Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmiana rozmiaru ikon w fire tv
#1
Witam.

Mam od paru dni Fire TV 4K. Trochę aplikacji zainstalowałem na nim tu z forum typu TVP VOD, IPLA, i inne. Problem polega na tym że jest mała ikona. Normalnie tam są ikony prostokątne 320x180ale w tych aplikacjach na tle prostokąta mam kwadratową ikonę. Kombinowałem z APK Icon Editor i wrzuciłem odpowiedniego rozmiaru ikonkę. Efekt jest taki że ikonka jest dobrej rozdzielczości ale jest zgnieciona do kwadrata.

Wydaje mi się że musi być jakiś wpis w aplikacji który odpowiada za rozdzielczość ikony i to on tą ikonę mi psuje.
Może ktoś pomóc?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
A to nie jest tak, że jak apk pochodzi nie ze sklepu to właśnie będą małe ikony?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
No właśnie przeczytałem już dość sporo w temacie i chyba niestety tak właśnie jest. Jest chyba jedna możliwość żeby w lepszej jakości sobie dać te ikonki. Ponoć fire tv odczytuje ikonki o rozdzielczości 96x96 i je powiększa. Wtedy są niestety marnej jakości.
Już niestety ale z pełnym kafelkiem prostokątnym daje sobie siana. Chociaż żeby ładne kwadraciki były.
Jeszcze ciekawszym sposobem było by zrobić ikonki typu Transparent czyli z przeźroczystym tłem wtedy była by szansa że jakoś by to wyglądało.
Nigdy jednak się nie bawiłem z wykonywaniem ikonek więc nie wiem jak się za to zabrać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości