Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
Zamieniłem kabel USB ten idący do Lightboxa (wziąłem z drukarki) i robi to samo - miga dwa razy i gaśnie.


Tutaj logi (choć nie wiem czy one są na bieżąco sprawdzane i czy aktualne:

2023-12-26T22:16:04.929Z [LEDDEVICE] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Permission error while locking the device'
2023-12-26T22:50:44.743Z [WEBSOCKET] (WARNING) Incorrect adjustment identifier: Adix
2023-12-27T11:12:13.978Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Rs232 SerialPortError: Resource temporarily unavailable'
2023-12-27T11:14:28.347Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Invalid serial device name: ttyUSB0 !'
2023-12-27T11:16:51.117Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Previous line repeats 9 times
2023-12-27T11:16:51.117Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Rs232 SerialPortError: Inappropriate ioctl for device'


Tutaj filmik z podglądu:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

__
Co do portu USB:
[Obrazek: Vr5RQk2l.png]
Odpowiedz
REKLAMA:



By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - tu znalazłem podobny problem:
Cytat:The problem was with the faulty USB cable that was included in the set from Aliexpress. After replacing the cable everything is working as it should be.

Więc dalej bym szukał przyczyny w kablu USB - tym bardziej że to wskazuje na problemy:
Cytat:2023-12-27T11:12:13.978Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Rs232 SerialPortError: Resource temporarily unavailable'
2023-12-27T11:14:28.347Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Invalid serial device name: ttyUSB0 !'
2023-12-27T11:16:51.117Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Previous line repeats 9 times
2023-12-27T11:16:51.117Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Rs232 SerialPortError: Inappropriate ioctl for device'

Tu masz podobne błędy:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
i też problemem jest słabej jakości kabel - przerabiałem to u siebie jak miałem problemy rok temu (ale mi pomógł portish z coreelec robiąc odrębne wersje coreelec żeby testować gdzie jest błąd)
Kable od chińczyków wystarczą że mają złe ekranowanie i już nie będa działać. Ja mam teraz kabel ugreen i działa. - o tu mas zcałą historię: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Diody na pewno masz dobrze policzone na każdym boku ?


Na twoim miejscu spróbował bym jeszcze konfiguracji na laptopie.
Zainstaluj Hyperiona By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować., układ podłącz do portu usb laptopa.
Odpowiedz
Wygląda że dobrze - ~90 na górze i ~50 po bokach = więc jest ok. Pozycja wejścia na srodku - i na zdjęciach też to tak wygląda. Ale ja obstawiam kabel USB - spójrz co mu w logach wyskakuje
'Invalid serial device name: ttyUSB0 !'
Czyli wykrywa USB na początku przy starcie, a potem odłącza - czyli typowe dla linuxowych systemów gdy maszjakiś problem z USB - żeby nie uszkodzić sprzętu.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(27-12-2023, 01:37 PM)Tomek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - tu znalazłem podobny problem:
Cytat:The problem was with the faulty USB cable that was included in the set from Aliexpress. After replacing the cable everything is working as it should be.

Więc dalej bym szukał przyczyny w kablu USB - tym bardziej że to wskazuje na problemy:
Cytat:2023-12-27T11:12:13.978Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Rs232 SerialPortError: Resource temporarily unavailable'
2023-12-27T11:14:28.347Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Invalid serial device name: ttyUSB0 !'
2023-12-27T11:16:51.117Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Previous line repeats 9 times
2023-12-27T11:16:51.117Z [LEDDEVICE|LED Adixxxon] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Rs232 SerialPortError: Inappropriate ioctl for device'

Tu masz podobne błędy:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
i też problemem jest słabej jakości kabel - przerabiałem to u siebie jak miałem problemy rok temu (ale mi pomógł portish z coreelec robiąc odrębne wersje coreelec żeby testować gdzie jest błąd)
Kable od chińczyków wystarczą że mają złe ekranowanie i już nie będa działać. Ja mam teraz kabel ugreen i działa. - o tu mas zcałą historię: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



Hmm... Tylko, że ja podłączałem inny kabel w to miejsce i diody robią to samo. Po prostu migają dwa razy i gasną. Ile razy odepnę i wepnę to robią to samo. Podłączałem też kabel z lightboxa pod laptopa i jest tak samo. Czyli wina nie jest w wejściu na boxie tylko albo w kablu, albo lightboxie, albo coś źle ustawione ...

Jako ciekawostka - jak odepnę kabel USB i podepnę go, a w tym czasie gdy diody zaświecą się na ułamek sekundy - to gdy odpinam kabel to diody pozostają zaświecone. Ale gdy wepnę spowrotem robią to samo - dwa razy i gasną. Załączam video:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
Błyskanie i zatrzymanie światła o niczym nie świadczy. Masz mieć prawidłowe połączenie przez USB.

Na laptopie znajduje bez problemu port ? Jak ostatnio sprawdzałem zwykle na w11 nie potrzeba sterowników bo sobie system sam dociąga dla COM.

W ostateczności będziesz musiał przeprogramować sobie Arduino w pudełku na kod ze sterowaniem przez magic words ADA , niektóre sterowniki sterowane są przez adres więc nie działają.
Nie przejmuj się programowanie jest bardzo proste, trzeba tylko rozebrać pudełko na chyba że masz dostępny przycisk
na płytce be problemu

Sprawdź pudełko z aplikacją dedykowaną dla niego.

p.s. nie mam jak teraz sprawdzić, u mnie wszystkie instancje świateł są na wemos bezprzewodowo przez wifi , jak wygrzebię jakiś sterownik to sprawdzę na swoim.

Podziękowali: Adrianwol00@interia.pl
Odpowiedz
REKLAMA:



U gościa z forum coreelec jak z nim na PW rozmawiałem zaczął działać dopiero 3 czy 4 kabel. To że na windows działa to nie oznacza że na linuksie będzie działać. Jądro linuksa jest bardziej czułe na błędy USB i odłącza zasilanie od USB jeśli wykryje błąd. Stąd te migania przy wkładaniu i wyciąganiu kabla.
Przeprogramować Arduino to bułka z masłem. Parę sekund. Jeśli nie znajdziesz kabla to podeślę ci moje Arduino i sprawdzisz - ale to na PW omówimy

Podziękowali: Adrianwol00@interia.pl
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Z tym, że podłączałem do portu USB na laptopie na Windows 10'tce i diody robią to samo czyli błyskają 2 razy. Stąd wniosek że nie działa ani na boxie (X96 Max Plus) ani na Windows 10 na laptopie . To co mogę jeszcze sprawdzić?
Odpowiedz
Sprawdzić czy zadziała przy obniżaniu baudrate, wyżej nie daje nie ma sensu bo nie jest obsługiwane.
Na windows albo Android jest chyba jakaś aplikacja ( chyba AmbiBox na windowsa jest, używam często też lepszego Prismatik ) dla tego sterownika świateł i najlepiej na niej sprawdzić działanie. Będziesz wiedział czy na pewno światła są dobre.

nie pisz już o tym błyskaniu bo ma błyskać. Nie świadczy wcale o działaniu sterownika tylko o starcie czy restarcie skryptu sterownika.

Działanie jest tylko jeśli program sterujący potrafi zaświecić przynajmniej jedną diodę na pasku. Z błędów wynika że masz brak komunikacji ze sterownikiem przez kabel USB.

@Tomek u mnie podobnie, dobrze ze mam zawsze w zapasie kilka kabli to na którymś w końcu działa prawidłowo.

Podziękowali: Adrianwol00@interia.pl
Odpowiedz
Obniżenie baudrate pewnie nic nie da - bo ponoć było skonfigurowane i działało wcześniej - zresztą to standardowy baudrate dla tych tanich chińskich egzemplarzy. Działało wcześniej na tym samym kablu bo najwyraźniej zakłócenia na kablu były inne lub kabel był odpowiednio wygięty.
Błyskanie jest normalne - jeśli nie jest wyłączone w skrypcie przy aktywacji skryptu (ja powyłączałem). Przy wkładaniu/wyciąganiu idzie napięcie do Arduino i jest inicjalizacja.
Kabel, kabel, kabel - kup dobry kabel, zainwestuj te parę złotych - ja mam ugreen - i nie mam żadnych problemów:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości