Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cherry tv
#1
Witam. Używam mi tv box Cherry tv i od pewnego czasu mam problem. Odpalam film leci 20 min i wywala. Odpalam od danego momentu i idzie znowu 10 min wywala u już nic nie idzie, a jeśli pójdzie inny jest ta sama sytuacja ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Wygląda to na przegrzewanie się procesora, ale trudno wnioskować nie widząc problemu
Odpowiedz
#3
sprawdź akceleracje

SOFTWARE = około 15 stopni i wiecej zużycie procka ponad 70% i więcej
HARDWARE = ODWROTNIE

nie każdy dodatek się słucha tych ustawień np. netflix nie, prawdopodobnie m-TVGuide też
Odpowiedz
#4
To co mam zrobić ??
Czy urządzenie uszkodzone ?? Łatwiej nowe ??? Bo kolega coś napisał a ja nie rozumiem tego języka ?
Odpowiedz
#5
Jeżeli to jest od pewnego momentu jak napisałeś, tzn że wcześniej było dobrze. Obstawiam przegrzewanie. Sprawdź gdy się to dzieje w ustawieniach Cherry temperaturę procesora. Jeżeli sam potrafisz ogarnąć wymianę pasty pod radiatorem na procku to to zrób. Ja dodatkowo zastosowałbym większy radiator. Dopasujesz w każdym serwisie komputerowym (pasują od bardzo starych kart graficznych). To jeżeli chodzi o kwestię sprzętową. W kwestii programowej możesz w ustawieniach programisty ograniczyć procesy w tle, wszelkie animacje zmniejszyć do poziomu 0.5, powyłączać rekomendacje i w ostateczności zredukować dodatki w Cherry do repozytoriów i wtyczek tylko które używasz. Resztę dezaktywować lub usunąć.
Odpowiedz
#6
Ok a jest gdzieś w necie instrukcja jak to pudełko się otwiera albo coś pomocnego ?
Tylko np YouTube ale nie z kodi śmiga bez problemu i nic nie wywala .
Jak mam sprawdzić temp jeśli leci film i gdzie to zrobić ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
W trakcie wyświetlania filmu w Kodi takie parametry się nie wyświetlają. Możesz sprawdzić tylko mniej więcej przykładając rękę do obudowy lub termometrem na podczerwień i porównać temp w Kodi i w apce YT. Jeżeli w Kodi będzie dużo wyższa to masz odpowiedź. Nie znam budowy MiBoxa ale podejrzewam że jest tak jak w innych, wkręty są pod naklejonymi gumkami nóżek. To jest bardzo proste konstrukcyjnie urządzonko. Jedna płytka i ot cała budowa Wink Musiałeś trafić na egzemplarz z problemem i do pewnego czasu działało to w miarę dobrze. Problem przegrzewania się procesorów dotyczy nie tylko tych boxów ale i różnych innych firm (wszystkie są z Chin). Ludzie różnie kombinują. Niektórzy stosują nawet małe wentylatory na radiatory i z racji niskiej obudowy wycinają w wierzchnim wieczku odpowiednie otwory. Stosowane obecnie procesory są już bardzo wydajne, wysoko taktowane i mocno wysilone, a jednocześnie upychane w coraz mniejszych przestrzeniach i stąd problemy (w smartfonach zresztą też). Tak czy inaczej ja bym zwyczajnie rozebrał, wymienił pastę na nową, dobrą (taką do laptopów), założył albo ten sam, albo ciut większy radiator i tyle. Roboty w sumie na kilkanaście minut Wink

Przeszła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Odinstaluj Kodi, zainstaluj ponownie na czysto ale z nakładką Cherry Light. To bardzo lekka i szybka nakładka z najważniejszymi repozytoriami i sprawdź jak się będzie zachowywał box. Zacznij od tego, potem ewentualnie to co napisałem wyżej Wink
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
A nie da się podczas oglądania filmu dać "wstecz" na pilocie i nie wyłączając odtwarzania wejść w opcje kodiego i podejrzeć temperaturę?
Prościej tak niż przykłądać mu termometr Smile
Odpowiedz
#9
Sprawdz czy we wtyczce m-TVGuide wylaczenie ustawienia animacji maksymalizacji okna odtwarzania pomoze.

Pozdr.
mods-kodi.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości