Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool M8S Pro L (S912/3GB) vs Xiaomi Mi TV 4s (55")
#1
Cześć,
Po latach korzystania z projektora i różnych boxów przymierzam się do zakupu telewizora. Będzie to mój pierwszy odbiornik 4K (do tej pory używałem projektora Epson EB-U04- FHD z uczciwą jasnością).
Testowałem różne chińskie boxy, w końcu Beelink przegrał z obecnym Mecoolem (5GHz, S912, 3GB, pilot głosowy). M8S Pro L po prostu jest świetny. I tu pojawia się moje pytanie: czy TV od Xiaomi będzie mógł godnie zastąpić Mecoola? Oba urządzenia mają podobne parametry, oba są też dedykowane funkcjom Smart. Proszę o podpowiedź, czy TV od producenta słynnej przystawki nie będzie zwyczajnie... zamulał? Mecool trafiłby wtedy idealnie jako prezent dla rodziców ze względu na swoją prostotę użytkowania i niezawodność. Czy może odradzacie wszelkie wbudowane funkcje Smart? Najbardziej zależy mi na Tivimate i szybkim Kodi. Zostawiam link: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(20-04-2020, 05:56 PM)pshtrop napisał(a): czy TV od producenta słynnej przystawki nie będzie zwyczajnie... zamulał? 

No nie wiem, czy tak ad hoc, znajdziesz tutaj użytkownika tej nowości, nawet na miuipolska ten segment oferty, nie ma jeszcze swojego dedykowanego działu, także wrzuć na luz, i nie nastawiaj się na zalew sensownych odpowiedzi [Obrazek: k045.gif]


pshtrop napisał(a):TV od Xiaomi będzie mógł godnie zastąpić Mecoola?
Czy może odradzacie wszelkie wbudowane funkcje Smart?

[Obrazek: smiech-ruchomy-obrazek-0050.gif]
Odpowiedz
#3
AndroidTV w telewizorach jest już obecny od pewnego czasu, dlatego myślałem, że sporo osób może się wypowiedzieć na ten temat. Co prawda ten model to rzeczywiście nowość, jednak podawany w specyfikacji Cortex A53 (4 rdzenie, 64-bit) i Mali 470 z 2GB na Android 9.0 to chyba dość popularne połączenie. Jestem po prostu ciekawy czy da się na tym sensownie pracować, czy lepiej od razu sobie odpuścić i zostać przy boxie?
Odpowiedz
#4
(20-04-2020, 06:46 PM)pshtrop napisał(a): Jestem po prostu ciekawy czy da się na tym sensownie pracować

Zaspokoisz, jak znajdziesz w sieci głosy autopsji fizycznych użytkowników tego odbiornika, jakikolwiek wpis, osnuty na czystej teorii, pustych dywagacjach, będzie pieprzeniem "o niczym", szkoda klawiatury [Obrazek: g0241.gif]
Odpowiedz
#5
Ja nigdy nie miałem dobrych wspomnień z wbudowanym Android TV. Korzystałem chwile z Sony i to był jakiś żart.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
Cześć, postanowiłem zostawić jakaś opinie dla potomnychSmile
Co prawda wybór padł w końcu na TV Philipsa (model 50PUS7334), ze względu na ambilight (wiem, pod CoreElec można taki bajer zrobić samemu- szczerze mówiąc kiedyś spróbuję, bo efekt naprawdę cieszy, a przede wszystkim nie męczy oczu).
Co do opisywanego sprzętu: 2GB RAM, 4x Cortex-A53 @1500 MHz, Mali G51, Bluetooth 4.2, Wifi 5Ghz, Android 9.0, USB 3.0, pilot na BT z wyszukiwaniem głosowym i ciekawostka- klawiaturka z tyłu (szkoda, że bez touchpada i podświetlenia).
Muszę przyznać, że po dwóch tygodniach testowania telewizora jestem zachwycony jego działaniem. Odinstalowałem praktycznie wszystkie zbędne apki, zostało tylko TiviMate do IPTV (działa miodzio z teleelevidenie) stockowy YouTube i oczywiście Kodi. Co do tego ostatniego- żaden box nie działał równie płynnie, co ten tv. Miałem Beelinka, Mecoola, kilka Chińczyków i w każdym coś brakowało. Albo dobry procek, ale mało pamięci, albo na odwrót, albo do szczęścia tylko pilot na BT, a to nie miał wifi dual, albo przydałoby się USB 3.0. Ten telewizor ma to wszystko.
Ostatecznie mogę porównać szybkość i responsywnosc tego sprzętu do boxa z Coreelec na internal, ale zachowując AndroidTV no i na dodatek bez dodatkowych urządzeńSmile telewizor podłączony do prądu i ot tyle kabliSmile a Kodi oczywiście sprawuje się znakomicie, lądując szybciutko wtyczki FanFilm, Telewizja Polska i Elementum do materiałów 4K (przy wifi ~150MBit/s da się oglądać filmy po 60GB- tv obsługuje dolby Vision i dolby atmos).
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem w poszukiwaniach sprzętu do domowego kinaSmile
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości