Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Libreelec reboot zamiast zamknięcia systemu.
#11
(09-10-2019, 04:44 PM)Jaca napisał(a): to na windows nie dziala System.CanPowerDown

ale linux , libreelec masz dual boot czy co

ps. moge ci to wstawc do skin.estuary i sobie sprawdzisz to zajmie 5 min.

Wyjaśniam - windows był na tym sprzęcie jeszcze tydzień temu i wszystko działało normalnie. Po zainstalowaniu libreelec okazało się jak w temacie, że zamknij system działa nieprawidłowo, uśpij i uruchom ponownie funkcjonują normalnie.
W celu sprawdzenia zainstalowałem mabox linux i na nim też zamknij system nie działa prawidłowo tzn. komputer po wyłączeniu natychmiast uruchamia się ponownie . W sieci znalazłem info że przyczyną może być karta nvida . Znalazłem też wzmiankę o pci=nocrs i o modyfikacjach gruba ale w libreelec go nie znalazłem.

(09-10-2019, 12:28 PM)zm1c4l napisał(a): Skrót do polecenia robisz w kodi. Najszybciej w ustawieniach skórki pod jakieś menu dodaj polecenie kodi "Zamknij system" i sprawdź potem czy wyłącza. Poza tym skoro działa Ci na 7 to czemu męczysz się na linuxie ?

Ponieważ komputerek jest na atomie i niespecjalnie działa z windows, oryginalnie był to sprzęt multimedialny z jakimś dedykowanym systemem. i kartą do podłączenia anteny sat i naziemnej. Z kodi działa zaskakująco dobrze dlatego chciałbym rozwiązać problem z zamykaniem systemu.
Odpowiedz
REKLAMA:





Wiadomości w tym wątku
RE: Libreelec reboot zamiast zamknięcia systemu. - przez lifebook1970 - 09-10-2019, 05:40 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości