Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool km9 pro i samba
#1
Chciałbym odpalić serwer samby na mecool km9 pro. Może być też w kodi. 
Chodzi mi konkretnie o taki myk, żebym mógł z poziomu Windowsa 10 na laptopie wrzucać filmy na pena lub/i kartę SD włożone do tv boksa.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
X plore w wersji Premium na androida
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
LAN_drive_SAMBA_Server_&_Client_v5.7_Unlocked_Apk4all.com.apk

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam Wink
Odpowiedz
#4
mjw, nie znalazłem takiej wersji w sklepie. Co więcej wersja zwykła pozwala na zakupy, ale nie ma możliwości zainstalowania serwera samby.
sky02, program odpala się, jednak nie da się w nim nic zrobić. Nie reaguje na pilota ani klawiaturę.
Odpowiedz
#5
(02-01-2020, 10:56 PM)Xiao napisał(a): mjw, nie znalazłem takiej wersji w sklepie. Co więcej wersja zwykła pozwala na zakupy, ale nie ma możliwości zainstalowania serwera samby.
sky02, program odpala się, jednak nie da się w nim nic zrobić. Nie reaguje na pilota ani klawiaturę.

Podłącz myszkę raz ustawiasz i zapominasz . Działa z root i bez. Ustaw by startował z systemem. Działa na 100%
Odpowiedz
#6
Po podłączeniu udało mi się skonfigurować. W Windowsie go widać, więc super. Z niesuper rzeczy - nie da się wejść. Rozpoczyna diagnostykę sieci.
No więc wpadłem na pomysł, żeby z LAN drive próbować wejść na urządzenie (czyli użyć klienta by wszedł na serwer w ramach 1 apki) . Jedyne co mi wyswietlil to STATUS_INVALID_SMB.
PS. Próba dodania katalogu do listy też kończy się błędami.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

3 typy uwierzytelniania: anonimowy z potwierdzeniem wyskakującym, anonimowy i użytkownicy z uprawnieniami niestandardowymi

 Protokoły SMB1 (CIFS) i protokół SMB2 (włączanie / wyłączanie za pomocą ustawień).
Źle skonfigurowałeś. I sprawdź czy na swoich komputerach masz wł protokół SMB2.
Odpowiedz
#8
Przepraszam, że się wtrące, ale jest możliwe przesłanie plików z Windowsa na dysk twardy podłączony przez USB do boxa? Kodi działa na coreelec oczywiście. Temat bardzo interesujący.
Odpowiedz
#9
Tak jest. W Core Sambe ustawiasz na początku konfiguracji. Lub Ustawienia / CoreElec/Usługi
Odpowiedz
#10
(03-01-2020, 06:57 PM)sky02 napisał(a): Tak jest. W Core Sambe ustawiasz na początku konfiguracji. Lub Ustawienia / CoreElec/Usługi

Jest jakiś tutorial krok po kroku? Mam tylko pomysł ale żadnych umiejętności jak.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości