Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z m-TVGuide i EPG
#1
Cześć wszystkim,
jestem nowym użytkownikiem Kodi, więc wybaczcie jeśli zadam w tym wątku jakieś banalne pytania Wink

Kodi mam postawione na LibreELEC na Raspberry Pi 4 (z 1GB RAM). Chciałem oglądać kanały z weeb.tv, więc pobrałem ich "oficjalną" wtyczkę i na czas testów śmigała. Później chyba Kodi zaktualizowało mi się do najnowszej wersji i weeb.tv zaczęło mieć humorki - czasami działa jak należy, a czasami po kliknięciu na kanał mam ładowanie przez kilkanaście/kilkadziesiąt sekund i po chwili wtyczka wraca do listy kanałów.

Postanowiłem więc, że poszukam alternatywy i w jakimś wątku ktoś napisał, że "wszystko mu działa w m-TVGuide". Oczywiście od razu pobrałem tą aplikację, wpisałem dane logowania do weeb.tv (póki co darmowe konto, wykupię jak to w końcu ruszy). Po kilku chwilach spędzonych z wtyczką dowiedziałem się, że jest mi potrzebne EPG - znalazłem wtedy to Wasze czyli By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. i uruchomiłem wtyczkę. No i znowu zaczęły się schody - wtyczka strasznie długo ładuje się na ekranie:
"Trwa ładowanie danych...
Obliczanie pozostałego czasu..."

Czasami w miejscu "obliczanie pozostałego czasu" zaczyna się odliczanie np od 150 sekund do zera, ale na samym końcu dostaję informację, że lista EPG jest niedostępna, albo, że powinienem kupić do niej dostęp.


Spotkał się ktoś z czymś takim?

Z góry dzięki za pomoc!
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(13-04-2020, 12:10 PM)PCziomal napisał(a):  (z 1GB RAM). 

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Spotkał, spotkał, a Ty z taką minimalistyczną ilością pamięci, to już w ogóle masz prze...lepiej abyś się "spotkał", z jakaś zacną listą m3u, będziesz zdrowszy [Obrazek: e020.gif]
Odpowiedz
#3
(13-04-2020, 01:14 PM)Łonogrzmot napisał(a):
(13-04-2020, 12:10 PM)PCziomal napisał(a):  (z 1GB RAM). 

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Spotkał, spotkał, a Ty z taką minimalistyczną ilością pamięci, to już w ogóle masz prze...lepiej abyś się "spotkał", z jakaś zacną listą m3u, będziesz zdrowszy [Obrazek: e020.gif]

Poczyściłem jeszcze kilka razy tą bazę, przeinstalowałem najpierw na jakąś starszą, później na aktualną wersje m-TVGuide i co ciekawe przy WP Pilocie wszystko działa jak należy Big Grin

Gorzej przy weeb.tv - programy lecą płynnie, ale co kilkadziesiąt sekund odtwarzania jest "buforowanie" które trwa kilka sekund przez co nie da się normalnie oglądać stąd kanałów. Gdy wyłączę w ustawieniach automatyczne ponawianie próby połączenia to po prostu wyłącza mi program i wraca do listy kanałów. Co ciekawe na komputerze weeb.tv wszystko śmiga elegancko, bez żadnego buforowania. Sprawdziłem load RPI i wygląda na to, że procesor nie jest jakoś mocno obciążony.

Więc po raz kolejny pytanie - co z tym mogę zrobić? Wink Kojarzę, że na kompie po zakupie premki był wybór lokalizacji - działa to jeszcze? I czy jeśli wybiorę na komputerze to lokalizacja z której będę odtwarzał zmieni się też na Kodi?



A wracając do Twojej sugestii - podrzucisz jakiś link do wątku, albo po prostu do dobrej listy m3u?
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
Dzięki, sprawdzę temat. Jeśli jednak ktoś zna odpowiedź na moje powyższe pytania to chętnie ją poznam Smile
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Witaj. Dla tej wtyczki preferowane jest .gz By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. . Nie zapomnij we wtyczce wyczyścić bazy danych.
Nie usuwaj tylko wszystkie ustawienia. I tak raz dziennie będziesz widział te ładowanie 150. Potem idzie to znacznie szybciej. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości