potem zrób przez stronkę konfigurację diod od podstaw w programie.

Ma być podłączony tylko box android, ledki do zasilania i do boxa przez USB . HDMI z boxa do TV już masz, teraz kombinuj ustawienia diod, ustawienia urządzenia itd...
Odpowiedz
(25-12-2023, 10:55 PM)Ktosi napisał(a): Masakra...

Weź odpal sobie jakikolwiek film by leciał na boxie a potem zrób przez stronkę  konfigurację diod od podstaw w programie.

Ma być podłączony tylko box android, ledki do zasilania i do boxa przez USB . HDMI z boxa do TV już masz, teraz kombinuj ustawienia diod, ustawienia urządzenia itd...
Ok, chodzi Ci o włączenie jakiegokolwiek filmu przez np. Netflix? Czy film przez boxa? Sorki ale pierwszy raz to robię i niezbyt ogarniam

Z tego co widzę gdy włączę np Netflix to obraz przechwycony na hyperionie nadal jest pokazywany tylko z Coreelec
Odpowiedz
REKLAMA:



To mało ważne, ważne jest by leciało na pełnym ekranie , konfigurujesz przecież na innym urządzeniu przez stronę www.
Od razu widzisz efekty działania .
Odpowiedz
(25-12-2023, 11:22 PM)Ktosi napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W logach jest taki bląd, ale nie wiem czy związany z tymi ledami:

2023-12-25T22:57:42.663Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Rs232 SerialPortError: Inappropriate ioctl for device'
Odpowiedz
A ustawiłeś odpowiednie ilości diod na krawędziach i miejsce startu liczenia  prawidłowo ?

Zobacz tak np. z grabberem działa u mnie i masz mieć tak samo ustawione z pulpitem.

Odpowiedz
(25-12-2023, 11:28 PM)Ktosi napisał(a): A ustawiłeś odpowiednie ilości diod na krawędziach i miejsce startu liczenia  prawidłowo ?

Zobacz tak np. z grabberem działa u mnie i masz mieć tak samo ustawione z pulpitem.



Tak oczywiście diody policzone prawidłowo itd, było to już ustawiane wcześniej u poprzedniego właściciela i ustawienia się zapisały, a ilość diód się zgadza. Tylko nie wiem co może być problemem, że robią to co na filmiku. Nie jestem w stanie ich odpalić by świeciły cały czas. Przy filmie i czymkolwiek nie odpalają się w ogóle jedynie jak je wywołam na stronie hyperion to zaświecą dwa razy na ułamek sekundy i gasną. Podłączałem też dla próby splitter, grabber itd i robią to samo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości