Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
coreelec A95 MAX i nie działające HDD
#1
Witam wszystkich. Magluję te forum od 2 dni. Nie mogę nic znaleźć na temat nie działającego hdd.

Zainstalowany coreelec na SD. Wszystko pięknie śmiga. Oprócz ,właśnie to problem. Coreelec nie widzi dysku . Dysk umieszczony w kieszeni TV Boxa. Dysk podpięty pod USB jest widoczny w systemie. Zmiana z MBR na GPT też nie pomaga. Na skrzynce mam zainstalowany system atvXperience wraz bootloaderem
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jaki to tv box? Jaka wersja CE?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
(28-04-2020, 09:07 PM)mjw napisał(a): Jaki to tv box? Jaka wersja CE?
tv box A95 MAX CE 9.2.2
Odpowiedz
#4
Na forum CE piszą, że działa z partycją GPT: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jeśli nie to prawdopodobnie musisz z logami udać się na forum w celu zweryfikowania problemu.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Odpowiedz
#6
To akurat na ich obrazku jest jako dysk startowy też pod CE.

esp - [MS-DOS, GPT] This flag indicates an UEFI System Partition. GPT uses this flag as an alias for "boot". The UEFI firmware stores files on this partition.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(30-04-2020, 11:30 AM)mjw napisał(a): To akurat na ich obrazku jest jako dysk startowy też pod CE.

esp - [MS-DOS, GPT] This flag indicates an UEFI System Partition. GPT uses this flag as an alias for "boot". The UEFI firmware stores files on this partition.
oki będę testował. Dam znać czy działa . Na razie zainstalowałem oryginalny system A95 MAX i bootloader.

Właśnie zainstalowałem oryginał bootloader i android tv ,CE który miałem zainstalowany na karcie SD i w którym nic nie grzebałem po uruchomieniu widzi dysk .Wychodzi na to że winą był bootloader . Twoja odpowiedź przekonała mnie do tego żeby to zrobić. Dzięki.

A tak z innej beczki. Może wiesz co zrobić żeby po uruchomieniu CE wyświetlana była godzina zamiast napisu boot.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości