Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja wtyczek po wybudzeniu - da się ustawić?
#1
Cześć.

Mam swojego android boxa ustawionego w ten sposób, że po naciśnięciu przycisku na pilocie, ten się nie wyłącza a przechodzi w stan uśpienia (dzięki czemu szybciej się odpala).

Mam pytanie. Czy da się jakoś ustawić, żeby po wybudzeniu KODI sprawdzał czy są dostępne jakieś aktualizacje wtyczek i repozytoriów?

W pliku "startup.xml" mojej skórki dodałem poniższe wpisy:

<onload>UpdateAddonRepos</onload>
<onload>UpdateLocalAddons</onload>

I jak się zresetuje urządzenie, to aktualizacje idą ładnie.

Czy jest coś podobnego, co sprawdza aktualizacje przy wybudzeniu? Ewentualnie jakiś CRON, który sprawdzałby aktualizacje co X czasu.

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(30-04-2020, 02:35 PM)kokosz887 napisał(a): Czy jest coś podobnego

To zwykła opcja w ustawieniach Kodi => Dodatki => Aktualizacje => Instaluj automatycznie => nie sprawdza się?
Odpowiedz
#3
No właśnie chyba się nie sprawdza. Np. FanFilm, który wiem że na GITHUBIE ma już nowszą wersję, jak sprawdzam w KODI, to pokazuje mi starszą wersję. Z tymi wpisami co podałem, to po restarcie ładnie instaluje najnowsze wersje. Ale fajnie byłoby, żeby aktualizował bez konieczności resetu KODI.
Odpowiedz
#4
[Obrazek: s9vjXGbl.png]A najprościej to chyba tak : system/dodatki/ i np moje dodatki i strzałka w prawo edit po chwili- w lewo strzałka. potem wyszukaj aktualizacje. Ps. Już weekend i kierunki mylą.
Odpowiedz
#5
Te opcje znam (chociaż też nie zawsze działają). Bardziej chodziło mi o to, czy można jakoś sprawić, żeby to wszystko aktualizowało się bezobsługowo. Bez resetów, bez wchodzenia w jakieś opcje, itp.
Odpowiedz
#6
Pod Linuxem - Libreelec/coreelec sprawdza aktualizacje wtyczek raz na 24 godziny, czyli Android tego nie potrafi i trzeba ręcznie się bawić?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Nie, ja mam COREELEC. Ale widzę czasami, że jest już na githubie nowsza wersja wtyczek, a mi się nie aktualizuje. Po restarcie też chyba różnie z tym bywało. Pomogło dodanie wpisów, o których piszę w pierwszym poście, ale to wszystko wymaga jednak, aby uruchomić ponownie urządzenie.

Czy można tą aktualizację raz na 24 godziny ustawić jakimś wpisem, żeby sprawdzało aktualizacje np. 2x na dzień?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości