Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
Masz źle ustawiony sterownik czy inne ustawienia dla LED-ów.
Odpowiedz
REKLAMA:



Włączając i wyłączając urządzenie LED na dashboard (pulpicie) diody po prostu migają dwa razy na jasno niebiesko i gasną. Ustawienia raczej są w porządku,bo tak jak mówię to wszystko śmigało zanim zostało odłączone. Może coś źle podpięte nadal ... ?? Przesyłam screeny ustawień[Obrazek: TXpl0QMl.png][Obrazek: 6H5XwsJl.png][Obrazek: JO8lzTXl.png]

Moim zdaniem patrząc po ustawieniach LEDy powinny świecić... Natomiast wygląda jakby im brakowało mocy i dlatego gasną? Może jakiś problem z podłączeniem? Nie mam pojęcia
Odpowiedz
Co ciekawe po odłączeniu zasilacza z boxa (X96 Box Plus) i podłączeniu go ponownie diody robią to samo - zaświecają się dwa razy i gasną. Robią to samo co na filmiku. Więc moim zdaniem jest tu jakiś problem na poziomie podłączenia - diody nie chcą świecić
Odpowiedz
Ale czekaj. Ty włączasz Netflix nie przez boxa tylko przez apke na tv? No to wiadomo że nie będzie działać. Przecież ten sygnał nie przechodzi przez boxa jest bezpośrednio zntv puszczany więc światełka nie mają prawa działać.

Podłączenie konsoli nie ma żadnego wpływu na działanie światełek. To inny proces przechwytywania obrazu - z grabera.

Sprawdź jaki masz zasilacz do diod. Twoje diody potrzebują 19.5 A i tyle musi zasilacz dostarczyć. Ale jak mrugają to jest ok. Puść film przez kodi i zobacz czy działa. Bo skoro w podglądzie masz coreelec to powinno działać.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(26-12-2023, 07:16 AM)Tomek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
No to coś w ustawieniach dalej nie tak, albo w samym podłączeniu. Ciężko będzie to ogarnąć przez forum.
Przydałyby się zrzuty ekranu poszczególnych ustawień. Zakładka konfiguracja i po kolei wszystkie menu
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



[Obrazek: mHx2DxGl.png][Obrazek: uH5ZCDel.png][Obrazek: CXW8Yj6l.png][Obrazek: FeVNg9hl.png][Obrazek: ZKMzo6Ul.png][Obrazek: 3VHuNPwl.png][Obrazek: xtn1FO0l.png][Obrazek: qLVJppSl.png][Obrazek: cY0Nv4Ul.png][Obrazek: SqBqTc9l.png][Obrazek: HraZSaKl.png]

Przesyłam screeny ustawień.

Moim zdaniem ustawienia są ok. Sposób podłączenia też sprawdzałem i kombinowałem nawet z grabberem, splitter i PS4 jako wejście i nic. Dalej zaświecają się dwa razy i gasną tak jak na filmie. Co ciekawe tylko na ten biały/biało-jasnoniebieski kolor. Ja już nie wiem o co tu chodzi. Jako ciekawostkę - jeśli z lightboxa odepnę kabel "data" z diód to świeci się 5 diód na stałe, ale nie gasną. Jak wepnę spowrotem w lightboxa to gasną, ale przy próbie włączenia LED na stronie hyperiona zaświecają się wszystkie dwa razy i gasną jak na filmie.
Odpowiedz
W ustawieniach wygląda na ok - ja osobiście mam wyłączone efekt/kolor tła - bo po co ma świecić jak nic się nie wyświetla?
Lecimy w takim razie z podłączeniem:
[Obrazek: VlwQvROl.png]
To mrugnięcie diód jest dziwne - u mnie pokazuje po prostu efekt startowy przy restarcie diód - jakby coś było na kablach/połączeniu nie tak.

[Obrazek: xm6YvRPl.png]

Przy czym na kablu powinieneś mieć opisane który do power a który do data.
Istnieje jeszcze ryzyko że się diody uszkodziły - miałem kiedyś, ale nie pamiętam jaki efekt był...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(27-12-2023, 06:30 AM)Tomek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
Tak, kabel USB musi iść do boxa. Podłączony jest prawidłowo - ma po prostu podwójne zasilanie ze względu na ilość diód (tam gdzie zaznaczyłem na czerwono myślałem że to jeszcze inny sposób podłączenia jest - miałem jedne takie światełka z takim kablem)
Sprawdź na innym kablu USB.
Diody mrugają wszystkie - więc raczej nie są uszkodzone. Dostają prąd - ale nie dociera do nich prawidłowe sterowanie z arduino.
Może samo arduino się wyłożyło i trzeba by wgrać nowy skrypt... Ciężko na odległość wyrokować.

A Spróbuj odpalić jakiś film i pokaż co pokazuje okno podglądu...

Skopiuj tutaj logi - nie zrzut ekranu bo to się ciężko czyta

a sprawdź jeszcze wybór portu USB
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości