Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EPG
Sam kiedyś pobierałem na moim serwerze (z Onetu i Teleman) i po zmianie czasu musiałem pobrać jeszcze raz. Tylko wtedy w pliku były dane od chwili pobrania i było już ok. Archiwum trzeba by było dokleić do istniejącego pliku i wtedy tak jak piszesz. U mnie tylko wyświetlane godziny z przeszłości były błędne, ale audycja odtwarzana z archiwum była prawidłowa.

Potwierdzam, że świeża wersja bez archiwum od was jest ok, plar jeszcze dziś o 9 rano nie było ok, nawet dla dzisiejszego dnia.

Jeśli plar polega na tym, że jest to plik sprzed 5 dni to zawsze będzie zgrzyt przy zmianie czasu. W sumie w Kodi nie jest on potrzebny, bo Kodi może dostawać codziennie świeży plik bez archiwum, a dane z przeszłości sobie sam zapamiętuje.
Odpowiedz
REKLAMA:



Mogę też fałszywie zaszyć dzisiejszy dzień jako -6 i plar będzie rosło wraz z mijającymi dniami + taki że będzie prawidłowo. Albo olać i chamsko dodać wszędzie +0200 ale będzie z tego ogromna awantura.
Odpowiedz
Nie możesz nic dodać, bo niektóre programy są ok inne nie. Czyli naprawisz jedne, a popsujesz inne. Ja zawsze robiłem tak, że olewałem w ogóle archiwum sprzed zmiany czasu, czyli plik był wyzerowany, a potem po 1 dniu było archiwum na 1 dzień, po 2 dniach na 2 dni, a po 5 dniach już wszystko unormowane.

P.S. nie wiem co masz na myśli mówiąc o dostawcach? Dostawca nic nie wie o epg strumień na żywo nie ma żadnych znaczników czasu. A co do archiwum, to są różne formaty, ale zawsze jest to albo punkt w czasie w formacie utc, najczęściej jako unix timestamp, albo względnie w sekundach wstecz od chwili obecnej.

Nigdy dostęp do archiwum nie jest poprzez podanie godziny z jakiejś strefy czasowej, to by było bez sensu bo każdy może mieć inną i mieszkać gdzie indziej.

Epg xmltv za to zawiera datę i czas jako czas lokalny, ale Kodi jest na tyle mądry, że przelicza to na utc. Gdy jednak zmieni się czas to już głupieje.

Jeśli teraz by wstawić czas w utc do epg, to Kodi dalej to będzie traktować jako czas lokalny i zepsuje się dokładnie wszystko ?
Odpowiedz
Zrobiłem teraz plan A dla archiwum. Sprawdź urwałem dni, ale powinno być ok. Będzie narastać Wink

Też tak myślałem, że dostawy trzymają się utc ale czasem nie.
Odpowiedz
Plan A czyli? Na teraz jak wersja bez ar? Ja chyba już raczej będę używać wersji bez archiwum, bo Kodi zapamiętuje i tak dane archiwalne, czyli nawet jak jutro załaduje się nowy plik, w którym nie ma danych z dziś, to Kodi będzie je miał (chyba że zresetuję bazę danych przewodnika).

Więc. Tak, plar jest niepotrzebne. Jedyne co wnosi, to jak ładujesz plik pierwszy raz to masz archiwum od razu i nie musisz czekać 5 dni
Odpowiedz
Tak -1 dzień i tworzy się od nowa, ale już prawidłowo. Zrobiłem to co wszyscy mogli by zrobić ale są leniwi.
Odpowiedz
REKLAMA:



Jak często jest odświeżana wersja bez archiwum, czyli pl.xml/pl.gz? Codziennie?
Odpowiedz
Codziennie koło 7:30 tu możesz kontrolować By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
i wszystkie dostają aktualizację to już robi skrypt.
Odpowiedz
Tam widzę godzinę 12:17. Ale jak codziennie to spoko.
Odpowiedz
No szły dzisiaj poprawki i wypychałem je ręcznie Wink
A masz datę i godzinę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości