Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozszerzenie pamięci
#1
Cześć. Co byście wybrali do rozszerzenia pamięci w boxie do prywatnych plików multimedialnych z tych opcji:
- po prostu jakiś dysk zewnętrzny USB 
- kupno adaptera, kieszeni USB na dysk 2.5" z laptopa i podpięcie również na USB, bo akurat taki dysk posiadam 
- zamiast kieszeni, kabelek wpinany bezpośrednio do dysku 2.5 i pod USB box

Czy zewnętrzny mimo to nie będzie szybszy przy kopiowaniu z/do?
A może podrzucicie inne pomysły?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
ja bym zrobiłjakis serwer smb albo nas by wszystkie uzadzenia mogly z tej pamieci kozystac
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#3
Mówisz o serwerze NAS jako funkcja routera?

A jeśli nie to to które rozwiązanie z powyższych? Inni jak myślą?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#4
Jak masz router z USB to możesz używać jako dysk sieciowy. Ja tak robiłem ale później kupiłem okazyjnie serwer DELL i stoi w szafie Tongue
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
I to będzie najszybsze rozwiązanie niż podpinanie dysku raz do laptopa żeby coś wrzucić, raz do boxa żeby na nim odtwarzać? Wystarczy, że podepnę pod router i to zapewni mi kopiowanie bez użycia kabla rozumiem?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#6
si senior
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Jak przeglądać i w ogóle sprawdzić czy kodi widzi moją zawartość dysku podpiętego do routera? Mój router to fritz 4040. Korzystałem z tych tutoriali:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Dobra, udało mi się odnaleźć źródło jako urządzenie UPnP. Tylko nie za bardzo rozumiem czym jest mediaserwer a NAS i czy potrzebnie skonfigurowałem to i to na routerze.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#8
Ja bym na nim uruchomił smb i udostępnił dysk, wtedy będzie dobrze widoczny dla innych urządzeń w sieci.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
To UPnP czym się różni? Box widzi media serwer.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#10
Proszę jakieś wskazówki. Nie ogarniam różnicy smb, UPnP itd. W ustawieniach niby mam odhaczone SMB, ale w routerze widoczny jest mediaserwer ze swoją nazwą a nazwy SMB nie widzę w urządzeniach na box. Fakt jest takie że widzę i w telefonie i na boxie to co jest na dysku.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości