Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maksymalne wykorzystanie box
#1
Chciałbym, żebyście napisali w wolnym czasie do czego mogę jeszcze wykorzystać box  a być może o tym nawet nie wiem. Mam skonfigurowane Coreelec, oglądam tv i filmy  obsługuje box telefonem, a całość połączona jest routerem Fritz 4040. Może jest cokolwiek jeszcze do ustawienia między tymi urządzeniami, aby jeszcze bardziej poczuć przydatność (niewątpliwa) tego sprzętu i "multimedialność" mieszkania. Może jakaś dodatkowa funkcja między routerem a box-em, cokolwiek.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Swego czasu gdy miałem starą drukarkę, box obsługiwał mi za pomocą cups drukowanie w sieci oraz skanowanie. Na coreelec możesz zainstalować entware - więc teoretycznie masz wiele programów linuksowych dostępnych.
Jeden box, na którym padło mi wyjście hdmi, ma zainstalowanego armbiana i wykorzystuję go m.in. do pihole i jako domowy serwer FTP.
Z multimediów - Ambilight Smile
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#3
Ok a czy ten sposób z nagrywaniem tv headend mogę skonfigurować w ten sposób że moim serwerem będzie router i podłączony do niego na USB dysk zewnętrzny? Taka konfiguracja by była odpowiednia najbardziej dla mnie żebym mógł w ten sposób nagrywać na dysk i potem odtwarzać z niego na box, tudzież inne urządzenia w sieci.
Odpowiedz
#4
Jakie opcje polaczenia sa z tym USB? FTP, SMB?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Wydaje mi się, że FTP. To jest router fritz 4040.

A może ja źle kombinuje i powinienem inaczej rozkminić nagrywanie, ale tak żeby pomijać odpalanie laptopa. Chyba, że się nie da inaczej bez niego. W każdym razie chciałbym, aby nagrywania lądowały na dysku zewnętrznym.

W specyfikacji: NAS: Tak. SMB,FTP, dostęp przez WWW
Odpowiedz
#6
Skonfigurowałem Tvheadend. Jak teraz ustalić folder do nagrań na zewnętrznym dysku podłączonym do boxa albo routera?

I jeszcze jedno pytanie. Jak już ustawie folder(jak pomożecie) to czy da się obsługiwać tvheadend z poziomu apliakjci na telefonie?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Poczekaj, powoli.
tvheadend masz na boxie z coreelec?
dysk podłączony do routera i router działa po SMB i/lub ftp?

Najlepiej jakby dysk był podłączony do boxa, a nie do routera. Wtedy da się ustawić go jako miejsce zapisu. Box i tak musi być włączony aby serwer TVH mógł nagrywać.

Ścieżka do ustawienia lokalizacji nagrywania jest w configuration -> recording


Apka do zarządzania tvheadend na telefon: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
TVheadend na boxie z coreelec. Ok, niech będzie podłączony dysk do box. Jednak trzeba teraz nadać ścieżkę do niego. Szkoda, że nie wiem jak ona powinna wyglądać, bo trzeba ją wpisać ręcznie a nie z eksploratora jakiegoś. Jak już bym to zrobił to na koniec mam pytanie - da się tak posortować kanały żeby miały kolejność pvr simple client, który musiałem wyłączyć, bo kanały się zdublowały...
Odpowiedz
#9
Da się zostać przy pvr Simple Client który jednocześnie by widział podpięty klient tv headend? Jeśli nie to jak ustawić kolejność kanałów, bo teraz na headend straszny bałagan.
Odpowiedz
#10
Jeśli masz obie wtyczki włączone to będziesz miał zdublowane kanały. Ja zawsze ustawiam żeby grupowało po nazwie.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości