Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool KM9 - problem z konfiguracją wybudzania
#1
Jestem na etapie konfigurowania pliku config.ini, żeby móc wyłączać boxa z pilota. Wpisuję
mount -o rw,remount /flash
nano /flash/config.ini
i pokazuje mi się coś takiego, zamiast tego co w poradniku:

 GNU nano 4.3                             /flash/config.ini                              Modified
#-------------------------------------------------------------------------------------------------->
#
# Console Setup
#
# consoleopt='console=ttyS0,115200 console=tty0 no_console_suspend'
#
#-------------------------------------------------------------------------------------------------->

#-------------------------------------------------------------------------------------------------->
#
# CPU Frequency Control
#
# WARNING!!! WARNING!!! WARNING!!!
#   Before changing anything here please read the wiki entry at:
#   https://wiki.odroid.com/odroid-n2/application_note/software/set_cpu_freq
#
# max_freq_a73='1800'
# max_freq_a53='1896'
#
#-------------------------------------------------------------------------------------------------->

#-------------------------------------------------------------------------------------------------->
#
# HDMI CEC Control, 0=disable/1=enable
#
                                         [ Read 145 lines ]
^G Get Help   ^O Write Out  ^W Where Is   ^K Cut Text   ^J Justify    ^C Cur Pos    M-U Undo
^X Exit       ^R Read File  ^\ Replace    ^U Paste Text ^T To Spell   ^_ Go To Line M-E Redo#------>

^G Get Help   ^O Write Out  ^W Where Is   ^K Cut Text   ^J Justify    ^C Cur Pos    M-U Undo
^X Exit       ^R Read File  ^\ Replace    ^U Paste Text ^T To Spell   ^_ Go To Line M-E Redo#------>

^G Get Help   ^O Write Out  ^W Where Is   ^K Cut Text   ^J Justify    ^C Cur Pos    M-U Undo
^X Exit       ^R Read File  ^\ Replace    ^U Paste Text ^T To Spell   ^_ Go To Line M-E Redo
Co robię nie tak?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
@michaił musisz przewinąć bo nie wszystko ci się wyświetliło.
Ewentualnie jak masz możliwość to podepnij kartę pod PC i zedytuj plik config.ini ręcznie.
Obraz oficjalny czy nightly?
Odpowiedz
#3
Oficjalny. Przepraszam, miałeś rację. Nie wszystko się wyświetliło. Podpiąłem pena pod PC i zedytowałem plik config.ini. Wcześniej odczytałem kod przycisku odpowiedzialnego za włączanie/wyłączanie. Nadal jednak nie da się wybudzić boksa. Pomaga tylko odłączenie od zasilania i ponowne podłączenie. Ba, nawet na androidzie pojawił się ten problem, choć wcześniej było ok. Wcześniej po wyłączeniu dioda paliła się na czerwono, teraz cały czas na niebiesko, jakby był włączony, mimo że nie jest.
Odpowiedz
#4
(02-04-2020, 08:54 AM)michaił napisał(a): Oficjalny. Przepraszam, miałeś rację. Nie wszystko się wyświetliło. Podpiąłem pena pod PC i zedytowałem plik config.ini. Wcześniej odczytałem kod przycisku odpowiedzialnego za włączanie/wyłączanie. Nadal jednak nie da się wybudzić boksa. Pomaga tylko odłączenie od zasilania i ponowne podłączenie. Ba, nawet na androidzie pojawił się ten problem, choć wcześniej było ok. Wcześniej po wyłączeniu dioda paliła się na czerwono, teraz cały czas na niebiesko, jakby był włączony, mimo że nie jest.

Nie przejmuj się bo narzędzie robi backup oryginalnego bootloadera i można to w każdej chwili przywrócić.
Co to jest w ogóle za urządzenie?

@mjw jak to wygląda w oficjalnym obrazie, czy w ustawieniach CE jest coś z tym związanego? Czy to tylko w nightly?
Ja nie mam jak tego sprawdzić :/
Odpowiedz
#5
Za jakies 2-3h sprawdze na moim mecool km9 pro jak to wygląda i dam znac.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
(02-04-2020, 11:14 AM)mjw napisał(a): Za jakies 2-3h sprawdze na moim mecool km9 pro jak to wygląda i dam znac.

Czy już coś wiadomo? Wink Wszystko elegancko i chciałbym zainstalować CoreELEC w pamięci wewnętrznej, ale dokucza mi problem z wybudzaniem. Oczywiście, użyłem narzędzia inject_bl301, potem odczytałem kod przycisku wł./wył. i zedytowałem plik config.ini.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Dzisiaj sprawdzę, wczoraj nie dałem rady. Tongue
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
@michaił u mnie działa. Big Grin

Zrobiłem to tak:
  1. Świeża instalacja -> ustawienia -> coreelec -> hardware -> injecrt bl301 Blod włączyć ( By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. )
  2. połączenie przez SSH :

    systemctl stop 
    kodisystemctl stop 
    eventlircdir-keytable -u


  3. Otrzymałem:

    Received IRMP code: remotewakeup='0xa659ff00', decode_type='0x0', remotewakeupmask='0xffffffff'


  4. Edytowałem config.ini
    #
    # IR setup
    #   Setup a custom keycode to wake the N2 from suspend or poweroff
    #   You can stop kodi and eventlircd and use "ir-keytable -u" to obtain a compatible u-boot
    #   IR keycode
    #   This setting will require a injected bl301 blob.
    #
    remotewakeup='0xa659ff00'
    #   
    #   decode_type can be one of the following:
    #   NEC='0x0', DUOKAN='0x1', TOSHIBA='0x2', RCA='0x3', RC5='0x4', RC6A='0x5', NEC_TOSHIBA_2IN1='0x6',
    #   NEC_RCA_2IN1='0x7', RCMM='0x8', NEC_RC5_2IN1='0x9', NEC_RC5_2IN1='0xa', RC6='0xb'
    #   This setting will require a injected bl301 blob.
    #
    decode_type='0x0' # NEC
    #
    #   remote power key mask:
    #   Some IR protocols implement a toggle bit, this can be ignored by the "and" mask:
    #   RC5='0x37ff', RC6='0x1effff', RC6A='0xffff7fff'
    #   This setting will require a injected bl301 blob.
    # 
    remotewakeupmask='0xffffffff'
    #



 Zapisujemy plik po czym wpisujemy komendę: 
sync && reboot


I działa wyłączanie i włączanie na obu systemach. A i jeszcze plik remote.conf wcześniej wrzuciłem do głównego folderu na karcie pamięci: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. po pobraniu trzeba rozpakować
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
Dzięki za odpowiedź. Plik remote.conf wrzuciłem na pendraka, ale brakuje u mnie zakładki Hardware w Ustawienia > CoreELEC. Plik config.ini zedytowałem już wcześniej na PC.
Odpowiedz
#10
Ja uruchamiam nightly.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości