Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeglądarka Chrome na Android TV i wyszukiwanie głosowe
#1
Walczę z tematem od 2h i nic z tego nie wychodzi. Nie działa wyszukiwanie głosowe w Chrome. Widać że Chrome reaguje na sygnał z mikrofonu bo ikonka się porusza w trakcie komendy ale dalej nic. Być może mam złą apkę, albo jeszcze coś innego jest na rzeczy ? Ma ktoś może działającą apkę Chrome na Android TV lub podpowie jak to ustawić by wyszukiwanie głosowe działało ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Zainstaluj ze sklepu apkę Mic test i sprawdź czy się słyszysz. Jeśli nie to restart i do skutku. Android jest naprawdę dziwny. Startuje czasem nie dopychając wszystkich sterowników. Udaje szybki system pomijając dla niego błahe rzeczy. Zrób test jak się usłyszysz restart. Dla pewności jeszcze raz i powinno już działać. Android zapisze sobie że nie tylko pilot jest potrzebny a i mic. U mnie to zadziałało i jak usłyszysz na początku dziwne dźwięki po odpaleniu apki to znaczy że jest ok. Wesołych jeszcze raz Smile
Ps. Jak dalej nie będzie działać. Wtedy tylko tel apka pilot Android TV ona Cie przerzuci na klawiaturę i tam mic ... Twoją komendę przetrawi na tekst i wyśle na boxa i po takim myku zadziała.

Podziękowali: muzior
Odpowiedz
#3
Dzięki! Problem w tym że mikrofon działa. System wykonuje polecenia np: włącz Kodi, włącz Ipla itd, natomiast nie działa wyszukiwanie w samym Chrome. Wyszukiwnie w Youtube także działa więc myślę że nie jest to wina mikrofonu tylko Chrome (mikrofon mam w pilocie MX3 Pro+). Spróbuję zainstalować z pena asystenta google i zobaczymy czy coś to zmieni.

Instalacja asystenta też nic nie dała. Aplikacja Mic test na Android TV pokazała że jest wszystko ok. Słyszę się bardzo dobrze. Chrome jednak nadal nie reaguje na polecenia głosowe pomimo tego że mikrofon w trakcie komendy reaguje. Nie mam pojęcia co jest grane. Może przyczyną jest to że Chrome nie jest aplikacją dedykowaną na Android TV tylko tabletową ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości