Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight przestaje działać w multimediach Kodi
#1
Cześć,
Mam problem z konfiguracją Ambilight na Kodi. Zestaw LED to chińczyk z przetwornikiem podłączony do boksa. Za wyświetlanie kolorów odpowiada Android Ambilight Application. Po włączeniu aplikacji na pulpicie Androida podświetlenie wyświetla się znakomicie.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Po uruchomieniu Kodi również kolory odpowiadają elementom wyświetlanym na ekranie:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. 
Jednak już po uruchomieniu jakichkolwiek multimediów, na przykład TV, kolory obrazu nie są przesyłane do boksa, podświetlenie się wyłącza. Co ciekawe, po dodaniu elementów menu z Kodi, jak np. tutaj pasek Play/Stop/Settings, widać, że Ambilight jest cały czas czujne i odbiera informacje o kolorach (prawy dolny róg ekranu)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Da się jakoś zmusić Kodi, żeby przesyłało informację o pełnoekranowych multimediach do przetwornika Ambilight?Wcześniej używałem taniego HK Mini i tam działała ta kombinacja idealnie, także przy TV. Teraz w X96 Max coś się kaszani...
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Niestety nie zadziała to w pełni na Androidzie. Z tego powodu, że to działa na zasadzie "zgrywania/nagrywania ekranu" i na tej podstawie wyświetlają się kolorki. Teraz przy większości aplikacji podczas nagrywania jest czarny ekran. Dlatego nie świeci. To tak w skrócie. Więc jedynym sposobem uzyskania w pełni działającego ambilight zostaje Ci CoreELEC.

Podziękowali: Amfidiusz
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Próbowałem pobawić się z Coreelec, ale więcej elementów i błędów mnie irytowało niż cieszyło. Być może dlatego, że korzystałem z nightly i obsługa s905x3 nie była w pełni wspierana. Spróbuję ponownie za jakiś czas. Dzięki za odpowiedź!
Odpowiedz
#4
Obsługa s905x3 jest już w stable i działa bez zająknięcia. Sprawdź Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości