Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przedrostek "PL -"
#1
Bug 
Witam,

korzystam od dluzszego czasu z waszego EPG w Kodi  (świetna robota tak btw. Smile ) gdzie wszystko pięknie działało jednakże ostatnio zacząłem używać nowego IPTV i pojawił się problem, przypuszczam ze jest on związany z nazewnictwem programów. Czy moglibyście proszę dodać "PL - " jako jedna z opcji w rozpoznawanych kanałach? Sadzę, że stad wziął się problem, jednakże nie wiem czemu bardzo nieliczne kanały mimo tego są poprawnie rozpoznawane (na 200 kanałów zliczyłbym je na własnych palcach). Załączam screen jak to u mnie wygląda.

[Obrazek: PqTpls6l.jpg]

Dodam jeszcze ze odtwarzacz to "IPTV Smarters PRO"
A lista ktorej używam to By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. (pl.xml nie zaladowalo ani jednego kanalu)

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Koleżanko nie wiem co to za lista z PL-itd.... nie jesteśmy czarodziejami. Prezes podtrzymuje epg.xml  dla technologicznie spóźnionych.Radzę szukać nowoczesnych rozwiązań. Świat idzie cały czas do przodu, sam czasem nie nadążam za zmianami  Wink  Krótko epg.xml jest dla starych rozwiązań. pl.xml  jest przyszłością. 
Ps. Podeślij swoją listę bez tokena postaramy się dodać te dziwne  Pl- do epg. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Albo chociaż adres serwera z listy bo jeszcze takiej nie widziałem, a widziałem wiele
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#4
Te PL przed nazwą programu występują bardzo często w listach od majfrienda. Najprościej edytować listę w notatniku i usunąć PL z każdego kanału.
Przy listach od Chinoli jest jednak również EPG, które działa całkiem nieźle, najlepiej zmienić aplikacje ze Smarters na IPTV Extreme. Ewentualnie w Kodi M-tvguide, gdzie EPG OVH nie gryzie się z listami M3U mającymi PL w nazwie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Podziękowali: sky02
Odpowiedz
#5
I w TiViMate jest funkcja usuwania przedrostków.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
(09-05-2020, 10:55 PM)sky02 napisał(a):  Prezes podtrzymuje epg.xml  dla technologicznie spóźnionych.Radzę szukać nowoczesnych rozwiązań. Świat idzie cały czas do przodu, sam czasem nie nadążam za zmianami  Wink  Krótko epg.xml jest dla starych rozwiązań. pl.xml  jest przyszłością. 
Możecie wyjaśnić co złego jest w xml i co w porównaniu z tym lepszego jest w formacie gz?
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(25-05-2020, 04:23 PM)Grabek napisał(a):
(09-05-2020, 10:55 PM)sky02 napisał(a):  Prezes podtrzymuje epg.xml  dla technologicznie spóźnionych.Radzę szukać nowoczesnych rozwiązań. Świat idzie cały czas do przodu, sam czasem nie nadążam za zmianami  Wink  Krótko epg.xml jest dla starych rozwiązań. pl.xml  jest przyszłością. 
Możecie wyjaśnić co złego jest w xml i co w porównaniu z tym lepszego jest w formacie gz?
gz to format pakowania plików pod linuxem. W tym przypadku epg.gz to poprostu spakowany epg.xml, po prostu plik mniej waży.
Odpowiedz
#8
(25-05-2020, 06:41 PM)ghost12 napisał(a):
(25-05-2020, 04:23 PM)Grabek napisał(a):
(09-05-2020, 10:55 PM)sky02 napisał(a):  Prezes podtrzymuje epg.xml  dla technologicznie spóźnionych.Radzę szukać nowoczesnych rozwiązań. Świat idzie cały czas do przodu, sam czasem nie nadążam za zmianami  Wink  Krótko epg.xml jest dla starych rozwiązań. pl.xml  jest przyszłością. 
Możecie wyjaśnić co złego jest w xml i co w porównaniu z tym lepszego jest w formacie gz? 
gz to format pakowania plików pod linuxem. W tym przypadku epg.gz to poprostu spakowany epg.xml, po prostu plik mniej waży.
Wiem, że gz to spakowany plik. Ale jaki to ma sens? Może 15 lat temu, jak łączyłem się przez modem to miałoby to sens. Ale obecnie... O ile dłużej pobierasz wersję niespakowaną?
Odpowiedz
#9
Witaj. Tu bardziej chodzi o błędy w wysłanym pliku. Nie raz już się zdarzało że plik xml dotarł do serwera uszkodzony.
Potem powielany i wyskakiwał błąd epg. Z gz nie ma takich problemów. I czym lepszy sprzęt tym szybciej wczyta epg. Bo plik mały, a resztą zajmuje się procesor.
Ps. gz to unix nie linux. gzip następca compress, dla tego działa ;) Przykład wojny o wolne oprogramowanie GNU/Linux
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#10
Hej. To tu faktycznie jest sens.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości